Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki olej silnikowy do Audi?


Rajmondo

Rekomendowane odpowiedzi

ok dzieki za pomoc i pewnie tak zrobie bo w a4 mam 5W40 motula i jestem zadowolony mega


Jednak zdecydowalem sie zalac silnikowi jeszcze plukanke motula tylko potrzebuje info ktoredy ja najlepiej wlac korkiem czy bagnetem i czy na pracujecym sikniku czy nie prosze o szybka odpowiedz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

bagnetem najlepiej. na zgaszonym silniku ale rozgrzanym. potem odpalasz, silnik musi pracowac na jalowym 15 min, po czym wszystko spuszczasz

wysłane z prodiża

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz wyssać też olej z podstawy filtra oleju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już w żadne wysysanie się nie bawiłem bez przesady. Olej wymieniony stary był dobrze już przepracowany ciekawe kiedy był wymieniany teraz po płukance i na nowym oleju silnik pracuje jak by ciszej niż na poprzednim. Powiedzcie mi jak to jest wkońcu z tym olejem bo ten 15W50 jest olejem półsyntetycznym i coś w necie wyczytałem że jest gęściejszy ale od jakiego oleju 10W40 czy od zwykłego minerała 15W40 bo już się pogubiłem w tych olejach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

im wyzsza wartosc x tym olej jest bardziej lepki. np xWy. poczytaj o lepkosci na googlu.

to czy olej jest syntetykiem czy tez mineralem przy lepkosci 15w40 nie ma znaczenia. taki olej jest tak samo lepki.

wysłane z prodiża

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już w żadne wysysanie się nie bawiłem bez przesady.

W układzie zostało Ci 0.5-0.6l starego oleju z płukanką, nie wydaje mi się aby to było dobre

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z auta olej sobie spokojnie zlatywal okolo 5 godzin bo ja w tym czasie gdzies musiałem jechac drugim autem a to w garażu sobie stalo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10w60 ktos zalewal u siebie? Ja poki co leje valvo vr1 ale w sklepie w okolicy go nie ma i pozostał tylko shell, macie jakieś doświadczenia z shellem i 5v głowicach audi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qba wystarczy ci dobry 5w50. np Motul Sport

wysłane z prodiża

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10w60 ktos zalewal u siebie? Ja poki co leje valvo vr1 ale w sklepie w okolicy go nie ma i pozostał tylko shell, macie jakieś doświadczenia z shellem i 5v głowicach audi?

Właśnie ze względu na głowice nie ma sensu lać 10w60.

Zapodaj LMa 5W40 Synthoil High Tech

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm auto troche zmodyfikowane, ma juz prawie 300 tyś.i wlasnie osoby ktore mi to skladaly/stroily polecaly 10w60 ze niby niezle sie to zachowuje przy wyzszych temperaturach. Co prawda mam chlodnice oleju 19 rzedowa i przy katowaniu 100* nie przekraczam ale kto wie co bedzie gdy nadejda upaly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nikt nie pomyśli co się dzieje z tym olejem gdy temperatury są w granicach zera.

Lej LMa będziesz zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego 5w50 bedzie optymalnym wyborem.

wysłane z prodiża

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LM to liquy moly? Dobrze lapie? A vr1 5w50 ? Jakos jestem mentalnie do valvo przyzwyczajony bo ta seria vr1 racing jest naprawde spoko, cenowo również.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bierz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nieporowny2alny jest vr1 do sport 5w50 motula. dwa inne olej3. lepkosc ta sama.

wysłane z prodiża

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...