Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki olej silnikowy do Audi?


Rajmondo

Rekomendowane odpowiedzi

norma do zmiennego okresu przebiegu czyli longlife to wlasnie 504.00. na takim okresie wyjezdza auto z fabryki.

502.00 to norma do benzyn ze stalym okresem. na taki okres musisz przestawiac kompa i wtedy ten LM nadas sie idealnie.

wysłane z prodiża

Hej endriuu

Jak to zmienic? Trzeba kabelek czy z menu MMI da rade?

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witajcie. Moje koleżanka posiada Astrę III Generacji 2.0T i pali jej olej. Widziałem, że leje jakieś gówno z orlena. Co polecacie do tego silnika ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


502.00 to norma do benzyn ze stalym okresem. na taki okres musisz przestawiac kompa i wtedy ten LM nadas sie idealnie.

Oświeć mnie - co ma licznik dni do kolejnej inspekcji olejowej, do nadawania się lub nie nadawania danej oliwy? Przecież możesz mieć z MMI ustawione długie interwały (30 tys. lub 2 lata) i mimo to zmieniać oliwę co 10 tysięcy i resetować inspekcję. No chyba, że o czymś nie wiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Do tej pory zalany był Liqui Moly Synthoil Hightec 5w40 ( A4 B7 3.2 FSI ) ... zastanawiam się nad wymianą oleju na trochę lepszy gdyż mam wrażenie że trochę go ubywa...lubię go trochę podusić więc... myślałem nad
http://pro-choice.pl/cfs-5w40-5l-p-334.html

lub

http://pro-choice.pl/cfs-5w40-nt-5l-p-329.html

Co myślićie warto na taki olej wskoczyć ?

I jeszcze takie pytanie co do Motula w razie czego... Motul X-cess 5w40 czy Motul X-max 0w40 jakie są różnice w jakości ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

millers z nano zrobi robotę. ale czy przestanie palic olej to pewnosci nigdy nie ma. 300 zl tez piechota nie chodzi... ja bym lał x-max. do wolnossaka jak znalazl.

wysłane z prodiża

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy mam do was pytanie jakim olejem najlepiej zalać silnik w moim drugim pojeździe jakim jest Audi 80 b3 z 1988r z silnikiem 1.8 S 90km oznaczenie silnika PM silnik jest na monowtrysku autko ma przejechane 280 tyś z małymi groszami o ile nie był cofany. Jaki olej możecie polecić do tego auta dodam że nie wiem jaki olej jest aktualnie w silniku a żadnej naklejki czy przywieszki nie ma abym mógł sie dowiedzieć. przez okres od kiedy je posiadam czyli 2 miesiace to nie zauważyłem żadnego ubytku oleju na bagnecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalej na poczatek synergie 10w40. po max 5 tys zmien na x-cess 5w40. i ten juz docelowo stosuj.

wysłane z prodiża

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy taka zmiana w tak starym silniku nie bedzie miała jakiś niemiłych skutków bo w audi a4 miałem kiedyś półsyntetyk i tak jak na tym forum radzili mi zmiane na motula x-cess 5w40 ale przed tym zastosować płukankę i dopiero zalać olejem motula ale nic mi się nie działo z silnikiem tylko że mój silnik w a4 jest dużo młodszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie nie wiem nie pojawią się jakieś wycieki czy może nie spadnie cisnienie oleju . A czy jak bym zrobił tak jak w a4 czyli że najpierw zalać do starego oleju płukankę motula i tak aby popracował kilka minut na postoju i dokładnie do konca spuscic olej i wtedy zalać motulem 5w40 czy może ty miałeś coś szczegulnego na mysli polecajac mi przejście najpierw na 10w40 a po 5 tyś na 5w40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mniej agresywna opcje bez plukanki. jak chcesz zrob tak jak mowisz: plukanka + xcess

wysłane z prodiża

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to płukanka jest agresywna dla silnika bo nawet nie wiedziałem o tym. Zaproponowałem płukankę bo czy przypadkiem nie było by takiego skutku że w razie jak mam silnik zalany mineralnym i po zalaniu półsyntetyku i jeżdżeniu przez 5 tyś km to nie wypłukało by nagaru i zapychało filtra oleju i przez to własnie mógł by być spadek cisnienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec zmien po 3 tys. a wczesniej plukanka. jak zacznie ciec to znaczy ze masz padaczke nie silnik. i tak bedziesz musial go uszczelnic

wysłane z prodiża

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silnik i tak już ma wyciek z pod pokrywy zaworów uszczelkę juz kupiłem ale jeszcze sprawdze czy w innym miejscu nie ma wycieków. A powiedz jak bym chciał zrobić jednak na rozgrzanym silniku płukankę bez stosowania tego oleju 10w40 to przypomnij mi ile czasu musi auto pracowac z płukanka i gdzie się wlewa ta płukankę normalnie przez korek czy jakos inaczej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 min. wlewasz najlepiej przez bagnet. ja na Twoim miejscu uszczelnilbym glowice i przy okazji uszczelnienia walu itp dopiero potem olej.

wysłane z prodiża

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wlalem normalnie przez korek i nie było żadnych problemów... 15 min pochodził silnik i zlalem wszystko... Odczekałem około 30 min i zalałem świeżutki Motul ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiego oleju używacie w 2.4 v6 . Mam do wymiany olej w c5 i szukam czegoś . Auto ma przejechane 240tys i smiga na full syntetyku. Brać castrol edge Fst ll 5w30?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Silnik ostatnio słabo dogrzany to rozumiem, że przepłukać go LM engine flush ? Tak w ogóle to może to negatywnie wpłynąć na silnik? Trochę czytałem na ten temat i zdania są podzielone. Niestety nie mam nikogo znajomego co by to stosował i mógłby się jakoś wypowiedzieć w tym temacie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...