Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki olej silnikowy do Audi?


Rajmondo

Rekomendowane odpowiedzi

a robi to Ci jakąs różnicę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Panowie doradźcie mi.

Moje A4 zalane jest w tej chwili olejem 10W40.

Już 2 raz był nim zalany.

Zalać go pełnym syntetykiem? Czy już lepiej zostać na połówce i ew. zalać coś z górnej półki? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stac na krowe to powinno i stac na ciele :tongue4: :tongue4: :tongue4:

ja zalałem tym olejem silnik w mojej padaczce i róznica pomiedzy X-cess-em jest odczuwalna

auto zapala bardzo lekko i od razu miekko pracuje, goracy silnik po zgaszeniu i odpaleniu po 5 minutach

pracuje cały czas tak samo

wczesniej było przes 1-2 sekundy delikatnie słychac hydraulike w głowicy, teraz tego nie ma[br]Dopisany: 12 Luty 2012, 16:09_________________________________________________

Panowie doradźcie mi.

Moje A4 zalane jest w tej chwili olejem 10W40.

Już 2 raz był nim zalany.

Zalać go pełnym syntetykiem? Czy już lepiej zostać na połówce i ew. zalać coś z górnej półki? :mysli:

lej X-cess-a albo Xlite-a, nie pytaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie doradźcie mi.

Moje A4 zalane jest w tej chwili olejem 10W40.

Już 2 raz był nim zalany.

Zalać go pełnym syntetykiem? Czy już lepiej zostać na połówce i ew. zalać coś z górnej półki? :mysli:

lej X-cess-a albo Xlite-a, nie pytaj

:good: Danke!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzsiaj przy - 20 odpalam silnik na X-lite - nawet klepnięcia nie było. plecam wszystkim 0W30.

Szkoda tylko ,że nowy X-lite nie jest już na bazie estrów , ale potwierdzam olej bardzo dobry :good:

Wlasnie oglądam bańkę nowego X-lita. Napis na odwrocie głosi: "W pełni sysntetyczny olej na bazie estrowej."

http://www.motul.de/pl/en/products/56

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

doradźcie mi coś proszę,

kupiłem parę dni temu A4-kę, ale nie wiem /i się nie dowiem :no:/czym była zalana, jeździła nią jakaś Niemka od nowości i przejechała ~220kkm.

W poniedziałek oddaję go do gazownika i przy okazji oczywiście wymieniam olej, pytanie co najbezpieczniej wlać w takim układzie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

płukanka a potem X-lite :naughty:

To 0w30 X-lite nadaje się też na lato do pałowania czy raczej nie bardzo??? tera mam X-cees 5w40 :gwizdanie:

Dodam że olej zmieniam raz do roku więc olej zima/lato raczej w gre nie wchodzi :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

endriuu, dlatego, że to dobra marka / linia, czy dlatego, że "...najbezpieczniej wlać w takim układzie..."?

No i jaki polecasz, go pod tym hasłem znalazłem fefnaście różnych opcji.

dzięki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

płukanka a potem X-lite :naughty:

To 0w30 X-lite nadaje się też na lato do pałowania czy raczej nie bardzo??? tera mam X-cees 5w40 :gwizdanie:

Dodam że olej zmieniam raz do roku więc olej zima/lato raczej w gre nie wchodzi :gwizdanie:

oczywiscie ze sie nadaje - to olej caloroczny z norma 503.01 do uturbionych benzyn.

endriuu, dlatego, że to dobra marka / linia, czy dlatego, że "...najbezpieczniej wlać w takim układzie..."?

No i jaki polecasz, go pod tym hasłem znalazłem fefnaście różnych opcji.

dzięki za info.

bo to bdb olej na estrach. Jesli szkoda Ci kasy - lej X-cessa albo Millers XFS 5W40. Tu masz niezla promo na te oleje:

http://pro-choice.pl/8100-xlite-0w30-5l-p-21.html

http://pro-choice.pl/8100-xcess-5w40-5l-p-10.html

http://pro-choice.pl/xfs-5w40-5l-p-312.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzsiaj przy - 20 odpalam silnik na X-lite - nawet klepnięcia nie było. plecam wszystkim 0W30.

Szkoda tylko ,że nowy X-lite nie jest już na bazie estrów , ale potwierdzam olej bardzo dobry :good:

Zniknęła również specyfikacja VW 503.01( w sklepie zapomnieli zmienić) - czyli zrobili zwykły olej za 200 PLN :shocked: na rynek wschodni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzsiaj przy - 20 odpalam silnik na X-lite - nawet klepnięcia nie było. plecam wszystkim 0W30.

Szkoda tylko ,że nowy X-lite nie jest już na bazie estrów , ale potwierdzam olej bardzo dobry :good:

Zniknęła również specyfikacja VW 503.01( w sklepie zapomnieli zmienić) - czyli zrobili zwykły olej za 200 PLN :shocked: na rynek wschodni.

oczywiście, ze nie zniknęła:

http://www.motul.com/pl/pl/products/56

Zreszta 503.01 nie swiadczy o tym, ze olej jest na estrach badz nie.

Cytat z OCP:

"X-lite jest na estrach. Pisałem jakiś czas temu do Motul Deutschland - wklejałem odpowiedź:

"Witam.

Olej Motul X-lite 0W-30 oraz Specyfic 506.01 0W-30 jest wytworzony na bazie estrowej bez dodatków HC. Fakt nie umieszczenia napisu "ester" na opakowaniu jest spowodowany ujednoliceniem nowych etykiet serii 8100. Nie jest również prawdą jakoby oleje Motul były pozycjonowane na odrębne rynki z różnym składem - pomijając fakt, iż byłoby to nieuczciwe - byłoby to po prostu nieopłacalne."

Na nowym X-lite, kotry zalałem do siebie jest wyrazny napis z tyłu:

Olej na bazie estrowej."

Na moim tez jest taki napis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musi to być naprawdę za***isty olej, bo zdajesz się endriuu, być mocno zaangażowany w sprawę Motul-a.

Enyłej dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum skody octavi jest koleś o niku SEED , który wkleił dokładnie taką samą odpowiedż co endriu. Obaj zapewne nadają z tej samej firmy ze Szczecina. Każdy sprzedawca swoje chwali.

Natomiast na wyżej wymienionym forum ktoś wstawił odpowiedż z Motul Polska , z której wynika że obecny X-lite nie jest na bazie estrowej.

To jak to w końcu jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum skody octavi jest koleś o niku SEED , który wkleił dokładnie taką samą odpowiedż co endriu.

Patrz łosiu, że wkleiłem cytat z OCP - mam firmową Skode i czasem bywam na OCP - nie ma w tym nic zlego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musi to być naprawdę za***isty olej, bo zdajesz się endriuu, być mocno zaangażowany w sprawę Motul-a.

Enyłej dzięki za pomoc.

Jak chcesz syntetyk a jeździłeś na półsyntetyku to polecam MOTUL 5W40 X-CLEAN ja taki leje i jestem happy :wink4: a ostatnio próbowałem kilka olei a ten naprawdę daje rade :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...