Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki olej silnikowy do Audi?


Rajmondo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

witam, czy mógłby mi ktoś doradzić jakim olejem zalać motor 2.0T po małej modyfikacji (ma w tej chwili 240km) i w pełni jego moc jest wykorzystywana na codzień, przebieg silnika to 50 tys km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, czy mógłby mi ktoś doradzić jakim olejem zalać motor 2.0T po małej modyfikacji (ma w tej chwili 240km) i w pełni jego moc jest wykorzystywana na codzień, przebieg silnika to 50 tys km

a co miałes lane wczesniej ????[br]Dopisany: 04 Luty 2011, 20:10_________________________________________________1: Motul 8100 ECO-ENERGY 5W-30

2: Motul 8100 ECO-LITE 0W-20

3: Motul 8100 X-LITE 0W-30

4: Motul 8100 X-MAX 5W-30

5: Motul 8100 ECO-CLEAN 5W-30

6: Motul 8100 X-CLEAN 5W-40

7: Motul 8100 ECO-CLEAN PLUS 5W30

8: Motul 8100 X-CESS 5W-40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poprzedni właściciel jeżdził na castrol edge 5w 40 , ale ja dokonałem modyfikacji która dała mi dodatkowo 40 km , poza tym daje mu ile się da czasem:) jak zapewnić bezpieczeństwo silnikowi? jaka firma oleju ?jakie parametry?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spokojnie wystarczy Motul 8100 X-Cess 5W-40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

motul to chyba najlepsze zabezpieczenie , facet na hamowni w katowicach też mi radził motul , a co sądzisz o castrolu sport? czy firmie motorex np?[br]Dopisany: 04 Luty 2011, 20:26_________________________________________________jeszcze jedno pytanie, czy to normalne ,że na na 5 tyś kilometrów ok 1litr oleju musze dolać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 litr na 5000km to niewiele

silnik jest mocno obciazony i dlatego wychodzi takie zuzycie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie :hi: a jaki olej silnikowy polecalibyście do Audi A4 '2002 3.0 Quattro , najechane (realne) 163 tys km, i jedyne co wiem że był zalewany do tej pory półsyntetyk niestety nie ma informacji jakiej marki.

Oleju specjalnie jakoś nie bierze, coprawda zrobiłem nim dopiero 700km i poziom jest ten sam ale musze wymienic bo nie ma informacji kiedy była ostatnia.

Myslę o Valvoline 10w-40 max life stosowałem ten olej w Hondzie i sprawował się super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie :hi: a jaki olej silnikowy polecalibyście do Audi A4 '2002 3.0 Quattro , najechane (realne) 163 tys km, i jedyne co wiem że był zalewany do tej pory półsyntetyk niestety nie ma informacji jakiej marki.

Oleju specjalnie jakoś nie bierze, coprawda zrobiłem nim dopiero 700km i poziom jest ten sam ale musze wymienic bo nie ma informacji kiedy była ostatnia.

Myslę o Valvoline 10w-40 max life stosowałem ten olej w Hondzie i sprawował się super.

Jesli chcesz naprawde smarować silnik - lej Motul 8100 X-clean+ 5W-30.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, orientuje się ktoś co to za olej "Leichtlauf motorenol S 10W-40" i czym można go zastąpić? :mysli: przebieg 139 000, benzyna 1.8 :)

Nigdzie nie mogę znaleźć informacji na temat tego oleju, myślicie że spokojnie można zalać półsyntetyk np. Fuchsa 10W-40?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10w40 każdy Motul,Mobil spełniający norme audi vw będzię dobrym rozwiązaniem :hi: Ja stawiam tylko na tych 2 producentów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro jadę na wymianę oleju silnikowego, pierwszy raz tym samochodem. Patrzę dziś do książeczki, którą otrzymałem od gościa, który sprowadził samochód z Niemiec i przygotowywał go do jazdy (olej, filtry, klocki, rozrząd - pasek, rolka, napinacz), a tam pisze, ze wymieniono olej na Shell 15W40. Według danych, które znalazłem to jest to zwykły olej mineralny. :frown:

Jakim olejem mam zalać jutro? Pełen syntetyk chyba nie jest najlepszym pomysłem - czytałem, że taka zmiana może zaszkodzić silnikowi. Wlać półsyntetyk? Dziś dzwoniłem, mają Mobil, Elf, Castrol, Shell, Shell z beczki - który?

A czytałeś:

???

Polecam poczytać ten wątek :kox: dowiesz sie z niego że nic ci nie grozi przy wymianie na pełny syntetyk.

Sam zmieniłem z pół syntetyka który nie był wymieniany prawie 2 lata na pełny i absolutnie nic sie nie stało. Samochód lżej jeździ, silnik ucichł, i w ogóle, ale to w ogóle nie bierze oleju po mimo przebiegu >220k.

Motul 5W40 x-cess. Chyba ten sam olej pójdzie do Twojego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie :hi: a jaki olej silnikowy polecalibyście do Audi A4 '2002 3.0 Quattro , najechane (realne) 163 tys km, i jedyne co wiem że był zalewany do tej pory półsyntetyk niestety nie ma informacji jakiej marki.

Oleju specjalnie jakoś nie bierze, coprawda zrobiłem nim dopiero 700km i poziom jest ten sam ale musze wymienic bo nie ma informacji kiedy była ostatnia.

Myslę o Valvoline 10w-40 max life stosowałem ten olej w Hondzie i sprawował się super.

Jesli chcesz naprawde smarować silnik - lej Motul 8100 X-clean+ 5W-30.

hmm na serio sądzisz że przejście z pólsyntetyku na syntetyk jest bezpieczne?...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie , jaki olej najlepiej będzie współpracować z moją b7 2.0 TFSI quattro ?? nie wiem jaki był wcześniej zalany ale jest strasznie czorny :) przebieg 137tyś , syntetyk , półsyntetyk co polecacie ??

najlepszy bedzie mineralny Selectol 20W-40 :polew: :polew: :polew: :polew:

Kolego wystarczy cofnac sie kilka stron wczesniej aby wiedziec to co potrzeba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepszy bedzie mineralny Selectol 20W-40 :polew: :polew: :polew: :polew:

Kolego wystarczy cofnac sie kilka stron wczesniej aby wiedziec to co potrzeba

Ctrl +f i jazda!

Czas szukania, ok 45 s.

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=7434.675

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...