Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki olej silnikowy do Audi?


Rajmondo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakto możliwe , że takie róznice w ilości oleju? Przecież to ten sam silnik.

Jak na silnik 2,8 L 4,3 oleju wydaje się chyba zbyt mało. W moim starym BMW przy silniku 1,8 wchodziło 4 Litry oleju.

Chcę wiedzieć ile oleju kupić , zanim spuszczę stary olej i wykręcę filtr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie bo tak czytam.Ja i tak w najbliższym czasie miałem wymieniać olej tylko dla pewności pytam.Te"In2' na wyświetlaczu licznika kilometrów dziennych to znaczy,że olej już do wymiany

tak?

I tamten koleś miał wlany Castrol 10W40 czyli wlać taki sam?Przebieg 160000 ale pewnie skręcony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te"In2' na wyświetlaczu licznika kilometrów dziennych to znaczy,że olej już do wymiany

Oczywiście,tak jak schiller napisał,tylko weź pod uwagę fakt,żeby ta inspekcja miała jakiekolwiek znaczenie powinna być "wyzerowana" podczas pierwszej wymiany oleju przez Ciebie. inaczej na nic się zda.Gdy tego nie zrobisz,może zapalić sięnawet po 100 km po wymianie oleju.[br]Dopisany: 03 Kwiecień 2008, 21:46 _________________________________________________http://www.a4-klub.pl/smf/kasowanie_inspekcji_in1_in2_oil-t4640.0.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co myslicie o oleju ''castrol edge sport 0-w40''

i ile wchodzi oleju do 2.4 v6

Brykę masz elegancką,ale jednak ma już swoje lata.Ja bym tego nie wlewał do takiego silnika.Ale niech się wypowiedzą eksperci.

Wyżej chłopaki gadali coś,że do 2.8 jakieś 6 litrów to do ciebie pewnie ponad 5.Ale poczekaj aż inni odpowiedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słyszeliscie o takich uszczelniaczach które sie wlewa do oleju jak są wycieki?

to jest jakieś badziewie czy pomaga coś?

Jesli masz wyciek to sie nim zajmij lepiej wydac kaske na to niz na jakies specyfiki uszczelniajace.

A co do twojego pytania o olej lanie 0w40 jesli siedzisz w UK mija sie z celem no chyba ze wybierasz sie za koło podbiegunowe. Najlepszym wyjsciem przy zmianie oleju jest zalanie tego samego co było w silniku poprzednio i tej wersji bede się trzymał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też jestem tego zdania ale niestety nie wiem jaki olej był wlany wcześniej

[br]Dopisany: 05 Kwiecień 2008, 18:38 _________________________________________________a wyciek zniknął, po zmianie oleju juz sie nie leje.Dziwne zwłaszcza że jest troche ponad stan

[br]Dopisany: 05 Kwiecień 2008, 18:40 _________________________________________________może sie lało przez filtr. Teraz jest nowy dobrze dokręcony i wyciek dlatego znikł.[br]Dopisany: 05 Kwiecień 2008, 18:43 _________________________________________________0 w-40 to faktycznie zły olej do mojego auta ale nie z powodu takigo że w UK jest ciepło.

Po prostu silnik juz ma zrobione swoje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak panowie ja już też po wymianie oleju.Zalałem z powrotem tego Castrola 10W40.Do tego jeszcze filtr powietrza wymienili bo był jeszcze"nemecki" już zasyfiały.No i pokasowali mi te nieszczęsne inspekcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

ja niedawno przywiozłem swoja niunie od Deutschlandów i oczywiscie nic niewiem o oleju jest jakas smieszna karteczka jakby z serwisu i bardziej zabrudzona w miejscu 5W40 :> czy mozliwe ze tak olej własnie tam jest ????

a i takie pytanko jeszcze czy ktos zorietowany wie czy moze cos sie stac jesli jest tam faktycznie 5W40 a ja zaleje 10W40 ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Henrykus

Mam wlany półsyntetyk Shell Helix Plus 10W40 , bardzo dobry .

Niemiec miał wlany mineralny Shell Helix Super 10W40 .

Mineralny jest zalecany przy dużych przebiegach na autostradach .

W naszych warunkach to raczej półsyntetyk .

Do silnika AEB obowiązuje specyfikacja VW 502.00

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...