Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki olej silnikowy do Audi?


Rajmondo

Rekomendowane odpowiedzi

X-max 0w40. przejrzyj czasem watek kilka stron wstecz. nie masz wyjatkowego silnika w limitowanej edycji aby uruchamiac specjalna procedurę doradczą dla Ciebie. z calym szacynkiem oczywiscie.

wysłane z prodiża

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

X-max 0w40. przejrzyj czasem watek kilka stron wstecz. nie masz wyjatkowego silnika w limitowanej edycji aby uruchamiac specjalna procedurę doradczą dla Ciebie. z calym szacynkiem oczywiscie.

wysłane z prodiża

Dzięki za info ale mam jeszcze jedno pytanko, czy muszę robić płukankę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zrobił... Będziesz wiedział ze w środku jest tylko to, co powinno być :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie mam 1.8t quattro kod silnika BFB, aktualnie jeździ na Mobil super 3000 x1 5W-40, czy pozostać przy tym, czy polecacie jakiś inny olej ? Auto kupiłem w kwietniu tego roku, przebieg 212tys km.

Ten zapodaj a będziesz zadowolony⤵

zdl29oty.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale synthoil high tech też klasa. Jak najbardziej może wlewać!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie. Delikatnie mi kapie olej . Nie można za cholerę znaleźć miejsca wycieku, a nie chce pół auta rozbierać na razie by to znaleźć Mam wlany 0w30 castrola performance. Chce kupić 2 litry oleju by dolewać braki . Kupić ten sam ? czy tylko o tych samych parametrach, ale lepszej marki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie. Delikatnie mi kapie olej . Nie można za cholerę znaleźć miejsca wycieku, a nie chce pół auta rozbierać na razie by to znaleźć Mam wlany 0w30 castrola performance. Chce kupić 2 litry oleju by dolewać braki . Kupić ten sam ? czy tylko o tych samych parametrach, ale lepszej marki ?

Z ktorej strony cieknie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie. Delikatnie mi kapie olej . Nie można za cholerę znaleźć miejsca wycieku, a nie chce pół auta rozbierać na razie by to znaleźć Mam wlany 0w30 castrola performance. Chce kupić 2 litry oleju by dolewać braki . Kupić ten sam ? czy tylko o tych samych parametrach, ale lepszej marki ?

Z ktorej strony cieknie ?

masz na mysli oring pod filtrem :naughty:

Edytowane przez KubaMpakiet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie. Delikatnie mi kapie olej . Nie można za cholerę znaleźć miejsca wycieku, a nie chce pół auta rozbierać na razie by to znaleźć Mam wlany 0w30 castrola performance. Chce kupić 2 litry oleju by dolewać braki . Kupić ten sam ? czy tylko o tych samych parametrach, ale lepszej marki ?

Z ktorej strony cieknie ?

Kapie jak stoję na przeciwko maski. Z prawej strony, na wysokości początku prawej lampy . Za chłodnicą. Uszczelka pod zaworami zmieniona, tulejka od bagnetu też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszczelnienie pod czujnikiem polozenia wałka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszczelnienie pod czujnikiem polozenia wałka ?

spisałem wasze propozycje. W przyszły tydzień leci auto do mechanika i zobaczymy co to będzie. Czytając ten temat naszła mnie myśl czy jak uda się "załatać " wyciek nie spuścić starego - nowego oleju, zrobić płukankę i wlać coś lepszego ??

Edytowane przez Sedrak Dan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie. moze byc tez motul xclean lub millers EE Longlife 5w30. kosztuje swoje ale bardzo dobry olej z nanodrivem:

http://pro-choice.pl/ee-longlife-5w30-5l-p-943.html

do uturbionych benzyn lepiej jednak lac olej 0w40. np motul xmax. i zmiana co 15 tys

wysłane z prodiża

Edytowane przez endriuu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co polecacie zamiast oryginalnego oleju VW longlife 5w30? Może liqui moly top tec?

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

Do czego ma byc lane ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już jakieś 3 miesiące po wymianie w swoim 3.2 FSI...natomiast dopiero teraz mam chwilę żeby usiąść i zapytać

Podobno do mojego silnika wchodzi 8.1 L oleju....gdzieś się w necie pojawiają infomrację że nie 8.1 tylko 6.8 ? To jest moje pierwsze pytanie, natomiast co do przebiegu samej wymiany...wyglądało to tak....najpierw wlałem jedną i pół płukanki liqui moly auto pochodziło sobie 10-15 min po czym wjechalem na kanal i spuszczenie...odczekałem około godziny tak aby wszystko porządnie zleciało...po czym zalewam LM 5w40 SHT zgodnie ze wskazaniem 8.1 L i wymieniam filtry ( wlałem 8L żeby ewentualnie dolać po chwili te 100ml) no i odczekałem jakieś 15 min żeby wszystko ładnie zleciało...silnik był lekko letni od momentu ostatniego odpalenia....i teraz odpalam silnik żeby wszystko ładnie zaciągneło do filtra oleju itd...chodził może z 1 min...zaglądam na miarkę a tam grubo ponad 1 cm ponad MAXA...no to spuściłem troche tak żeby było w granicach MAX ewentualnie milimetry mniej...

Teraz pytanie jak to wygląda ze sprawdzaniem oleju , gdzie jest punkt odniesienia ? czy powinno się kontrolować przy zimnym silniku czy jak podają w necie przy 70 st ? Trochę się w tym pogubiłem ;/ Dziś po 3 tys km na zimnym silniku mam oleju troszkę ponad MIN...natomiast przy sprawdzeniu w 70st jest taki prawie MAX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktos uzywal tego wynalazku w TDI z PD?

Mobil Super™ 3000 XE 5W-30

i czym to się różni od Mobil 1 ESP?

Pierwszy z normą 505.01, drugi z 507.00 i niby oba do BLB

BTW: wiem, ze sa inne lepsze oleje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...