Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Jaki olej silnikowy do Audi?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

No od elfa ma lepsze parametry.

Wysłane z prodiża

  • Odpowiedzi 5 tys.
  • Wyświetleń 794,7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano

Witam, zbliża się wymiana oleju a do tej pory używałem x-cess 5w-40

mam a4 b6 1.8t 190km, jakieś 220 tyś. obecnego oleju mi trochę pobiera, czy stosować dalej ten olej czy np. ten x-max 0w-40 będzie lepszy?

Edytowane przez gawej

Opublikowano

Bedzie

Opublikowano

A z jakiegoś powodu ten olej jest lepszy ? :) już bym chciał się czegoś nauczyć z tej okazji :)

Edytowane przez gawej

Opublikowano

Panowie, czy przejście z półsyntetyka na pełny syntetyk mogło spowodować przynajmniej dwukrotny wzrost konsumpcji ogólnej oleju?

Mając półsyntetyk dolałem jakieś 0,8L w ciągu 15 tys przebiegu,

W ostatnim roku zalałem pełny syntetyk i poszło mi więcej oleju, jakieś 1,5-1,7L na taki sam okres przebiegu.

Ogólnie z założenia to normalne że na pełnym syntetyku przy aucie z przebiegiem ponad 200tys zużycie wzrasta, ale czy mogło o tyle? Czy też to raczej kłaniają się po woli uszczelniacze, bądź turbo?

1.8T,BEX,Quattro,przebieg aktualny 250tys.

Pozdrawiam


A do kolegi powyżej (gawej) - lepsze właściwości smarne oleju przy niższych temperaturach (zanim silnik osiągnie jakaś konkretniejsza temperaturę) sa zawsze na wagę złota. Więc 0W jest lepszym wyborem. Co do marki oleju to nie pomogę.

Opublikowano

Panowie

nie będę zakładał kolejnego olejowego postu dołączę się do tego :wink:

może ktoś zna lub śmiga na oleju SORT? znajomy bardzo mi go poleca, z tego co opowiadał jak testowali go z motulem to wypadł o wiele lepiej niż motul,

Opublikowano

Też czeka mnie wymiana oleju teraz mam zalany Shell helix ulta extra 5w30 i zastanawiam sie nad zmianą chociaż silnik fajnie na nim pracuje. Dodam jeszcze że Shell jako jeden z nielicznych ma specyfikację VW 503.01 zalecaną właśnie do silników z doładowaniem. Zastanawia mnie waśnie dlaczego nikt nie zwraca uwagi na specyfikację zalecaną przez producenta, tyko wszyscy skupiają sie na lepkości oliwy?

Opublikowano

testowali go z motulem to wypadł o wiele lepiej niż motul,

Ciekawi mnie jak go testowal?

sa jakies analizy zuzytego oleju ktore moze udostepnic? interesuje mnie zawartosc fe po 10 tys

Napisano wczoraj, 21:46

Zastanawia mnie waśnie dlaczego nikt nie zwraca uwagi na specyfikację zalecaną przez producenta, tyko wszyscy skupiają sie na lepkości oliwy?

Nikt? :wink:

Edytowane przez KubaMpakiet

Opublikowano

No może i ktoś o tym wspominał ale (przyznaje się) nie czytałem wszystkich 192 stron tego tematu :wink:

Edytowane przez pepis844

Opublikowano

Też czeka mnie wymiana oleju teraz mam zalany Shell helix ulta extra 5w30 i zastanawiam sie nad zmianą chociaż silnik fajnie na nim pracuje. Dodam jeszcze że Shell jako jeden z nielicznych ma specyfikację VW 503.01 zalecaną właśnie do silników z doładowaniem. Zastanawia mnie waśnie dlaczego nikt nie zwraca uwagi na specyfikację zalecaną przez producenta, tyko wszyscy skupiają sie na lepkości oliwy?

Motul x-max i x-cess spełniają norme VW 502.00. od modelu silnika zależy jaką masz normę, np mój BEX wymaga normy VW 502.00 500.00 i 501.01, więc wszystko gra.
Opublikowano

Też czeka mnie wymiana oleju teraz mam zalany Shell helix ulta extra 5w30 i zastanawiam sie nad zmianą chociaż silnik fajnie na nim pracuje. Dodam jeszcze że Shell jako jeden z nielicznych ma specyfikację VW 503.01 zalecaną właśnie do silników z doładowaniem. Zastanawia mnie waśnie dlaczego nikt nie zwraca uwagi na specyfikację zalecaną przez producenta, tyko wszyscy skupiają sie na lepkości oliwy?

