Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Jaki olej silnikowy do Audi?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Do BEX'a z 240kkm myślę to zalać:

http://allegro.pl/gdansk-motul-8100-x-cess-5w40-5l-filtry-do-40-i5039271713.html

Aktualnie jest LM4100, lać płukankę?

Jeśli źle chcę zrobić to czemu i co będzie lepsze? :-)

  • Odpowiedzi 5 tys.
  • Wyświetleń 794,8 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano

bedzie dobrze ale mozesz wlac LM-a SHT 5W40

Opublikowano

powiem tak ja leje do mojego asn- 5w30 shell ostatnio tylko zszedlem z 0w30 na 5w30 jestem zadowolony ale co do mineralnego to nie ma takiej mowy .

Opublikowano

Krótko: ile oleju do 1.8T BEX powinno się wlać, 3,5 / 3.8 czy 4.2l? Wertuję "internety" i różnie podają, a książkę do Audi mam w jakimś heretyckim języku :-D

Edytowane przez azure

Opublikowano

Książka podaję dla BEX (140kW) quattro: ca 3,7L

Edytowane przez Away

Opublikowano

Pytałem, ponieważ auto stało krzywo w garażu i mierząc poziom przez bagnet głupoty wychodziłyby.

Po kontakcie z DEV'em (dzięki!) zalałem niespełna 4l, wyjechałem z garażu i dolałem do maxa jakies 200ml.

Wychodzi, że 4.2l trzeba zalać.

PS. a instrukcję PL do auta muszę gdzieś skołować :-)

Edytowane przez azure

Opublikowano

Panowie , Motul 8100 X-cess 5W40 będzie dobry do 1.8 Adr ? Wcześniej zalany był jakiś full syntetyk Castrolla , ale o tej firmie raczej krążą na tym forum złe opinie więc chce wymienić na coś dobrego, Czy lepiej dorzucić do Liqui Moly ? Dodam że zależy mi na kasie bo jeszcze zawiecha do wymiany i parę pierdół na wiosnę , więc Motul cenowo wypada całkiem ok , ale czekam na opinię co do jakości :)

I przed wymianą oleju pewnie zalecana jest jakaś płukanka ? Jeśli tak to proszę o polecenie jakiejś dobrej :)

Edytowane przez reizen

Opublikowano

X-cess najlepszy do adr. Sam stosuje od 6 lat.

Opublikowano

Lej Motul. To drugie auto do jakiego zalewam Motula i jestem zadowolony. Teraz z ciekawości sprawdzę LM SHT 5w40 czy wyciszy trochę pracę silnika.

Opublikowano

Bedzie Pan zadowolony

Opublikowano

Lej Motul. To drugie auto do jakiego zalewam Motula i jestem zadowolony. Teraz z ciekawości sprawdzę LM SHT 5w40 czy wyciszy trochę pracę silnika.

ostatnie 10.000km przelatałem na LM SHT 5w40 i bardzo sobie go chwalę.

jednak dzisiaj kolejna wymiana oliwy i wybór padł ponownie na Motula x-cess

może przez następne 10 tys. km przeprosimy się za sobą...

Opublikowano

A powie ktoś czy przed zabiegiem wymiany oleju z Castrolla na Motul muszę robić płukankę?
Jeśli tak to polecicie jakąś dobrą ? Czy Liqui Magic nie ma konkurentów ? :)
I filtr brać "Mann"?

Opublikowano

A powie ktoś czy przed zabiegiem wymiany oleju z Castrolla na Motul muszę robić płukankę?

Jeśli tak to polecicie jakąś dobrą ? Czy Liqui Magic nie ma konkurentów ? :)

I filtr brać "Mann"?

Witaj,

Tak po Castrolu warto przepłukać motor.

Wszystko zależy od budżetu jaki przewidujesz.

Jeśli chcesz wziąć porządny olej - kupuj Liqui Moly SHT 5W 40 + płukanka LM (są 2 rodzaje: tańsza i droższ).

Jeśli możesz wydać więcej to polecam Millers 5W 40 EE Nanodrive + płukanka Millers,

Pozdrawiam!

Opublikowano

Jaki olej polecacie do 1.8 TFSI z 2008r.? Przebieg- ok. 80 tys. km.

Opublikowano

Motul Xmax 0W40 lub LM SHT 5W40

No chyba ze znajdziesz to LM Synthoil Energy 0W40

Opublikowano

Motul Xmax 0W40 lub LM SHT 5W40

No chyba ze znajdziesz to LM Synthoil Energy 0W40

Dzięki. A który z nich będzie najlepszy? Znalazłem na szybo LM Synthoil Energy 0W40 ale data produkcji 2012 i do tego nie dostępny jest na magazynie. Do Mercedesa zawsze lałem 0w40 Castrol Edge Sport i się dobrze sprawował, ale widzę że do Audi wszyscy przeważnie polecają Motul. Jaka jest różnica między tymi olejami?

Opublikowano

Holek - cena kompletnie nieadekwatna do tego co.mozesz osiagnac.... 244 PLN za 0w40??? W sklepie inetrnetowym??

Wysłane z prodiża

Opublikowano

To był tylko przykład są jeszcze inne 0W40 tańsze np Neste Oil 0W40 Valvoline 0W-40 Fuchs 0W40 ORLEN PLATINUM MaxPower 0W-40 Ravenol 0W40 Mobil 1 New Life 0W40 Castrol Edge Titanum FST 0W40 Shell helix 0W40 to tylko kilka przykładów więc jest w czym wybierać :)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.