Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki olej silnikowy do Audi?


Rajmondo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

chcialem kupic olej do mojego silniczka 2.0 TFSI, zdecydowalem sie na motula ale nie wiem ktorego,

jaka norme musi miec ?

MOTUL 8100 X-CESS 5W-40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Szukałem i nadal nie umiem znaleść jednoznacznej odpowiedzi

Po kupnie auta pojechałem wymienic olej , w stacji popatrzeli do katalogu i wymienili mi na 10W60 Castrol EDGE , nieukrywam ze olej dość drogi i nietak łatwo dostępny , za ok 2,5tys czeka mnie wymiana oleju , chciałbym zmienić , lecz na coś pewnego co mi nie rozszczelni silnika przypadkiem. Po tych postach sam niewiem teraz czy na 15W40 czy 10W40 - pólsyntetyk czy mineralny ??

Dajcie jakąś konkretną radę !! :)

Dodam że trochę jeżdzę , miesięcznie robie ponad 1000km (trasa - praca + miasto)

Audi A4 AAH 2.8L V6 '95r

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Szukałem i nadal nie umiem znaleść jednoznacznej odpowiedzi

Po kupnie auta pojechałem wymienic olej , w stacji popatrzeli do katalogu i wymienili mi na 10W60 Castrol EDGE , nieukrywam ze olej dość drogi i nietak łatwo dostępny , za ok 2,5tys czeka mnie wymiana oleju , chciałbym zmienić , lecz na coś pewnego co mi nie rozszczelni silnika przypadkiem. Po tych postach sam niewiem teraz czy na 15W40 czy 10W40 - pólsyntetyk czy mineralny ??

Dajcie jakąś konkretną radę !! :)

Dodam że trochę jeżdzę , miesięcznie robie ponad 1000km (trasa - praca + miasto)

Audi A4 AAH 2.8L V6 '95r

Pozdrawiam

zalej Motulem 6100 Synergie+ 10W-40. ja bylem wierny Mobilowi od lat. taraz zalalem chwalonym Motulem. narazie jezdze tydzien i jest duzo ciszej. kolega dzik ma bardzo dobre ceny: http://www.a4-klub.pl/smf/motul_pelna_gama_produktow-t44215.0.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A słyszeliście o oleju motorex oil of Switzerland ten olej zalewany jest do fabrycznych aut koncernu vw, audi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A słyszeliście o oleju motorex oil of Switzerland ten olej zalewany jest do fabrycznych aut koncernu vw, audi

owszem, bardzo dobrej jakości oliwa

firma specjalizuje sie w olejach do motocykli 2 i 4 suwowych

oraz do quadów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kilka postow wyzej masz odpowiedz na swoje pytanie:

zadzwon do ASO, podaj vin i polec sprawdzenie historii auta. powiedza ci jaki olej byl lany na przegladach.

zalej Motulem 6100 Synergie+ 10W-40. ja bylem wierny Mobilowi od lat. taraz zalalem chwalonym Motulem. narazie jezdze tydzien i jest duzo ciszej. kolega dzik ma bardzo dobre ceny: http://www.a4-klub.pl/smf/motul_pelna_gama_produktow-t44215.0.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ponawiam pytanie...

Dużą szkodę można wyrządzić tym, jak wleje ten olej:

http://allegro.pl/item574038512_mobil_super_s_10w_40_5l_hurt_gliwice_tanio.html

do :a4fan: a nie wiem jaki wcześniej był zalany ? Oczywiście wymiana: Filtr oleju, filtr powietrza, filtr kabinowy

moze byc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko u mnie w mieście chyba nie ma ASO audi...

i ciekawe co miałbym im tam powiedzieć i które to są numery WIN ?

