Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki olej silnikowy do Audi?


Rajmondo

Rekomendowane odpowiedzi

bo do tego silnika 5W-40 w zupełnosci wystarczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

moja niunia ma nalatane 200 tysiaków i będę zmieniał teraz olej nie wiem czym był zalany wcześniej ale myśle żeby wlać castrol tylko nie wiem czy 10w40 czy 15w40 proszę o rade :)

Jak chcesz Castrol to bierz Edge 0W40. Spełnia on normy 502.00/505.00 i idealnie nadaje się do tego silnika. Ja zalewam nim od początku i poprzedni właściciel też lał Castrola. Co prawda kupuję go w Holandii lub Niemczech i nie wiem jak z jakością tej oliwy w Polsce. W naszym kraju Motula też podrabiają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja niunia ma nalatane 200 tysiaków i będę zmieniał teraz olej nie wiem czym był zalany wcześniej ale myśle żeby wlać castrol tylko nie wiem czy 10w40 czy 15w40 proszę o rade :)

1.8T i wszelkie TFSI pieknie lataja na X-lite 0W-30 - prawdziwy syntetyk na estrach a nie jakies tam PAO, :cool1:. Olej stworzony spec dla silników Sek i RSek z norma 503.01.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam panowie.zakupiłem miesiąc temu autko z silnikiem 2.4 AGA i przebiegiem 225 tys. i niemam pojęcia jaki olej zalać do niego bo nie ma żadnej info jaki tam jest a wymienić trzeba. co byście proponowali najlepiej ? góry dzieki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bede oryginalny :polew: :polew: :polew: :polew:

Motul X-cess 5W-40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze głupie pytanie ale czy przed zalozeniem nowego filtru oleju zalac go troche olejem czy nie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dlaczego mialbym nie zalewac??

jak odpale na "pustym" to nie zrobi kilka obrotów na sucho ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[br]Dopisany: 10 Styczeń 2012, 13:05_________________________________________________

a dlaczego mialbym nie zalewac??

jak odpale na "pustym" to nie zrobi kilka obrotów na sucho ??

Zrobi ale ja jeszcze nie widziałem żeby ktoś zalewał - może jeszcze mało widziałem. Ja nigdy nie zalewam czy to w osobowym czy w ciężarowym.

Jeżeli chcesz się bawić to zalej

Mam pytanie odnośnie mojego silnika - 1,8 ARG ok 260000km przelotu - pokrywa zaworów lekko zasyfiona, odma była zabita prawie całkowicie ( jakieś 2-3 mm czarny twardy nagar reszta brązowy kleks) jest wyczyszczona ile się dało; napinacz łańcuszka czasami lekko hałasuje. Jeżdżone było na pół syntetykach Castrol, Mobil. Mam teraz dylemat czym go zalać bo pewnie jeszcze trochę tego syfu w nim jest. Czy od razu dać mu Motula X-cess, czy zalać jakimś tanim full syntetykiem i zmienić po 1-2 tyś km, czy zalać płukankę i potem Motul albo zostać na półsyntetyku ale Motula.

Osobiście skłaniam się ku 2 opcji.

Proszę o opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dlaczego mialbym nie zalewac??

jak odpale na "pustym" to nie zrobi kilka obrotów na sucho ??

zalewaj i sie nie pytaj[br]Dopisany: 10 Styczeń 2012, 21:18_________________________________________________

Dominik - Płukanka i estrowy X-lite 0W-30.

ten olej "zabije" mu silnik :polew: :polew: :polew: :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopisany: 10 Styczeń 2012, 21:18_________________________________________________

Dominik - Płukanka i estrowy X-lite 0W-30.

ten olej "zabije" mu silnik :polew: :polew: :polew: :polew:

z jakiej racji? 0W-30 to oleje o niskiej lepkości - idealne do naszych silników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płukanki trochę się obawiam - żeby ten cały syf z silnika nie zapchał mi smoka :embarrassed:

wg książki jako nowy jeździł na 5W-30 Castrola przy 190k ktoś przeszedł na Mobila 10W40.

Myślę że x-cess 5W-40 by wystarczyło ale lać płukankę czy zrobić między-wymianę jakimś tańszym syntetykiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płukanki trochę się obawiam - żeby ten cały syf z silnika nie zapchał mi smoka :embarrassed:

wg książki jako nowy jeździł na 5W-30 Castrola przy 190k ktoś przeszedł na Mobila 10W40.

Myślę że x-cess 5W-40 by wystarczyło ale lać płukankę czy zrobić między-wymianę jakimś tańszym syntetykiem?

płukanka jak najbardziej i nowy syntetyk. Ja leje 0W-30 i jest ciszej, mniej pali i szybciej dociera do wezlow tarcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopisany: 10 Styczeń 2012, 21:18_________________________________________________

Dominik - Płukanka i estrowy X-lite 0W-30.

ten olej "zabije" mu silnik :polew: :polew: :polew: :polew:

z jakiej racji? 0W-30 to oleje o niskiej lepkości - idealne do naszych silników.

Endriu to był żart :wink4: :wink4: :wink4: :wink4:

wiem że ten olej bardzo dobrze nadaje sie to tego silnika

tylko martwi mnie to że jak zacznie sie odklejac ten syf od silnika to zapierd....oli cały filtr[br]Dopisany: 10 Styczeń 2012, 22:31_________________________________________________

Płukanki trochę się obawiam - żeby ten cały syf z silnika nie zapchał mi smoka :embarrassed:

wg książki jako nowy jeździł na 5W-30 Castrola przy 190k ktoś przeszedł na Mobila 10W40.

Myślę że x-cess 5W-40 by wystarczyło ale lać płukankę czy zrobić między-wymianę jakimś tańszym syntetykiem?

płukanka jak najbardziej i nowy syntetyk. Ja leje 0W-30 i jest ciszej, mniej pali i szybciej dociera do wezlow tarcia.

na czym dokładnie smigasz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze przepłucze bedzie ok. oczywiscie mozna zrobic tak: plukanka, jakis tani syntetyk i po 2 tys zmienic na X-lite :good:

na czym dokładnie smigasz ?

wlasnie na X-lite.Po co lac oleje 5W-30 do diesli z DPFami o obnizonej wartosci fosforu i siarki aby chronic DPF? My mozemy chornic w 100% silnik. dlatego nalezy lac nwoczesne oleje 0W-30. szczegolnie do benzyn z turbo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sa jakieś negatywne skutki lania takiego oleju do 1.8T ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie w najbliższym czasie postaram się zrobić płukankę potem jakiś tańszy syntetyk i następnie x-lite. Dam znać co z tego wyszło.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sa jakieś negatywne skutki lania takiego oleju do 1.8T ?

same pozytywy - zalej a przekonasz sie organoleptycznie jak silni vigor odzyskuje - szczegolnie w okresie zimowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz zamówiłem u Marcina :decayed: :decayed: :decayed: :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...