Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki olej silnikowy do Audi?


Rajmondo

Rekomendowane odpowiedzi

300v to olej swietny. czyste estry ale przeznaczony do aut wyscigowych. oczywiscie mozesz na upartego zalac ale nie ma sensu. i max 5 tys na nim sie jezdzi.

sproboj LM Synthoil 5w40. swietny olej. http://pro-choice.pl/synthoil-high-tech-5w40-5l-lm1307-p-359.html

potem mozesz zalac 0w40 xmaxa.

wysłane z prodiża

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

300v to olej swietny. czyste estry ale przeznaczony do aut wyscigowych. oczywiscie mozesz na upartego zalac ale nie ma sensu. i max 5 tys na nim sie jezdzi.

sproboj LM Synthoil 5w40. swietny olej. http://pro-choice.pl/synthoil-high-tech-5w40-5l-lm1307-p-359.html

potem mozesz zalac 0w40 xmaxa.

wysłane z prodiża

Dzięki za pomoc...tak jak mówisz najpierw zdecyduje się na 5w40 prawdopodobnie LM :) a powiedz mi jak wygląda porównanie LM i MOTULA do http://pro-choice.pl/ee-longlife-5w40-5l-p-945.htmloraz http://pro-choice.pl/xf-longlife-0w40-5l-p-949.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no EE Longlife to olej MidSaps C3. do diesli z dpfem. ale po co olej ekologiczny chroniacy dpf lac do benzyny? millers 0w40 to dobry olej poruwnywalny z xmaxem. xmax jest tanszy wiec spokojnie mozesz lac Motula. na poczatek zalej LM 5w40 i bedziesz zadowolony.

wysłane z prodiża

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś kiedyś używał "millers oils it flushing oil" do płukania silnika? Jestem ciekaw jak działa i czy warto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam Millersa zarówno oleju jak i płukanki i ogólnie rzecz biorąc produkty warte polecenia :) :)

z 0w40 lub 5w40:
Z Millersa EE 5w40, XF 0w40
Z Castrola Edge Titanium a3/b4 0w40
Z Xado 5w40 (ważne aby był infinity drive), 0w40 będzie dopiero we wrześniu dostępny
Z Amsoila będzie na dniach Signature 0w40
Z Liqui synthoila lub meguina 0w40 lub 5w40
Z Neste city pro 0w40
Z Penrite Premium FS 0 0w40

Edytowane przez Hołowczyc20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy 0w/30 będzie lepszy od 5w/40 do 1.8t chodzi o odzywający się łańcuch przy porannym odpaleniu ?

bedzie

ale 0w30 i lpg? to nie jest dobre rozwiazanie

po zalozeniu lpg poszlem w 0w40, u mnie na 0w30 napinacza nie slyszalem praktycznie wcale

teraz mam mix Ravenol SSL(3L) + Motul 300V trophy (1L) i powiem ze ESTER robi robote :naughty:

dlaczego 0w/30do lpg to nie jest dobre rozwiązanie?

m.in w gazie jest duzo siarki, lepkosc i tbn spada duzo szybciej, wiec bardziej optymalny jest Xw40, w sesie takim ze po jakims przebiegu zapewnia lepsza ochrone

zloty:

A co z tym Ravenolem ? :)

A co bys chcial? ;)
Edytowane przez KubaMpakiet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich na forum :) To jest mój pierwszy wpis i nie wiem czy dobrze wpisuję więc proszę o wyrozumiałość ;) Jestem posiadaczem audi a4b6 1.8t BFB mam to auto od 5 miesięcy miesiąc temu auto zostało wyposażone w instalację gazową ;) Zauważyłem że spala sporo oleju z Niemiec autko zjechało na oleju "Shell helix ultra 5W40" więc jak robiłem zmianę to zalałem ten sam olej. Może to jest za słaby olej do tego silnika i go spala. Mechanik też mi powiedział że może być wina uszczelniaczy w silniku ale auto ma moc i nic nie dymi z tyłu więc sam nie wiem wolałbym zacząć od oleju niż od remontu silnika . Z góry bardzo dziękuję za wszystkie rady życzę miłego dnia pozdrawiam i do usłyszenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motul X-max 0w40 zalej. jesli bedzie palil nadal gdzies musi puszczac.

wysłane z prodiża

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rowniez. bardzo dobry silnik masz. dbaj o niego.

wysłane z prodiża

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dbam należycie dla tego mi ten Shell nie pasuje :/ Więc muszę coś z tym zrobić bo ten olej mnie martwi :/ do tego mam przebieg w orginale 130000 więc mam nadzieję że troszkę nakręcę kilometrów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez jeżdżę na Shell Helix Ultra 5W-40 VW 502.00/505.00 mi nic nie bierze, szykuje się do wymiany znów i zastanawiam się czy zostać przy tym czy coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

0w40 panowie. Motul Xmax jest w dobrej cenie, a 0w to bez porownania oleje do 5w.

wysłane z prodiża

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie,

tak czytam sobie wątek i finalnie nic nie mogę wywniowaskować konkretnego.

Rozumiem że finalnie najbardziej polecamy jest olej Motul. Jednak zważywszy na to że między silnikami / rocznikami mogą być różne zalecenia, jakie właściwości/parametry powinien mieć on do Audi a4 b8 1.8 tfsi 2011 sprzed liftu? Obecny przebieg 155k.

Z góry dzięki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do tsi/tfsi polecanym olejem jest motul x-max 0w40. najlepszy do uturbionych benzyn.

wysłane z prodiża

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie. W instrukcij obslugi sa wymienione normy: vw 501 01. 502 00. 503 00. 504 00

A na baniaku z olejem 502 00/505 00

Czyli nr 502 00 sie pokrywa ale reszta nie. Bedzie ok?

Sorry za glupie pytanie

Edytowane przez adrian92
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak najbardziej jest ok. po prostu masz wymienione normy LL i na staly okres.

wysłane z prodiża

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, potrzebuje rady jaką oliwa zalac 1.8t avj. Kupiłem auto i jest zalany castrolem 5w40 a wyczytałem że to gówno więc pasowało by zmienic na coś lepszego. Auto ma LPG.

Edytowane przez roni07
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...