Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki olej silnikowy do Audi?


Rajmondo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Nie jednemu zdrowy sen wlasnie popsułes

Zero chęci aby chociaz poczytać kilka ostatnich stron lub kilkanaście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dev, dzięki, ale interesuje mnie konkretnie zdanie Carlos*'a, bo chyba kolejny raz "zdyskredytował" płukankę Motula, ale nie podał tych lepszych wg niego. Sam używałem Millersa, ale ciekawi mnie akurat jego opinia o popularnych płukankach.

jihaad, nie za bardzo chyba zrozumiałeś o czym napisałem. Wyraźnie zaznaczyłem ,że płukanka Motula nie jest warta wydnych pieniędzy , gdyż w znacznie niższej cenie masz do wyboru wiele innych nie gorszych produktów. Płukanka VALVOLINE jest w cenie ~ 15zł a Motul clean engine ~ 35-40 zł. Jak ktoś chce niech leje Motula , kto bogatemu zabroni :wink:

Jeżeli szkasz lepszej płukanki, to szukaj takiej ,która nie będzie na bazie rozpuszczalników i ma wysoką temperaturą zapłonu a nie jak w przypadku Motula i innych na bazie rozpuszczalników 40 C.

Jeżelii używałeś płukanki Millersa to ma ona temp zapłonu 140 c , więc sam sobie odpowiedz co lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie o te bazy mi się rozchodzi, bo to chyba jest główny punkt podziału płukanek, ale w katalogach czasem ciężko tę informację wyłuskać.
Jeśli posiadasz wiedzę, na jakich bazach wytwarzane są popularne, markowe płukanki to byłaby to cenna informacja.

Sam zdecydowałem się na Millersa, bo bezpośrednio przez zakupem ktoś o tym wspomniał tu albo w wątku TDI, dodatkowo przy cenie 20 parę zł był dobrą ofertą.

Wysłane batonikiem Kitkat

Edytowane przez jihaad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki miałem zalany, ale chyba jednak się zdecyduje na 5W40 LM high tech

LM swego czasu robiło bardzo dobre oleje. Jeszcze lata temu kuzyn mi je z Niemiec przywoził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie o te bazy mi się rozchodzi, bo to chyba jest główny punkt podziału płukanek, ale w katalogach czasem ciężko tę informację wyłuskać.

Jeśli posiadasz wiedzę, na jakich bazach wytwarzane są popularne, markowe płukanki to byłaby to cenna informacja.

Sam zdecydowałem się na Millersa, bo bezpośrednio przez zakupem ktoś o tym wspomniał tu albo w wątku TDI, dodatkowo przy cenie 20 parę zł był dobrą ofertą.

Wysłane batonikiem Kitkat

Wiedzy aż takiej nie posiadam , po prostu nie chce mi się na bieżąco studiować kart MSDS każdego produktu. Nie każdy producent również takie informacj udostępnia.

Na pewno płukanka Amsoila nie jest na bazie rozpuszalników i ma wysoką temperaturę zapłonu, ale cena....

http://www.amsoil.com/msds/flsh.pdf

Kilka lat temu mocno się tym interesowałem,analizowałem karty, porównywałem różne oleje do tego stopnia ,że wysyłałem przepracowany olej do analizy do USA, żeby zobaczyć różniece w zużyciu silnika na różnych olejach przy mojej ekploatacji.

Wybrałem wtedy dla siebie "złoty środek" no i zapał do dalszego zagłębiania się w temat i analizy minął. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

testowali go z motulem to wypadł o wiele lepiej niż motul,

Ciekawi mnie jak go testowal?

test przebiegał podobnie jak na tym filmiku który udostępnił użytkownik Kosa-00

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki olej polecacie do 1.8T AVJ + lpg 122000km

Edytowane przez viteq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na ch... Ci w 1.8T 5W30 ???? :facepalm:

Pakuj 5W40 albo 0W40

A ja tam nie wiem czy na ch... (politechniki nie kończyłem, doktoratu z zakresu eksploatacji materiałów pędnych i smarów też nie) ale tak, jak pepis844 - w swoim AVJ też mam 5W30 (taki był eksploatowany w Niemczech przez poprzedniego właściciela - bo taki mu zaserwowano w autoryzowanym warsztacie Audi!) więc nie wiem skąd ten Twój " :facepalm: ", skoro i 5W30 i 5W40 mieści się normach podawanych przez producenta. H.R. Etzold w swojej książce "Audi A4 (typu B6/B7)" również o tym pisze. Więc nie ma się co spinać. Pozdrawiam. :D

Edytowane przez trzacha197444
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki olej polecacie do 1.8T AVJ + lpg 122000km

Parę postów wcześniej. :facepalm:

Edytowane przez jihaad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na ch... Ci w 1.8T 5W30 ???? :facepalm:

Pakuj 5W40 albo 0W40

A ja tam nie wiem czy na ch... (politechniki nie kończyłem, doktoratu z zakresu eksploatacji materiałów pędnych i smarów też nie) ale tak, jak pepis844 - w swoim AVJ też mam 5W30 (taki był eksploatowany w Niemczech przez poprzedniego właściciela - bo taki mu zaserwowano w autoryzowanym warsztacie Audi!) więc nie wiem skąd ten Twój " :facepalm: ", skoro i 5W30 i 5W40 mieści się normach podawanych przez producenta. H.R. Etzold w swojej książce "Audi A4 (typu B6/B7)" również o tym pisze. Więc nie ma się co spinać. Pozdrawiam. :D

Nikt się nie spina, w samym pytaniu był już błąd.

5W40 jest olejem który najbardziej odpowiada silnikowi 1.8turbo, a 5w30 do silników diesla z DPFem.

A to co wypisują w książkach zostawiam bez komentarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dev , jesteś w stanie coś powiedzieć o oleju Ligui Moly Mo2s ?

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry do smarowania zawiasów od wrót chlewa albo obory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...