Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki olej silnikowy do Audi?


Rajmondo

Rekomendowane odpowiedzi

nie ma nigdy pewnosci czy nie kupujesz podroby. znam temat jak typ lał przepracowany olej do baniek po Motulu i nie byla to masowa produkcja. handlowal tym na allegro i szlo jak zloto.

grunt to kupowac u sprawdzonych sprzedawcoow, ktorzy handluja danym olejem od lat. unikac swieżych lub sezonowych.

wysłane z prodiża

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

A co do plukanek silnika, to jakiej marki kupić? Liqui moly czy motula? Dodam ze używam oleju z motula..

Pozdro

Michał

Edytowane przez nimok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz duzy syf w silniku lej motula - jest na rozpuszczalniku. jak masz maly - LM jest na detergentach.

wysłane z prodiża

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak już pisałem wcześniej zamierzam zmienić olej i zastosować płukankę.

Chce to zrobić w takiej kolejności:

Spuścić stary olej, zalać nowy jakis tani, dolać płukanki do silnika, zlać wszystko i zalać odpowiedni olej.

Wszystkie te czynności na ciepłym silniku jak i rozgrzanym oleju. Na koniec wymiana filtra.

Moim pytaniem jest, jaki najlepszy olej zalac wraz z płukanka? Używam 0w40 z motula i chciałem taki sam zalać z jakiejs taniej firmy do płukania silnika, natomiast słyszałem ze płukanie lepiej robić 15w40, bo jest gęściejsze i lepiej wszystko ściągnie...

Edytowane przez nimok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

0w40 to nie sa tanie oleje i w biedronce z taniej firmy nie kupisz. zalej 10w40 np synergie. bardzo dobrze czysci. przeplucz i zlej caly gnoj.

z drugiej strony co chcesz czyscic jesli jezdzisz na x-maxie? tam jest czysto.

wysłane z prodiża

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motula miałem dopiero pierwszy raz zalanego, od pół roku jestem właścicielem tego auta. Wcześniej mobila lali, wiec chce płukanie zrobić...

Edytowane przez nimok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec taka plukanke nalezalo wykonac przed pierwszym zalaniem lepszego oleju. teraz xmax musial sobie radzic z czyszczeniem zamiast smarowaniem.

zalej zwykla plukanke na ten olej. przeplucz i nowego xmaxa. bedzie dobrze.

wysłane z prodiża

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej miałem lanego mobila 5w30 i zmieniłem na motula 0w40 i jestem zadowolony. Polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej miałem lanego mobila 5w30 i zmieniłem na motula 0w40 i jestem zadowolony. Polecam

po 5w30 jednak powinna byc plukanka, myslalem ze moze miales wczesniej 0w40 NL po takim nie trzeba by bylo plukac.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy 0w/30 będzie lepszy od 5w/40 do 1.8t chodzi o odzywający się łańcuch przy porannym odpaleniu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1,8T 240 KM i LPG...?

Jakoś tego nie widę.

Albo jeździsz tanio, albo szybko...

Jednak w obu przypadkach MOTUL będzie dobrym rozwiązaniem.

Turbo i Lpg jakoś tego nie widzę albo jeździsz tanio albo szybko. Tylko 1.6 do LPG się nadaje. ;)

a buba co ma ponad 600KM na lpg w s4 b5?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy 0w/30 będzie lepszy od 5w/40 do 1.8t chodzi o odzywający się łańcuch przy porannym odpaleniu ?

bedzie

ale 0w30 i lpg? to nie jest dobre rozwiazanie

po zalozeniu lpg poszlem w 0w40, u mnie na 0w30 napinacza nie slyszalem praktycznie wcale

teraz mam mix Ravenol SSL(3L) + Motul 300V trophy (1L) i powiem ze ESTER robi robote :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ester to ester. nie ma o czym mowic. ale dla zwyklego zjadacza chleba wystarczy cywilny 0w40.

wysłane z prodiża

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...