Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Jaki olej silnikowy do Audi?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Koledzy a ja wlałem LM 5W-40 Top Tec + plukanka LM i teraz odczuwam jakby spadek mocy i gdy dodaję gazu to wyje silnik,czy to normalne?...

  • Odpowiedzi 5 tys.
  • Wyświetleń 794,9 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano

mało prawdopodobne aby była to wina oleju

Opublikowano

hmm...ale jeżeli zrobiło się tak zaraz po wyżej wymienionej wymianie oleju...

Opublikowano

:bry:

Panowie,

Pytanie dot. płukanek, ale...

czy istnieją takie którymi można "wypłukać" np. skrzynię czy inną przekładnię.

Pytam, bo znajomy planuje wymianę oliw przekładniowych w swojej Kia z napędem 4x4

Opublikowano

Paraf. Plukanka do skrzyni nie jest potrzebna. W skrzyni (szczegolnie mechanicznej) nie zachodzą takie ekstremalne warunki jak w silniku. Jesli jednak chcesz mozna zastowosac zwykla.plukanke do silnika po czym.przejechac sie z zapietymi mostami przez 10 min. LM robi zad spec plukanke do skrzyn nr LIM2512. Kolega dzik ma fajne promo obecnie na LM wiec pewnie i cena bylaby dobra.

Wysłane z prodiża

Opublikowano

Paraf. Plukanka do skrzyni nie jest potrzebna. W skrzyni (szczegolnie mechanicznej) nie zachodzą takie ekstremalne warunki jak w silniku. Jesli jednak chcesz mozna zastowosac zwykla.plukanke do silnika po czym.przejechac sie z zapietymi mostami przez 10 min. LM robi zad spec plukanke do skrzyn nr LIM2512. Kolega dzik ma fajne promo obecnie na LM wiec pewnie i cena bylaby dobra.

Wysłane z prodiża

Spasiba Towarisz!
Opublikowano

23jk9rro.jpg

b6j53ec9.jpg

a który z tych dwóch będzie lepszy?? bo różnica w cenie to 50zł na korzyść motula

Opublikowano

Kolego Tony - porownujesz oleje o zupelnie innych specyfikacjach. LM - A3/B3 i Motula C3. Tu zawsze dla Twojego silnika bedzie lepszy A3/B3. Wiec powinienes porownac Motula X-cess z tym wlasnie LM. Z tych dwoch wystarczy spokojnie X-cess dla Ciebie. A jesli chcesz naprawde dobrze zrobic silnikowi zalej http://pro-choice.pl/8100-xmax-0w40-5l-p-23.html

Edytowane przez endriuu

Opublikowano

chodziło mi o motul 8100 x-cess 5w40 ze standardem A3/B3. ta fotka to z postu dev'a. akurat pod ręką była :decayed:

Opublikowano

Panowie potrzebuję oliwy do auta służbowego na dolewkę...

Opel Corsa D 2014r silnik 1.2 (Hiszpania)

Auto od salonu w moich rękach (Maj 2014), pochodzi z wypożyczalni.

Po zrobieniu 25tyś km poziom oliwy spadł do połowy.

Powoli rozglądam się za czymś na dolewkę, w papierach nie mam żadnej wzmianki na jakim oleju jest auto.

Szukam czegoś taniego.. w końcu to nie moje auto tylko wypożyczalni :decayed: więc może być nawet Castrol :grin:

Edytowane przez cabanmat

Opublikowano

Lej Lotosa 5w40. Zreszta Caban Ty chyba sobie potrafisz najlepiej doradzic.

Wysłane z prodiża

Opublikowano

5W40 !? a nie jakieś 5W30 ?

Taki Opelek nie lata w jakimś Long Life ?

Ostatnio byłem w ASO w celu wykluczenia wady fabrycznej układu kierowniczego z przebiegiem ponad 22kkm i nic nie mówiono na temat oleju... (a zwłaszcza jego wymianie) :wink:

Silniczek 1.2 benzynka

Edytowane przez cabanmat

Opublikowano

No ale chyba chcesz przejsc na tryb staly? Z Twoich zagorzalych wypowiedzi forumowych wnioskuje, iz chcesz byc swiadomym uzytkownikiem auta. Wiec jesli ma byc tanio i solidnie - lej Lotosa.

Wysłane z prodiża

Opublikowano

Czy świadomym.. to nie jest moje auto... jak doleję mu mojego X-Cessa to też będzie...

Nie będę robił wypożyczalni dobrze, lejąc mu dedykowanego LM :D

Opel jeździ jeszcze na oleju z jakim wyjechał z fabryki

Opublikowano

Dla mnie firmowe auto powinno byc tak samo dobrze traktowane jak kazde inne. Oczywiscie wszystko zalezy dla jakiej firmy pracujesz.... u mnie w robo sa dwie octavie 3 1.4 tsi 140 km i obie jezdza non stop delegacje na x-max 0w40 zmiana co 15 tys. Z fabryki wyjechaly na szajstrolu 5w-30 w trybie LL.

Wysłane z prodiża

Edytowane przez endriuu

Opublikowano

Chyba raczej na ori Pentosinie

Caban, opel wyjechał z fabryki na syfiastym

ori Dexosie 5W30, tylko nie lej ori 10W40 bo to jeszcze gorsze od szajstrolla i wiecznie zasr...ne odmy

Opublikowano

Przypomnę że olej ma być tylko na dolewkę

To leją w fabryce w Hiszpanii ? http://oil-land.pl/pl_PL/p/GM-5W30-5L-dexos2/263

I jeszcze raz napiszę... auto nie jest firmy tylko firma bierze z wypożyczalni...

Biorą salon na 2-3 lata, po tym zdają i następne...

Jak dostałem autko to miało niecałe 100km przejechane :decayed:

Edytowane przez cabanmat

Opublikowano

Wlej cokolwiek, to tylko opfel :polew:

Opublikowano

@cabanmat, jedź do serwisu. Doleją ci odpowiedni..

Opublikowano

To po co trujesz dupee caban. Auto na 100km a ten uruchamia machinę doradztwa...

Wysłane z prodiża

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.