Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki olej silnikowy do Audi?


Rajmondo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanie przyszedł czas na wymianę oleju przy 134000 tys. dotychczas wymieniałem 4 razy olej za pierwszym razem był Mobil 1 15w40 później zmieniłem na Castrol 10w40 i mam pytanie czy moge teraz zalać valvoline 10w40 czy moze się to odbić "czkawką" dla niuni????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam. Mam pytanko na dniach muszę wymienić olej (profilaktycznie). Auto jest sprowadzone więc nie mam pojęcia czym jest zalane. Dodam, że to 1,8 T 150 ps 2001 z przebiegiem 60000 :rolleyes: Czym zalać syntetyk, półsuntetyk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Już drugi raz zalałem :a4fan: castrolem magnatec 10W40-jest ok. Przebieg 127tys.km. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam jakie może być racjonalne wytłumaczenie do przechodzenia na olej o niższych parametrach przy przebiegu < 300.000km - mówię o benzyniaku. Miałem przedtem Mondeo 2.0 16V i przy przebiegu ponad 230tkm nie brał ani grama oleju i co ważne silnik w środku był czysty jak z fabryki! Od nowości i cały czas na 5W40 BP czy Lotos. Zastanawiam się czemu nikt nie patrzy na klasę jakości a tylko na lepkości. Do swojego Audi wlałem 5W30 SL/CF (205tys.km) bo dotąd też był syntetyk i na nic innego zmieniać nie zamierzam. A jeśli ktoś lubi oszczędzić 40zł na zakupie oleju a potem kupić pół silnika za 2000 to proszę czemu nie. To mi kiedyś powiedział mechanik - był syntetyk ma być syntetyk - a jakiej firmy? A co to za różnica... Byle klasy były ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

mam taki problem zaswiecila mi sie kontrolka oleju zanim sie zaswiecila autko strasznie kopciło na biało i strasznie śmierdziało

przyznam sie po zakupie autka nie wymienilłem oleju ani filtrów po zakupie mialem przjechane nie całe 190tys na dzien dzisiejszy mam 215tys nawet nie wiem jaki tam był wczesniej olej, jutro rano jade do warsztatu jaki olej maja mi zalac? czy to czasem nie poszla jakas uszczelka pod głowica?

prosiłbym o jak najszybsza pomoc

pozdrawiam dzieki..

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

mam taki problem zaswiecila mi sie kontrolka oleju zanim sie zaswiecila autko strasznie kopciło na biało i strasznie śmierdziało

przyznam sie po zakupie autka nie wymienilłem oleju ani filtrów po zakupie mialem przjechane nie całe 190tys na dzien dzisiejszy mam 215tys nawet nie wiem jaki tam był wczesniej olej, jutro rano jade do warsztatu jaki olej maja mi zalac? czy to czasem nie poszla jakas uszczelka pod głowica?

prosiłbym o jak najszybsza pomoc

pozdrawiam dzieki..

Marcin

przykro mi to mówic ale jeśli bardzo kopciło na biało to pewnie z turbina coś jest nietak[br]Dopisany: 13 Styczeń 2009, 19:07_________________________________________________a kontrolka zaświeciła ci sie bo turbina wzieła olej i go brak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzis odebralem autko z warsztatu zostało wymienione olej polsyntetyk mobil filter oleju filter powietrza i filter przecwi pyłkowy

śilnik zachowuje sie ciszej kierownica jakos lepiej chodzi ale nadal nie podoba mi sie to kopcenie niema tak duzej róznicy jak w innych samochodach

ale te spaliny maja jakis dziwny zapach

co mam robic ?

co mam powiedziec mechaniką zeby nie wymieniali rzeczy ktore są dobre?

problem z turbina hmm nie odczułem żadnego spadku mocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

luknij morze olej masz w ukladzie wydechowym, lub terz czy wszystkie rurki od doładowania sa na swoim miejscu[br]Dopisany: 13 Styczeń 2009, 23:23_________________________________________________

Jutro jadę na wymianę oleju silnikowego, pierwszy raz tym samochodem. Patrzę dziś do książeczki, którą otrzymałem od gościa, który sprowadził samochód z Niemiec i przygotowywał go do jazdy (olej, filtry, klocki, rozrząd - pasek, rolka, napinacz), a tam pisze, ze wymieniono olej na Shell 15W40. Według danych, które znalazłem to jest to zwykły olej mineralny. :frown:

