Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki olej silnikowy do Audi?


Rajmondo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Również polecam półsyntetyk Mobil Super S 10W/40

Mam taki :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/item553364651_mobil_super_s_10w_40_4l_hurt_gliwice_tanio.html

Ten olej będzie dobry do silnika benzynowego 1,6 ?

Nie mam pojęcia jaki wcześniej był tam zalany olej.

Skąd masz sprowadzone auto, czy ma w miarę pewną historię?

Jeżeli nie masz żadnych przesłanek, to zalej olej i po 1k-2k km zrób znowu wymianę. Wtedy będziesz spokojny o skład oleju. 10W40 do ADP jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd masz sprowadzone auto, czy ma w miarę pewną historię?

Jeżeli nie masz żadnych przesłanek, to zalej olej i po 1k-2k km zrób znowu wymianę. Wtedy będziesz spokojny o skład oleju. 10W40 do ADP jest OK.

Kupiłem od faceta, który miał już zarejestrowane auto w Polsce. A jak wymienię olej tylko raz, to można narobić dużej szkody ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd masz sprowadzone auto, czy ma w miarę pewną historię?

Jeżeli nie masz żadnych przesłanek, to zalej olej i po 1k-2k km zrób znowu wymianę. Wtedy będziesz spokojny o skład oleju. 10W40 do ADP jest OK.

Kupiłem od faceta, który miał już zarejestrowane auto w Polsce. A jak wymienię olej tylko raz, to można narobić dużej szkody ?

A nie możesz do faceta zadzwonić się zapytać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co sadzicie o oleju MOTUL ? :gwizdanie:

ostatnio zostal mi proponowany

silnik mam 2.0 TFSI :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co sadzicie o oleju MOTUL ? :gwizdanie:

ostatnio zostal mi proponowany

silnik mam 2.0 TFSI :gwizdanie:

Powiedziec mozemy jedno - w naszym klubie jest swoisty kult oleju Motul - nie wiedziec czemu. sa to dobre oleje ale na pewno nie zasluguja na taką gloryfikacje jaką mają w ustach, niektórych uzytkowników na tym forum. ja jezdze na Mobilu 5W 50 od lat i jestem zadowolony nie mniej niz potencjalny uzytkownik osławionego Motula.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poprosze o jeszcze jakas opinie tego motula :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest nr katalogowy filtra oleju do ADR? i ile może orientacyjne kosztować ori? a jesli nie ori to co polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest nr katalogowy filtra oleju do ADR? i ile może orientacyjne kosztować ori? a jesli nie ori to co polecacie?

06A 115 561 B

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedziec mozemy jedno - w naszym klubie jest swoisty kult oleju Motul - nie wiedziec czemu. sa to dobre oleje ale na pewno nie zasluguja na taką gloryfikacje jaką mają w ustach, niektórych uzytkowników na tym forum. ja jezdze na Mobilu 5W 50 od lat i jestem zadowolony nie mniej niz potencjalny uzytkownik osławionego Motula.

też nie wierzyłem w motula , w zeszłym tyg po raz 1 zalałem swojego PD-ka , różnica w pracy silnika jest tak odczuwalna , że aż nie mogłem uwierzyć , przy 130 km/h słychać jedynie szum opon , co w dizlu R4 jest , nadzwyczaj dziwne- wcześniej jeździłem na mobilu i było ok. ale motor był głosniejszy, już nie zmienię motula na nic innego :cool1:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio w jakies gazecie widziałem test filtrów olejowych. Manna nie testowali.

1. Bosch

2. Knecht

3. nie pamiatam

4. Filtron

dalej juz włoszczyzna i francuskie

Głównym kryterium oceny była długość wkładu filtrujacego po rozłożeniu go na płaskiej powierzchni. Bosch i Knecht prawie identyczna długość, Filtron juz troche mniej, a reszta to połówa tego co pierwsza trójka. :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro jadę na wymianę oleju silnikowego, pierwszy raz tym samochodem. Patrzę dziś do książeczki, którą otrzymałem od gościa, który sprowadził samochód z Niemiec i przygotowywał go do jazdy (olej, filtry, klocki, rozrząd - pasek, rolka, napinacz), a tam pisze, ze wymieniono olej na Shell 15W40. Według danych, które znalazłem to jest to zwykły olej mineralny. :frown:

Jakim olejem mam zalać jutro? Pełen syntetyk chyba nie jest najlepszym pomysłem - czytałem, że taka zmiana może zaszkodzić silnikowi. Wlać półsyntetyk? Dziś dzwoniłem, mają Mobil, Elf, Castrol, Shell, Shell z beczki - który?

zadzwon do ASO, podaj vin i polec sprawdzenie historii auta. powiedza ci jaki olej byl lany na przegladach.

Jesli to byl jednorazowy wyskok, to zalej jak najszybciej półsyntetykiem, a nastepna wymiana syntetyk jeśli nie bedzie ciekło.[br]Dopisany: 09 Marzec 2009, 23:09_________________________________________________Załamałem się. Na filtrze Mann`a widnieje napias "Made in China". Why? :ranting1: Tylko patrzeć jak na Audi cos takiego zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcialem kupic olej do mojego silniczka 2.0 TFSI, zdecydowalem sie na motula ale nie wiem ktorego,

jaka norme musi miec ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...