Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki olej silnikowy do Audi?


Rajmondo

Rekomendowane odpowiedzi

Ja np jeżdżę na castrol edge sport 10w60 już ponad rok jak auto kupiłem to miał 236 kkm przebiegu teraz jest 272 kkm. A zalałem taki olej bo mechanik mi go polecił z racji że turbina się kończy i będzie miej dolewek potrzebnych i nawet on jest niby dedykowany do wysilonych jednostek z doładowaniem tak przynajmniej pisze na opakowaniu.

Ja też się zastanawiam co zrobić jak zmienię turbo to czym go później zalać, przejść na jakiegoś motula np 5w40 ewentualnie 10w40 czy zostać przy tym oleju. Jak tak patrze po forum to kilka osób śmiga na tym olejku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

nigdy nie zmieniamy w przod,zawsze wstecz..czyli na rzadszy bym nie radzil..zreszta to sa mechanika slowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nigdy nie zmieniamy w przod,zawsze wstecz..czyli na rzadszy bym nie radzil..zreszta to sa mechanika slowa

czyli jak jezdze na 10W-40 to mam zalać..... ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Twoim przypadku raczej tak

miałeś coś dopisać po :

czyli jak jezdze na 10W-40 to mam zalać..... ????

......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nigdy nie zmieniamy w przod,zawsze wstecz..czyli na rzadszy bym nie radzil..zreszta to sa mechanika slowa

To są stare mity, nie słuchajcie mechaników "żyjących jeszcze w czasach" polonezów, wielkich fiatów czy maluchów ...

Jeżeli przykładowo silnik ma spełniać normę VW 502.00 to masz jeździć na takim aż silnik pójdzie na złom :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie koledzy. Niedawno stałem się posiadaczem a4 B6 i czeka mnie wymiana oleju. Ile go wchodzi i płynu chłodniczego też może zaraz wymienię to ile go zalać?? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile wchodzi do 1.6 ALZ??

~ 3.5 litra kup bańkę 5 litrową - zostanie na dolewki :wink4: i oczywiście nie zapomnij o filtrach !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert a do 1.8T ile wchodzi ?

mk

Też 3,5 litra :wink4:.

~ 3.8 litra :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Koledzy obecnie mam Castrola Edge 10w/40. I teraz-ponownie Castrol, czy MAXLIFE, a może Motul??

Wszystkie 10w/40. Kumpel polecał Maxlife mówił, że mieli samochody w firmie, które brały olej, zalali je Maxlifami i nie biorą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile i jaki wlać do 2.0 benz ? Nie wiem jaki był lany wcześniej, auto jest z Niemiec.

Koleś w serwisie audi zalecił Castrol 0w40 syntetyk, bo oni taki leją na serwisie.

też miałem ten problem ... nie wiedziałem co wlać , chłopaki doradzili mi 5W30 i póki co silnik chodzi. :tongue4:

do mojego weszło około 3,8 l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi:

Z racji że musiałem wymienić miche olejową więc trzeba było wymienić filtr oleju i sam olej. Postawiłem na Mineralny Motul 4000 Motion 15W40 Olej jest biały zdziwiłem się strasznie jak zobaczyłem, olej do silników (biorących olej, do większych przebiegów, i jak to nazwać :mysli: "turbin ze swoimi latami") Autko chodzi jak by było z 2010 roku praktycznie go nie słychać :decayed: Jestem bardzo zadowolony.

Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam strone castrola i tam można sprawdzić jaki olej jest dla naszego autka.

http://ew5.earlweb.com/search.php?site=8

Można wejść też na stronę Valvoline tam też można sprawdzić jaki olej jest dla naszej A4.

http://valvoline.pl/valvoline56.html

Co ciekawe Valvoline zaleca tylko jazdę na syntetykach 0W lub 5W/30 niezależnie od przebiegu. Castrol dopuszcza zaś jazdę na półsyntetyku. Obie firmy nie wspominają nic o mineralnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi:

Z racji że musiałem wymienić miche olejową więc trzeba było wymienić filtr oleju i sam olej. Postawiłem na Mineralny Motul 4000 Motion 15W40 Olej jest biały zdziwiłem się strasznie jak zobaczyłem, olej do silników (biorących olej, do większych przebiegów, i jak to nazwać :mysli: "turbin ze swoimi latami") Autko chodzi jak by było z 2010 roku praktycznie go nie słychać :decayed: Jestem bardzo zadowolony.

Polecam.

zalej syntetyk!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...