Jakim olejem mam zalać jutro? Pełen syntetyk chyba nie jest najlepszym pomysłem - czytałem, że taka zmiana może zaszkodzić silnikowi. Wlać półsyntetyk? Dziś dzwoniłem, mają Mobil, Elf, Castrol, Shell, Shell z beczki - który?

ja u siebie mam Castrol EDGE Sport 10W60 i nienarzekam, rozgrzej auto spuść dokładnie olej i zalej, tylko nie mineralny bo taki to każdy chandlarz leje do samochodów żeby wycieków żadnych nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

zbliża się u mnie pierwszy termin wymiany oleju w świeżo nabytym B5 2.8 ALG z przebiegiem 118.700 km

jaki olej byście polecali - do tej pory był zalewany syntetykiem Mobil1

Myślę o Mobil1 5W50

znalazłem nawet ofertę na stronach www :

http://www.motoprodukty.pl/product_info.php?products_id=669

Co moglibyście mi polecić i skąd ewentualnie brać (źródło).

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro jadę na wymianę oleju silnikowego, pierwszy raz tym samochodem. Patrzę dziś do książeczki, którą otrzymałem od gościa, który sprowadził samochód z Niemiec i przygotowywał go do jazdy (olej, filtry, klocki, rozrząd - pasek, rolka, napinacz), a tam pisze, ze wymieniono olej na Shell 15W40. Według danych, które znalazłem to jest to zwykły olej mineralny. :frown:

Jakim olejem mam zalać jutro? Pełen syntetyk chyba nie jest najlepszym pomysłem - czytałem, że taka zmiana może zaszkodzić silnikowi. Wlać półsyntetyk? Dziś dzwoniłem, mają Mobil, Elf, Castrol, Shell, Shell z beczki - który?

porazka

spr dokładnie bo jesli jezdził długi czas na 15w to masakra jak zalejesz 5w to bedziesz miał duzy problem z silnikiem rozszczelnienia na bank

nie wiem moze trzeba bedzie zrobic jakies płukanie srodkiem

nie leje sie do takich silników mineralnego :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam mega dylemat :decayed: Samochód ma przejechane 210 tysięcy i teraz ma zalany olej 0w40 ARAL (byl wymieniany jeszcze w niemcowni), i zastanawiam sie czy przejść na mobil 1 5w50 czy valvoline 10w60, tylko te dwa oleje wchodzą w gre... :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, mam audi z 1999 r.1,6 benzyna + gaz Czy ktoś fachowo określi mi co ile tysiecy kilometrów należy wymieniać:

-olej silnkowy,

-filtr paliwa, oleju, powietrza, kabinowy

-płyn hamulcowy, do chłodnicy

-klocki hamulcowe

-świece

Różni mechanicy inaczej mówią.

Dzięki :good:[br]Dopisany: 19 Styczeń 2009, 15:29_________________________________________________Mam pytanie, mam audi z 1999 r.1,6 benzyna + gaz Czy ktoś fachowo określi mi co ile tysiecy kilometrów należy wymieniać:

-olej silnkowy,

-filtr paliwa, oleju, powietrza, kabinowy

-płyn hamulcowy, do chłodnicy

-klocki hamulcowe

-świece

Auto ma przejechane 154 tyś. km.

Różni mechanicy inaczej mówią.

Dzięki good

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam mega dylemat :decayed: Samochód ma przejechane 210 tysięcy i teraz ma zalany olej 0w40 ARAL (byl wymieniany jeszcze w niemcowni), i zastanawiam sie czy przejść na mobil 1 5w50 czy valvoline 10w60, tylko te dwa oleje wchodzą w gre... :gwizdanie:

ja jezdze na Mobilu 1 5W 50 2 lata i jestem zadowolony. b. dobry olej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W serwisie autoryzowanym audi powiedzieli mi, że zalać castrola slx 0W30 no i ponoć dozywotnio na tym oleju mozna jeżdzić. A co szanowne grono ma do powiedzenia na ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jaki dolać dobry olej silnikowy z jakiej firmy, modelu?

silnik 1.9TDi

Castrol EDGE Turbo Diesel 5W-40 to odpowiedni olej silnikow dla takiego silnika?

Jaki przebieg?

Ale myślę, że odpowiednim byłby półsyntetyk MOBILa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...