Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki olej silnikowy do Audi?


Rajmondo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam o co myślicie o castrolu 10w60 jest to pełny syntetyk myślę go zalać mam 150000 km

znawcą nie jestem ale

10W to półsyntetyk

pełny to 0W i 5W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam o co myślicie o castrolu 10w60 jest to pełny syntetyk myślę go zalać mam 150000 km

znawcą nie jestem ale

10W to półsyntetyk

pełny to 0W i 5W

dokładnie jest tak jak piszesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem specyfikację castrola i 10w60 to pełny syntetyk podobnie jak platinum i shell a pytam co myślicie o zalaniu tym olejem silnika wcześniej w niemczech miał zalany molly 10w60 dodam że lubie wkręcać silnik na wysokie obroty czy jest to odpowiedni olej do silnika 2.8 AAH

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, podłącze sie do tematu. Moja Audi B6 2,0i Benz ma nalatane 150 tys km i niedawno go sprowadziłem, w niemczech był zalany olej 5W30 jakiejś dziwnej marki. Chce wymienic olej i nie wiem na jaki? Proszę o pomoc. Dodam jeszcze ze te silniki ogólnie biorą trochę oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja tez sie podlacze do tematu, mam podobnie jak kolega wyzej... wedluk kziazeczki serwisowej mialem caly czas lany olej 5w30 jakis motul czy jakos tak, ostatnia zmiana byla niby 06.2008 ale i tak olej chce zmienic ale na jaki teraz????

mam najechane 192tys, auto z 96 roku, 1.6 benzyna.

?? co bedzie dobre?? pozatym czemu byl lany taki olej(5w30)??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kupiłem wczoraj A4 1.8 125KM i nie mogę się doszukać na jakim oleju poprzedni właściciel w Niemczech jeździł . Czy A4 maja zalecane przez producenta jakiś konkretną markę oleju?

Z tego co się tu dowiedziałem skłaniałbym się do 15w40 półsyntetyk.

A i mam przebieg 148 000 kilometrów . Bardzo proszę doświadczonych userów o pomoc . Dziękuje i pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam czy ktos wie jaki olej wlac do 3.0 v6 rok 2002 syntetik ale jaki pozdrawiam

Motul 5W30 spełniający normę 504.00 507.00

Witam.

Ponieważ nie doszukałem sie odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie dotyczące silniczka 2.8 V6 174 ps

Jaki olej?

Fura jest z raihu więc nikt niewie jaki tam był i jest olej.Co proponujecie?

Pomocy!!

W zależności od iloścli przejechanych km i stanu silnika. Najlepiej wlałbyś pełen syntetyk 5W40, jeśli auto śmigało na półsyntetyku to 10W40. Ja polecam odpowiednio Motul 8100 X-cess bądź 6100 Synergie

Witam kupiłem wczoraj A4 1.8 125KM i nie mogę się doszukać na jakim oleju poprzedni właściciel w Niemczech jeździł . Czy A4 maja zalecane przez producenta jakiś konkretną markę oleju?

Z tego co się tu dowiedziałem skłaniałbym się do 15w40 półsyntetyk.

A i mam przebieg 148 000 kilometrów . Bardzo proszę doświadczonych userów o pomoc . Dziękuje i pozdrawiam .

Witam,

ja najpierw poleciłbym półsyntetyk 10W40, jeśli auto będzie brało spore ilości tej oliwy to można myśleć o półsyntetyku 15W50 ale lepiej zimę prześmigać na 10W40.

POzdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam odpowiednio Motul 8100 X-cess bądź 6100 Synergie

Odnośnie MOTULA to ja do swojego ADP wlałem 10W40 6100 Synergie + i wszystko :good:a kupiłem go po taniości :naughty: w petrostar - są raczej nowi bo jeszcze strona www nie śmiga ale nadrabiają tym że kolo przywiózł mi bańkę 4l pod pracę za free :good:(poza Warszawą - wysyłka) jak coś to mogę poszukać namiarów :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam odpowiednio Motul 8100 X-cess bądź 6100 Synergie

Odnośnie MOTULA to ja do swojego ADP wlałem 10W40 6100 Synergie + i wszystko :good:a kupiłem go po taniości :naughty: w petrostar - są raczej nowi bo jeszcze strona www nie śmiga ale nadrabiają tym że kolo przywiózł mi bańkę 4l pod pracę za free :good:(poza Warszawą - wysyłka) jak coś to mogę poszukać namiarów :hi:

podaj cenę i porównaj z tą którą ja proponuje - 104zł za 5L :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie no spoko spoko nie doczytałem się że proponujesz :naughty:

chyba 100 PLN-ów ale dokładnie nie pamiętam :rolleyes: tyle że za 4L (a one wogóle występują w 5?) nie to żebym namawiał tak tylko napisałem gdzie i za ile bo wydawało mi się że złapałem okazję :gwizdanie: po co koledzy w :a4fan: mają przepłacać :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja tez sie podlacze do tematu, mam podobnie jak kolega wyzej... wedluk kziazeczki serwisowej mialem caly czas lany olej 5w30 jakis motul czy jakos tak, ostatnia zmiana byla niby 06.2008 ale i tak olej chce zmienic ale na jaki teraz????

mam najechane 192tys, auto z 96 roku, 1.6 benzyna.

?? co bedzie dobre?? pozatym czemu byl lany taki olej(5w30)??

przyjacielu Motul to bardzo dobry i niepodrabiany olej jeśli był taki lany to oznacza że człowiek który jeździł autem wiedział o co chodzi w życiu ..... lej nadal MOTUL :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich klubowiczow mam takie samo pytanie szykuje sie na wymiane oleju dotychczas jezdrze na Mobil 10w40 jest to polsyntetyk nie wiem czy jest to dobry olej dla niuni myslalem zeby wlac Castrol ale nie mam pojecia czy polsyntetyk czy syntetyk jaka jest roznica miedzy tymi olejami i czy jest bezpiecznie wymienic go samemu tylko od czego zaczac confused4 prosze pomozcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lej dalej Mobil S 10w40.

Różnica między Castrolem a Mobilem... hmm specyfikacja jest ta sama wiec to jest najważniejsze. mogą się rożnic w składzie jeśli chodzi o dodatki uszlachetniające.

Zauważalna różnica moze byc jedynie cena.

Ogólnie trzymaj sie zasady ze rodzaju oleju sie nie zmienia. Ten jest odpowiedni wiec nie kombinuj.

Jeśli chodzi o różnice syntetyk/półsyntetyk to oleju sie nie zmienia w góre. tzn z syntetyku na semi później na minerala (tego nie lej) przechodzic można a odwrotnie juz nie !!

Autko śmigało na połsyntetyku wiec zalanie syneteyku to loteria - moze nic sie nie zmienic a mozesz pogorszyc cała sprawe.

Syntetyki sa rzadsze i maja lepsze właściwosci myjące wiec moga rozszczelnic Ci silnik.

Podsumowując: jeśli masz pólsyntetyk to zostań na półsyntetyku.

Jeśli masz Mobila 10w40 to przy takim pozostań :]

Pozdrawiam :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...