Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki olej silnikowy do Audi?


Rajmondo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam wszystkich!!! Mam pytanie co sądzicie o oleju CASTROL EDGE SPORT 0W-40 ??? Czy mozna go używać do silników audi ??? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wystarczy wejsc na strone castrola i sprawdzic: :gwizdanie: http://ew5.earlweb.com/recommendations.php?site=8&sector=1&category=6&subset=125&vehicle=1784

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wystarczy wejsc na strone castrola i sprawdzic: :gwizdanie: http://ew5.earlweb.com/recommendations.php?site=8&sector=1&category=6&subset=125&vehicle=1784

Dzięki ENDRIUU !!! Teraz już wszystko wiem po wejściu na tą stronke. Ten olej jest nawet zalecany przez castrol. :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie, mam 310tys przebiegu zalałem mobila mineralnego tak mi doradził mechanik, a teraz czytam wasze wypowiedzi i zastanawiam się czy dobrze zrobiłem. Niestety nie wiem co było lane wczesniej, teraz zrobilem juz na nim 2 tys km i nie wciągnęło go nawet o 1mm :) czy wymienic go na polsyntetyk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zostan prz mineralu. albo przyu nastepnej zmianie zmien na półsynt. i sprawdz czy bedzie bral.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.Witam wszystkich,a co sądzicie o oliwie shell helix 10w40 półsyntetyk

Ja jak przyciągnołem auto to miłem shella 10w40 i nienażekałem ale po dziadygowej jeździe 70dziesiątką gorący silnik wydawał się jakby głośniejszy. Teraz mam Mobila 10w40 i takiego dziwnego dzwiąku nie słysze :mysli: Ale pojeżdze więcej to zobacze :cool1:

endriuu mam do Ciebie pytanie ile wlewasz oleju do silnika podczas wymiany?? Bo mam podejżany bagnet niby orginał ale mój stauszek ma 1.6 i są tych samych długości to normalne??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mysle ze przy tym przebiegu spokojnie mozna zostac przy mineralu

A ja uważam że mineral się nie nadaje do tej klasy samochodu, pół syntetyk conajmniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie przeciez i tak prawie kazdy z was ,kto dba o swoje autko zmienia oliwke co 10000km. (zalecane co 15000)wiec przy przebiegu ok 300000km. lejąc mineral on akurat kończy po tych 10000 swoje najleprze właściwosci smarno- myjace.

i znowu wymiana , wiec nie ma zbytnio czasu na zbieranie sie nagaru o który oskarza sie mineral. ja mam shell 15W40 przejechane 10300od wymiany i zmieniam, a olej jest czysty zwyczajnie przepracowany żadnej smoly . datego uważam że jak ktoś pilnuje wymian to i na mineralnym spokojnie zajedzie .Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem olej z Mobila Super S 10W40 na Motorexa Topaz 10W40. Podobno najlepszy olej - pojeździmy zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie , dziś dostałem olej taj jak w tytule MOBIL 1 10w30 , szukałem w internecie co to za olej ale nic nie znalazłem.

Bardzo proszę o pomoc co to za olej i czy można go wlać do mojego samochodu i czy warto.

Jaka to klasa oleju .

Dziękuje serdecznie za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie , dziś dostałem olej taj jak w tytule MOBIL 1 10w30 , szukałem w internecie co to za olej ale nic nie znalazłem.

Bardzo proszę o pomoc co to za olej i czy można go wlać do mojego samochodu i czy warto.

Jaka to klasa oleju .

Dziękuje serdecznie za pomoc.

dostałeś??? nie czaje

olej ten to półsyntetyk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak poprostu ktoś mi dał .Na opakowaniu jest napisane Mobil1 Tri-Synthetic 10w-30 zastanawiam się czy to dobry olej ,obecnie mam wlany fullsyntetyk .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej był proponował to samo co masz, albo syntetyk o takich samych wartościach jak Twój.

A najlepiej poczytaj tutaj http://www.a4-klub.pl/smf/all_tdi_jaki_olej_do_tdi-t15435.0.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oo kolego, silnik do remontu. pali ci olej jak smok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam przejechane 208tyś. i właśnie zbliża się wymiana.

Auto zalane jest olejem Aral 5w40 a teraz chciałbym zmienić na Castrol Edge Sport 5w40.

Jak myślicie jest to dobry pomysł?

Dodam jeszcze że z silnikiem nic się nie dzieje, pracuje równo nic nie stuka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...