Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki olej silnikowy do Audi?


Rajmondo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Panowie co myślicie o tym oleju? Chce go przeznaczyć do płukania silnika...

http://www.directupload.net/file/d/4035/74rw9mee_jpg.htm

Edytowane przez nimok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do plukania idealny [emoji14]

wysłane z prodiża

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do plukania idealny [emoji14]

wysłane z prodiża

Teraz dopiero dodało fotkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

typowy hc MidSAPS z niskim tbn. wiec i wlasc czyszczace slabe. zalej 10w40 z wysokim TBN np motul 6100.

wysłane z prodiża

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

typowy hc MidSAPS z niskim tbn. wiec i wlasc czyszczace slabe. zalej 10w40 z wysokim TBN np motul 6100.

wysłane z prodiża

Rozumiem... Dzięki za podpowiedz...

Jesteś dobrze poinformowany, wiec chciałbym zasięgnąć informacji.

Po zlaniu starego oleju, wlaniu nowego + płukanki, zlaniu tego stylu można od razu nowego zalać? Czy lepiej by było czystym olejem jeszcze przepłukać silnik, by nic z plukanki nie zostało??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym zlal stary z plukanka. zalal 10w40. pojezdzil 1000 km. zlal go z plulanka i zalał nowy. 0w40.

wysłane z prodiża

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym zlal stary z plukanka. zalal 10w40. pojezdzil 1000 km. zlal go z plulanka i zalał nowy. 0w40.

wysłane z prodiża

Czyli 2 razy płukanie zrobić w odstępie 1000 km...

Hmm... OK, tak tez zrobię... Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam świeżo kupiono A4 3.2 FSI ...przebieg oryginalny 86 tys sprawdzony miesiąc temu w Audi...Niemiec lał Castrola 5w30 wymieniał go średnio co 8 tys km...autko ma już 10 lat...jeszcze oprócz warsztatowych 2-3 km nie jeździłem za dużo do puki zderzak i reszta nie będzie pomalowana. Co do oleju co polecacie ? czytam czytam i na pewno zaleje płukankę LM...ale jaki olej 0w40 czy 5w40...postów już trochę przeczytałem i jakieś za i przeciw może od bardziej znających się usłyszę. Dodam że dość często pedał będzie w podłodze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze 0w30 na Esterach i PAO bedzie odpowiedni ;) nawet bardzo

SSO ravenolu :naughty: nic lepszego nie mialem z cywilnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panie i panowie mam pytanko bo za dużo tu informacji i nie mogę znajelsc poprzez wyszukiwarkę.

Jaki olej zalać do audi a4 b6 AWX 1.9 130km 2002 przebieg orginal ny 137k mil serwisowany do 127k mil "takze najwyzszy czas na wymiane "i info na temat oleju tylko napis full syntetyczne. Tylko nie wiem jakiej marki . Wiec jaki mam zalać jakiej firmy bo to ze syntetyczny to już wiem. Dziekuje I pozdrawiam

Edytowane przez Rykos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rykos to nie dzial dla diesla ale zalej Motul Specific do PD. najlepszy olej dla Ciebie. tu masz w dobrej cenie z filtrem od kolegi dzik z forum: http://pro-choice.pl/zestaw-olej-motul-specific-5w40-50501-5l-filtr-oleju-knecht-ox143d-p-872.html

zloty. ja bm zalal 0w40 jednak do Ciebie. Motul X-max bedzie dobry i cena tez nielza jak za olej na estrach.

wysłane z prodiża

Edytowane przez endriuu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wiadomo ze oleje Motula jak i Liqui Moly są dobre, ale co możecie powiedzieć o oleju Millers Oils?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rowniez naleza do dobrych olejow. jednak ich cena jest wysoka.

wysłane z prodiża

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rowniez naleza do dobrych olejow. jednak ich cena jest wysoka.

wysłane z prodiża

Pytanie czy warto? Gdzieś na forum wyczytałem, ze jest najlepszy z tych trzech, co ty o tym myślisz endriuu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest dobry - to na pewno. ale czy najlepszy - tu juz nie bylbym taki pewien. podpytaj kolege dzik. on handluje Millersem.

wysłane z prodiża

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy 0w/30 będzie lepszy od 5w/40 do 1.8t chodzi o odzywający się łańcuch przy porannym odpaleniu ?

bedzie

ale 0w30 i lpg? to nie jest dobre rozwiazanie

po zalozeniu lpg poszlem w 0w40, u mnie na 0w30 napinacza nie slyszalem praktycznie wcale

teraz mam mix Ravenol SSL(3L) + Motul 300V trophy (1L) i powiem ze ESTER robi robote :naughty:

dlaczego 0w/30do lpg to nie jest dobre rozwiązanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest dobry - to na pewno. ale czy najlepszy - tu juz nie bylbym taki pewien. podpytaj kolege dzik. on handluje Millersem.

wysłane z prodiża

Dzięki, już do niego napisałem...

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zloty. ja bm zalal 0w40 jednak do Ciebie. Motul X-max bedzie dobry i cena tez nielza jak za olej na estrach.

endriuu powiedz mi są jeszcze jakieś inne godne polecenia oleje do tego silnika...aż tak na olejach się nie znam dlatego szukam opini, wyczytałem że faktycznie oleje na estrach są dobre... są jakieś 5w40 na estrach ? dużo osób na forum leją właśnie takie do tego silnika jakoś nie schodzą na 0w40 ? jakie są plusy takiego oleju a ewentualne minusy...znalazłem na allegro jeszcze jakiegoś motula 300v trophy i tak z ciekawości zapytam rozumiem że tego nie mogę lać :P bo to do wyścigów

Ogólnie cena powiedzmy nie gra roli...auto jest już oczkiem w głowie więc...

A co z tym Ravenolem ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...