Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki olej silnikowy do Audi?


Rajmondo

Rekomendowane odpowiedzi

trzeba zajrzec czy przypadkiem nie zawdził czym o sensor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

dzięki Dev

mógłby ktoś mi sprawdzić w ETCE jaki to moje ustrojstwo może mieć numer...?

Edytowane przez PARAF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy zbliża mi się wymiana oleju, obecnie mam zalanego X-CESS 8100 5w40, lecz czasem na zimnym silniku potrafi zaklekotać po odpaleniu przez 2 sekundy i chciałbym spróbować może oczyścić smok bez zwalania michy. Jest jakiś olej co zarazem smaruje i czyści smok LM, Motul ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

x-cess ze swoim wysokim TBN czysci swietnie. zawsze mozesz zalac LM. np Synthoil Hitech. tu w bdb cenie:

http://pro-choice.pl/synthoil-high-tech-5w40-5l-lm1307-p-359.html

wysłane z prodiża

Edytowane przez endriuu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy zbliża mi się wymiana oleju, obecnie mam zalanego X-CESS 8100 5w40, lecz czasem na zimnym silniku potrafi zaklekotać po odpaleniu przez 2 sekundy i chciałbym spróbować może oczyścić smok bez zwalania michy. Jest jakiś olej co zarazem smaruje i czyści smok LM, Motul ?

nawet najlepsza plukanka nie wspomne o oleju nie poradzi sobie z syfem w smoku

nie wiadomo co tam siedzi, lepiej ja zdjac i zobaczyc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy wymianie zastosuj płukankę firmy LM.

Jedynie naprawa mechaniczna w 100% zniweluje klekotanie. Być może popychacze hydrauliczne/ zawory tak klekoczą. Z doświadczenia wiem, że lepszy olej obniży intensywność tego klekotu. Motul XCESS 8100 sam stosowałem i silnik odpalał jak sieczkarnia, obecnie stosuje LM Synthol DIESEL 5W40 w fioletowym opakowaniu(jest też odpowiednik dla benzyn bez dopisku DIESEL). Jest droższy, jednak sporo lepszy. Tylko musisz sprawdzić czy ten olej spełni normę dla ALH

Lepiej takich rzecz nie bagatelizuj, może to mieć poważne konsekwencje. Jak poprzednicy pisali, lepiej sprawdzić co się faktycznie dzieje i usunąć przyczynę.

Edytowane przez tomasz102
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no patrz tomasz - a mi po zalaniu x-cessa wlasnie przestaly zawory klekotac. i oleju nie bierze ni grama.

wysłane z prodiża

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

502.00/505.00 czyli kazdy olej je spelni czyt. mozesz zalac wszystko jesli chodzi o normy.

wysłane z prodiża

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, LMa jakiego polecacie do benzyniaka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dalem Ci linka kilka postoow wyzej

wysłane z prodiża

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki dzięki :) a jeszcze pytanie, czym się różni np motul specific 5w40 od xcess 5w40 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

specyfic 505.01 5w40 to olej z norma do pompowtryskoow w dieslach. nie dla ciebie choc oczywiscie spelnia rowniez Twoja norme. jest to tez olej MidSaps czyli najprosciej mowiac troche gorszy niz X-cess czy wspomniany wyzej LM - ktore to sa olejami FullSaps

wysłane z prodiża

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym razem spróbuję raczej tego LMa myślę, że nic się nie stanie bo na początku był lany castrol 5w30, teraz jeżdżę na x-cess 5w40, a teraz chcę spróbować LMa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym razem spróbuję raczej tego LMa myślę, że nic się nie stanie bo na początku był lany castrol 5w30, teraz jeżdżę na x-cess 5w40, a teraz chcę spróbować LMa :)

Słusznie. W sklepie pro-choice możesz śmiało kupować, bo cena dobra i dostawca sprawdzony. Na allegro dużo podróbek się zdarza i nie warto ryzykować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, chciałbym zmienić olej (mobil 3000 super 5w30) na motula i moje pytanie brzmi: czy lepiej pozostac przy 5w30 czy moge zmienic na 5w40 np. 8100 X-cess. ewentualnie inne propozycje, przejechane mam 290000km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki, tak zrobię, dzisiaj bylem w takim nie dużym motoryzacyjnym i zapytałem o motula to sprzedawca powiedział, że gówna nie sprzedaje i ma tylko lepsze firmy, widać co sklep to inna opinia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hahah. pewnie ze nie sprzedaje goowna. sprzedaje za to Szajstrola, Mobila i Elfa!! Ciemnogrood pełną gębą [emoji14]

wysłane z prodiża

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...