Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Jaki olej silnikowy do Audi?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

specyfic jest do PD-ka

x-cess do do diesla i benzyny

do AJL-a wlej x-cess-a :good: :good: :good:

ja na tym jezdze :wink4: :wink4: :wink4: :wink4:

  • Odpowiedzi 5 tys.
  • Wyświetleń 794,8 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano

ok. Zastanwiam się nad MOTUL 8100 X-CESS 5W40, czy będzie odpowiedni dla mojego 1.8 ADR 125km. Zostaję przy full suntetyku napewno, tylko czy ten olej będzie ok??

Opublikowano

do silnika Twojego auta pasi 10 i 5W-40

Opublikowano

czy do 1.6 benzyna olej motul styntetyk 5W-40 będzie zbyt gęsty?

Opublikowano

jaki gęsty??? bedzie idealny.

Opublikowano

Teraz jest Castrol 10W 40. Czyli chyba troche rzadszy. Dlatemu pytam...

Opublikowano

Teraz jest Castrol 10W 40. Czyli chyba troche rzadszy. Dlatemu pytam...

crazy.gif

:polew: :polew: :polew:

Opublikowano

Motul 8100 X-Cess 5w40 zakupiony, zalejemy i zobaczymy :) Dzięki za odpowiedzi

Opublikowano

specyfic jest do PD-ka

x-cess do do diesla i benzyny

do AJL-a wlej x-cess-a :good: :good: :good:

ja na tym jezdze :wink4: :wink4: :wink4: :wink4:

Oliwa od dzika zakupiona i zalana. Poprzedni olej jaki wylałem 0w/40 mobila zakpuiony od jednego z forumowiczy okazał sie totalną podróba. Po 12kkm wylałem taki asfalt, że dieslowski chyba jaśniejszy jest. Dodatkowo na ciepłym, mocno rozgrzanym silniku zaczynała mi stukać szklanka.

Na motulu aktualnie jest ok silnik jakby ciszej pracował i szkalnaka jak narazie cicho.

Silnik zachowuje się tak samo na motulu 5w/40 jak i na mobilu 0w/40 tylko oryginalnym.

Za 10 tyg następna zmiana oleju więc dam znać jak będzie wyglądała po wymianie.

Pierwszy raz dałem sie naciać na trefną oliwę i teraz wiem, że trzeba z tym bardzo uważac. Bo szlak mnie trafia jak pomyślę czym katowałem swój motor i turbinę przez tyle tysięcy.

Opublikowano

Czytam i czytam i nie wiem czy to już było, wiec zachęcam do przeczytania, bo naprawdę ciekawa lektura:

http://www.p12.neostrada.pl/oleje.pdf

Widocznie za mało czytałeś , było już nie raz

Opublikowano

ten link zapodałem na forum juz miesiac temu :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Opublikowano

ten link zapodałem na forum juz miesiac temu :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

a ja może z pół roku temu :rolleyes:

Opublikowano

Czytam i czytam i nie wiem czy to już było, wiec zachęcam do przeczytania, bo naprawdę ciekawa lektura:

http://www.p12.neostrada.pl/oleje.pdf

Widocznie za mało czytałeś , było już nie raz

To nie jest chyba powód do narzekania, a dowodzi że google nie umarło, a nie nabijać licznik wiadomości :mysli:

Ale juz mniejsza z tym, bo u mnie też zbliża się wymiana oleju, i mam dylemat czy Motul 8100 X-cess 5W40 czy Liqui Moly SYNTHOIL HIGH TECH 5W-40? A może Mobil 1 5w50? Do tej pory zalany Total 5w40.

Opublikowano

Motul :good: :good: :good: :good: :good:

Opublikowano

Eh chyba jednak zdecyduję się na tego Liqui Moly SYNTHOIL HIGH TECH 5W-40, bo poczytałem karty charakterystyk i jednak Liqui Moly lepiej wypada we wskaźnikach lepkości.

Opublikowano

Jak tylko masz dostep to Liqui Moly SYNTHOIL HIGH TECH 5W-40 . Ja nie mialem i zalazlem Volvoline :P

Opublikowano

Jaką macie temperatrę oleju podczas pracy silnika najbardziej interesują mnie wypowiedzi włascieieli silników benzynowych.

Ja obecnie mam podczas trasy niecałe 100*C ale w jeździe moiejskiej w dużych korkach dochodzi nawet ponad delikatnie 100*C.

Na mobilu ta sytuacja miała miejsce tylko w lato natomiast na motulu znacznie częsciej temp wychodzi ponad stówę mino ujemnych temperatur.

Opublikowano

100stopni to normalna temp. pracy, jak jezdze po miescie to mam ok 90, trasa 100-110 w zaleznosci od temp na zewnatrz

Opublikowano

100stopni to normalna temp. pracy, jak jezdze po miescie to mam ok 90, trasa 100-110 w zaleznosci od temp na zewnatrz

To z jakimi prędkościami poruszasz sie na trasie jak masz aż tak wysoką temp. Jak jadę na trasie to mam w zabudowanym +30km/h niż dozwolona i poza zabudowanym jakies 140-150km/h zależnie od warunków i mam temp do 100*C a dopiero w mieście wskazówka wychodzi delikatnie ponad 100*C ale z jakiś milimetr może.

Gdzie znajduje sie czujnik temp oleju? Gdzieś przy chodniczce może? Padają one?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.