Chyba nie powinno się nic stać jeżeli zaleje ten MOBIL[br]Dopisany: 17 Marzec 2009, 21:36_________________________________________________A poza tym chyba lepiej dla auta jeżeli będę jeździł na nowym mobilu niż na starym przepracowanym oleju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie ze lepiej. :good:

nr VIN masz w dowodzie rejestracyjnym, na polisie OC, w komorze silnika. jesli w aucie od nowosci lany byl syntetyk, a silnik jest ok to niewarto zalewac półsyntetykiem. jesli nie wiesz gdzie dzwonic zadzwon do ASO w szczecinie. mi pomogli bez problemu - 091 486 51 30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie ze lepiej. :good:

nr VIN masz w dowodzie rejestracyjnym, na polisie OC, w komorze silnika. jesli w aucie od nowosci lany byl syntetyk, a silnik jest ok to niewarto zalewac półsyntetykiem. jesli nie wiesz gdzie dzwonic zadzwon do ASO w szczecinie. mi pomogli bez problemu - 091 486 51 30

Oni napewno będą w stanie udzielić mi takiej informacji ? Przecież olej mogę wymienić sobie sam i skąd oni będą wiedzieli jaki tam był wlany wcześniej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zakupie auta nie wiedzialem jai olej byl lany wiec zalalem polsyntetyk Mobil 10W-40, przejechalem niewiele ponad 10k km, juz wymienilem drugi raz olej. Ale tak zastanawiam sie nad zmiana oleju na syntetyk 5W-40. Warto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie ze lepiej. :good:

nr VIN masz w dowodzie rejestracyjnym, na polisie OC, w komorze silnika. jesli w aucie od nowosci lany byl syntetyk, a silnik jest ok to niewarto zalewac półsyntetykiem. jesli nie wiesz gdzie dzwonic zadzwon do ASO w szczecinie. mi pomogli bez problemu - 091 486 51 30

Oni napewno będą w stanie udzielić mi takiej informacji ? Przecież olej mogę wymienić sobie sam i skąd oni będą wiedzieli jaki tam był wlany wcześniej ?

sciagales auto z niemiec? jesli ktos serwisowal to ASO ma wszystko odnotowane w swojej bazie.

Po zakupie auta nie wiedzialem jai olej byl lany wiec zalalem polsyntetyk Mobil 10W-40, przejechalem niewiele ponad 10k km, juz wymienilem drugi raz olej. Ale tak zastanawiam sie nad zmiana oleju na syntetyk 5W-40. Warto?

u ciebie nawet wskazany jest syntetyk ze wzgledu na turbine. oczywiscie jesli z silnikiem wszystko ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zakupie auta nie wiedzialem jai olej byl lany wiec zalalem polsyntetyk Mobil 10W-40, przejechalem niewiele ponad 10k km, juz wymienilem drugi raz olej. Ale tak zastanawiam sie nad zmiana oleju na syntetyk 5W-40. Warto?

u ciebie nawet wskazany jest syntetyk ze wzgledu na turbine. oczywiscie jesli z silnikiem wszystko ok.

Przed pierwsza wymiana i tez obecnie ani kropli pod silnikiem nie ma , przez te 10k km zjadl mi ok 800ml oleju. Tylko czeka mini wymiana jednej uszczelki bo tam gdzie sa swiece to troche oleju jest. Wiec moze po tej wymianie?

Ps. Po takiej wymianie nie grozi mi jakies rozszczelnienie silnika czy cos w tym rodzaju?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam książeczkę ale z niej wynika, że był serwisowany do 2001 r.

ok wiec pewnosci nie ma. zalej półsyntetykiem

Przed pierwsza wymiana i tez obecnie ani kropli pod silnikiem nie ma , przez te 10k km zjadl mi ok 800ml oleju. Tylko czeka mini wymiana jednej uszczelki bo tam gdzie sa swiece to troche oleju jest. Wiec moze po tej wymianie?

Ps. Po takiej wymianie nie grozi mi jakies rozszczelnienie silnika czy cos w tym rodzaju?

mysle ze spokojnie mozesz zalewac Motulem 8100 5W 40.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed pierwsza wymiana i tez obecnie ani kropli pod silnikiem nie ma , przez te 10k km zjadl mi ok 800ml oleju. Tylko czeka mini wymiana jednej uszczelki bo tam gdzie sa swiece to troche oleju jest. Wiec moze po tej wymianie?

Ps. Po takiej wymianie nie grozi mi jakies rozszczelnienie silnika czy cos w tym rodzaju?

mysle ze spokojnie mozesz zalewac Motulem 8100 5W 40.

Tzn jak juz cos to bym mobilem zalewal, ale pierwsze co robie to ta uszczelka. Bo tak to nie ma zadnych wyciekow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...