Motul x-max i x-cess spełniają norme VW 502.00. od modelu silnika zależy jaką masz normę, np mój BEX wymaga normy VW 502.00 500.00 i 501.01, więc wszystko gra.

Witam,

Panowie mam pytanie odnośnie płukanki silnika Motul. Czy stosowaliście i jakie są Wasze opinie?

Jakie są wasze wrażenia odnośnie kultury pracy silnika na Motulu Specific?

Pozdrawiam!

Opublikowano

Też czeka mnie wymiana oleju teraz mam zalany Shell helix ulta extra 5w30 i zastanawiam sie nad zmianą chociaż silnik fajnie na nim pracuje. Dodam jeszcze że Shell jako jeden z nielicznych ma specyfikację VW 503.01 zalecaną właśnie do silników z doładowaniem. Zastanawia mnie waśnie dlaczego nikt nie zwraca uwagi na specyfikację zalecaną przez producenta, tyko wszyscy skupiają sie na lepkości oliwy?

Motul x-max i x-cess spełniają norme VW 502.00. od modelu silnika zależy jaką masz normę, np mój BEX wymaga normy VW 502.00 500.00 i 501.01, więc wszystko gra.

Witam,

Panowie mam pytanie odnośnie płukanki silnika Motul. Czy stosowaliście i jakie są Wasze opinie?

Jakie są wasze wrażenia odnośnie kultury pracy silnika na Motulu Specific?

Pozdrawiam!

Czemu akurat uparłeś się na płukankę Motula? Nie ma sensu za nią przepłacać. Jest dużo więcej produktów o połowę tańszych w tej klasie.

Opublikowano

@Carlos*, co byś polecał z płukanek?

Opublikowano

Też czeka mnie wymiana oleju teraz mam zalany Shell helix ulta extra 5w30 i zastanawiam sie nad zmianą chociaż silnik fajnie na nim pracuje. Dodam jeszcze że Shell jako jeden z nielicznych ma specyfikację VW 503.01 zalecaną właśnie do silników z doładowaniem. Zastanawia mnie waśnie dlaczego nikt nie zwraca uwagi na specyfikację zalecaną przez producenta, tyko wszyscy skupiają sie na lepkości oliwy?

Motul x-max i x-cess spełniają norme VW 502.00. od modelu silnika zależy jaką masz normę, np mój BEX wymaga normy VW 502.00 500.00 i 501.01, więc wszystko gra.

Witam,

Panowie mam pytanie odnośnie płukanki silnika Motul. Czy stosowaliście i jakie są Wasze opinie?

Jakie są wasze wrażenia odnośnie kultury pracy silnika na Motulu Specific?

Pozdrawiam!

Czemu akurat uparłeś się na płukankę Motula? Nie ma sensu za nią przepłacać. Jest dużo więcej produktów o połowę tańszych w tej klasie.

Witaj,

Kolego na nic się nie uparłem, po prostu pytam.

Panowie doprecyzuje pytanie:

Jaka płukaneczka żeby pozbyć się Castrola 5W30 i jaki olej polecicie sprawdzony do 2.0 TFSI po sofcie?

PS. Szukałem w wątkach poprzednich ale opinie są strasznie rozbieżne,

Z góry dziękuje i pozdrawiam!

Opublikowano

Plukanka LM Engine Flush

olej LM SHT 5W40 lub Motul Xmax 0W40

Edytowane przez Dev

Opublikowano

Plukanka LM Engine Flush

olej LM SHT 5W40 lub Motul Xmax 0W40

Dzięki DEV na Ciebie można liczyć,

Pozdrawiam :D

Opublikowano

@Carlos*, co byś polecał z płukanek?

Lm engine flush

Opublikowano

@Dev, dzięki, ale interesuje mnie konkretnie zdanie Carlos*'a, bo chyba kolejny raz "zdyskredytował" płukankę Motula, ale nie podał tych lepszych wg niego. Sam używałem Millersa, ale ciekawi mnie akurat jego opinia o popularnych płukankach.

Opublikowano

A ma ktoś zalany 5W30 Motula lub LM? Interesują mnie jakieś opinie, bo mam zalany właśnie 5W30 i chciałbym zmienić tylko producenta.

Opublikowano

A na ch... Ci w 1.8T 5W30 ???? :facepalm:

Pakuj 5W40 albo 0W40

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.