Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Jaki olej silnikowy do Audi?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Tu najlepiej jest pokazana lepkosc danego rodzaju oleju w warunkach zimowych

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 5 tys.
  • Wyświetleń 794,8 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano

Część, przymierzam się do wymiany a może zmiany oleju w 2.0tfsi. Auto ma 50kkm przebiegu jest z grudnia 2011. Dotychczas był lany castrol edge 5W30 ll w aso. Wymiany co 15 kkm. Silnik nie bierze oleju, tak zapewnial mnie poprzedni właściciel, przejechalem 1000km i moje obserwacje to potwierdzają. Chociarz końcowki rur wydechowych sa przyciemnione. Po przejrzeniu tego wątku widzę ze większość z piszacych jest entuzjastycznie nastawiona do oliwy motul 0w40 x-max w tfsi.

Mając świadomość ze lepsze jest wrogiem dobrego mam pytanie, czy przechodząc na rzadszy olej w tym silniku nie ryzykuję pojawienia się problemu z braniem oleju? Czy konieczna jest płukanka przy zmianie oleju, czy jest to bezpieczny zabieg?

Dodam ze nie mam ciężkiej nogi i 70% moich tras to autostrady.

Pozdrawiam

Michał

Opublikowano

jaki rzadszy? zauwaz ze masz 0w40 czyli olej jest zdecydowanie bardziej odporny na wysokie temperatury i lepiej trzyma film olejowy w na wysokich obrotach. a to ze 0w? tylko lepiej w zimie dla motoru. 0w40 to nieporownywalnie lepszy olej niz 5w30. plukanka jak najbardziej.

wysłane z prodiża

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

Hej, a możecie mi powiedzieć dlaczego np. Synthoil High Tech 5W-40 nie ma normy VW 505.01? Mogę bez obaw lać go do 2.0 tdi 16v bez dpf czy lepiej wybrać TopTec4100? Pozdrawiam

Edytowane przez Lastk

Opublikowano

toptec 4100 jest dla ciebie. lepszy bedzie specific 505.01 od motula

wysłane z prodiża

Opublikowano

Dzięki bardzo! Pozdrowienia :hi:

Opublikowano

Witam zbliża się wymiana oleju a4 b5 1.6 95 r . Mam pytanko zalewałem do tej pory 10w40 valvoline max liv , teraz chce zalać motul 10w40 6100 synergie+ różnica w cenie nie jest duża i chciałbym spróbować tego moltula czy można śmiało lać olej żeby nie zaszkodzić silnikowi i czy będzie lepszy od valvoline dla 1.6 ADP .

Opublikowano

To i to jest pół syntetyk także możesz ale warto kupić płukankę i wypłukać silnik.

Edytowane przez hunter999

Opublikowano

Bierz Valvo SynPower 5w40

Opublikowano

Pytanie za 100 pkt. czy przy zmianie z Valvo na Motula konieczna będzie płukanka? Valvoline nie zostawia syfu w silniku, to nie castrol. Pytanie nr 2 czy płukanka nic nie narobi, jeśli w aucie nigdy nie była robiona wcześniej, a auto ma > 200k km? W aucie mojej dziewczyny jest zalany właśnie Motul 6100 10W40 - https://filtrytotu.pl/pl/oleje-silnikowe/16844-motul-6100-synergie-10w-40-5l.htmli wszystko jest w porządku.

Opublikowano

nie zaszkodzi plukanka. mozna zrobic

wysłane z prodiża

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Mam mały problem ,wymieniałem olej i trochę mi się za dużo wlało mam na bagnie tak 1cm ponad max , i nie wiem czy próbować spuścic trochę oleju czy silnikowi to nie zaszkodzi ze jest powyżej max na bagnecie .

Opublikowano

spusc.

wysłane z prodiża

Opublikowano

zakupiłem niedawno b5 1.8T czas na wymianę oleju czy zamiast bardzo polecanego Motula warto zalać Shella Helix Ultra 5w40?

Opublikowano

Nie warto

Opublikowano

Nie warto

nie bo nie? czy to zły olej?

Opublikowano

Nie jest zły ale szału nie robi

Opublikowano

W poprzednim aucie mialem i motula i shella i roznicy nie odczuwalem wymiana co 10 max 12k km. Nie wiem co wlac,bo tylko ten motul jest polecany

Opublikowano

W poprzednim aucie mialem i motula i shella i roznicy nie odczuwalem wymiana co 10 max 12k km. Nie wiem co wlac,bo tylko ten motul jest polecany

Nad czym się zastanawiasz? Motul jest polecany, wlej Motula i po problemie.

Opublikowano

Ja mam Motul wlany bez problemów z silnikiem.

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.