Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki olej silnikowy do Audi?


Rajmondo

Rekomendowane odpowiedzi

plukanka i Motul X-max 0w40. wymiana co 10.tys.

wysłane z prodiża

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

z motula doskonale z gazem fruwa x-clean 5W40

ewentualnie LM - synthoil High tech

Pozdrówki

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a co polecacie u mie, 1.8T BFB

Przy przebiegu 198 tyś. była czyszczona miska i smok olejowy, zalany został LM high tech 5w40

Teraz jest 209 tyś. i najwyższy cza na zmianę oliwy.

Lać dalej LM czy spróbowac czegosc innego. I ewentualnie jak w kwestii płukanki, boję się jej trochę robić, żeby znowu nie było koniecznośći zrzucania miski i czyszczenia smoka z nagaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zdecydowałem się na olej LM tylko nie wiem który dokładnie wybrać. Do wyboru mam Top tec 4200 albo top tec 4600 5W30. Który z nich będzie lepszy do mojego 1.8 TFSI? Wiem, że doradzacie tutaj Motula X-max 0W40 ale nie mam zamiaru robić płukanki a na produkty LM mam niezły rabat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co ma plukanka do tego?? olej C3 MidSAPS chcesz lac do tfsi jesli masz ten komfort i szczescie, ze mozesz olej A3, B4? lej X-maxa lub Synthoil HighTec 5w40 z LM albo Millersa XF 0w40.

wysłane z prodiża

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Około miesiąca temu wymieniłem olej na Motula 0W40 i jestem zachwycony. Oczywiście wcześniej zrobiłem płukankę silnika, odczekałem około 30 min i wymieniłem filtr. Po zalaniu nowego oleju od razu nie zauważyłem zmiany, ale po przejechaniu kilku kilometrów samochód ucichł, żwawiej wchodzi na obroty... Moje odczucia pozytywne, jak najbardziej polecam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musi byc lepiej na 0w40. to olej stworzony do benzyn z turbinami!

wysłane z prodiża

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem ciekaw co powiecie na: dodatek do paliwa, plukanke silnika i olej 5W40 Petronas? Firmy dodatku i plukanki nie pamietam, widzialem tylko puszki przelotnie, olej ma byc wymieniany po niedzieli...

Przelot na silniku to prawie 147k mil. Mialem ze zaleje 0W40 ale z 5W30 LL polecono mi zalac 5w40 przy tym przebiegu...

Ktos sie wypowie?

Olej rekomenduje serwis/warsztat jak rowniez sklepy z olejami jak wpisze marke i model lub nr rejestracyjny.

Wysłano z i9305

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

petronas, petronas... wynalazek z Malezji. pewnie, ze mozna ale po co kombinowac z wynalazkami jak masz sprawdzone oleje? 0w40 to duzo lepsze oleje niz 5w40 czy 30. przejscie z 5w30 na 0w40 nie robi zadnego problemu. plukanka i wio.

wysłane z prodiża

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy jaki olej do Hondy Civic VI 1.4 (75km) z LPG, aktualnie na Mobil 2000 10W40, ale kolega chciałby zmienić na jakiś porządny 5W40.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

petronas, petronas... wynalazek z Malezji. pewnie, ze mozna ale po co kombinowac z wynalazkami

wysłane z prodiża

Mialem 0w40, syf jakich malo po ok 3tys silnik zaczynal pracowac jak kosiarka, cala klawiatura grala

po zmianie na wiadomo co wszystko wrocilo do normy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a co polecacie u mie, 1.8T BFB

Przy przebiegu 198 tyś. była czyszczona miska i smok olejowy, zalany został LM high tech 5w40

Teraz jest 209 tyś. i najwyższy cza na zmianę oliwy.

Lać dalej LM czy spróbowac czegosc innego. I ewentualnie jak w kwestii płukanki, boję się jej trochę robić, żeby znowu nie było koniecznośći zrzucania miski i czyszczenia smoka z nagaru.

Ja mam 260k i ---》》 tylko LM 5w40 nie chcę nic innego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Jaki olej do bmw 728i m52b28 podwójny vanos.

Nie wiem jaki był zalany a nie chce problemów, że wleje za rzadki i puszczą mi uszczelki. (już tak kiedyś miałem).

Co byście polecili ? Najlepiej z 10w40 aby nic nie wypłukało heh :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powinienes jezdzic na syntetyku ze względu na zawory. zalej 10w40 z plukanką wczesniej. np Motul Synergie 10w40.

http://pro-choice.pl/6100-synergie-10w40-5l-p-14.html

bdb ladnie czysci. po 3 tys zlej i zalej Motul X-cess 0w40. i to bedzie najlepszy olej do Ciebie.

wysłane z prodiża

Edytowane przez endriuu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...