Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki olej silnikowy do Audi?


Rajmondo

Rekomendowane odpowiedzi

ja do tej pory lałem Mobila 1 5W40 i mam 230 000km i nie było problemów.

Teraz będę zalewał 10W40, jakby ktoś kupował oleje w Marketach to właśnie w Tesco jest Mobil po 65zł

A po co zmieniać na dużo gorszy olej?

Tak dużó jeździsz, żeby oszczędzać te 50zł na bańce oleju? Jak dla mnie nie warto oszczedzać na takich rzeczach i czekac aż padnie turbo, zawory zaczną walić na zimno a potem na ciepło. Pozorna oszczędność.

Uważam, że supermarket nie jest dobrym źródłem oleju tym bardzoej, że mobil jest najczęśćiej podrabianym olejem na świecie a wiadomo, że supermarket boerze od tego co ma taniej. Resztę wywnioskuj sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam.Chce wymienić olej w swojej Audi silnik to 1.8 Adr i ma przejechane 240000 tys.Teraz jeżdżę na mobil1 10w40.Jaki mi olej polecacie Panowie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakupiłem olej castol 10w60 edge sport czy podejdzie do mojego samochodu. Wczesniej tez był pelen syntetyk ? a4 1.8t quattro 170 km AMB

Osobiscie tak "grubej" oliwy bym nie zalewal, 5W40 starczy(moze 10,zalezy od klimatu), jesli dodatkowo mieszkasz w Stanach ??, to tam masz naprawde dobry wybor swietnych oliwek. Ja nie wiem po co ludzie takie geste oliwy zalewaja wtakich "silniczkach"(1.8 ,2.0), tak panuje opinia ze jak motor zre oliwe to trzeba gesty olej zalac,ale powiedzcie mi co w takim wypadku ze smarowaniem, tu jest problem wlasnie. Bo co z tego ze spali ze setke, dwie mniej na 1Kkm jak wczesniej czy pozniej "zajedziesz" silnik takim olejem. Ja zamiast takiej mazi pomyslalbym o poszukaniu odpowiedniej oliwy,nie wiem amsoil, w stanach dobry jest penzoil, red line czy royal purple, maja tam tego troche lub jakas pozycja z Europy-wczesniej/powyzej pisalem o kilku wartych uwagi. Nie wiem czy auto jest na gwar,jesli tak to oczywiscie oliwka musi spelniac normy producenta, to chyba tyle,ale tak jak mowie; ja bym tego nie zalal,ale decyzja nalezy do Ciebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypieprz ten olej i zalewaj 5w30 albo 5w40 i na pewno nie Castrol.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Chce wymienić olej w swojej Audi silnik to 1.8 Adr i ma przejechane 240000 tys.Teraz jeżdżę na mobil1 10w40.Jaki mi olej polecacie Panowie?

Nikt nie potrafi mi doradzić! ! ! szkoda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak już na takim jeździsz to po prostu przy nim pozostań

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ja mam wlany Castrol Edge 5w40 ... czy radzicie go wymienić przy następnej wymianie na jakiś inny ? I czy będe musiał robić jakieś płukanki czy niech wlewaja nowy odrazu ?

I mam pytanie, czy mogę jako dolewke dolać jakiegoś innego oleju 5w40 ? czy musi byc Castrol Edge ?

Silnik 2.4 B5 99r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz robić dolewkę innego oleju, ważne żeby miał tę samą klasę lepkości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ja mam wlany Castrol Edge 5w40 ... czy radzicie go wymienić przy następnej wymianie na jakiś inny ? I czy będe musiał robić jakieś płukanki czy niech wlewaja nowy odrazu ?

I mam pytanie, czy mogę jako dolewke dolać jakiegoś innego oleju 5w40 ? czy musi byc Castrol Edge ?

Silnik 2.4 B5 99r

Ja osobiscie bym sie go pozbyl, wszystkie te Castrole,Mobile,Shelle zostawiaja niezly syf w silniku, kiedys tez zylem ich legenda i przez lata zalewalem na przemian castrola z mobilem, ale juz sie z tego wyleczylem. Ju nawet nie wspomne o tych ktore sa lane u nas w kraju, to juz lepiej dobrego Quazzara zalac. Ja proponowal bym cos z Motula,Millersa,Statoila, Amsoila,(drozszy), Liqui Molly, Fuchsa, Valvoline, no chyba ze nie masz zastrzezen do Castrola,wtedy zostan przyt nim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wlasnie bede zalewal Millersa CFS 5w30 :D cena dosc wysoka bo 250zl za 5 litrow ale nich silnikowi na zdrowie wyjdzie:D wczesniej lałem Motula i tez bylem zadowolony:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalej motula xces 8100 5w/40 i będzie gitara.

Moje 1.8T też na tym śmiga- POLECAM!!! :thumbup1: Od wymiany zrobiłem już 5tyś km i na szabelce znikło może 1mm więc motorownia jak dzwon :evil:

Wcześniej na Shellu 5w30 zjadał ok. 0,8L na 10tyś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jezdze na mobilu 10w40 i jest git. Mialem przygode po kupnie auta, na lewa strone przestal podawac olej, ale po wyczyszczeniu kanałów to po niecalych 10tys km olej prawie jak nowy:naughty: dodam ze moja niunia ma juz 300tys kulniete i tak ok 1,5l musialem dolac oliwki przez ten czas takze chyba nie jest zle??:eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przebieg to 160tys km.

Dotychczas leje 10w40 shella.

Musze dolewać około 1litra miedzy przeglądami

Jaki inny olej możecie mi polecić (castrol,mobil)etc?

Czy warto się zastanowić nad zmiana na pełen syntetyk?

Producent zaleca w instrukcji 502.00 , 500.00, 501.01który lepszy?

Chciałbym się jeszcze dopytać.Przy kasowaniu inspekcji ile wyświetla się tys KM?

Pytam bo nie wiem ile przejechałem już od wymiany oleju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam alz ale jeszcze w b5. Obecnie jezdze na castrolu magnatec 10w40 i chwale. Jezdzilem na statoilu 10w40 i sie pocil. Po 10 tys przejechanych musialem litr dolac. Teraz na castrolu sucho. A na nasterna wymiane chce zalac motulem tez polsyntetykiem. Zagadaj z uzytkownikiem dzik, on ma oleje w malym palcu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz co pozniej Ci zostanie po tym castrolu:D Lej Motula 5w40 x-cess lub Valvoline max life 5w30, albo cos z millersa

---------- Post added at 18:03 ---------- Previous post was at 18:00 ----------

Ja mam u Siebie okolo 150tysiecy, leje i bede lal do konca zywotnosci silnika Obecnie Motul 5w30 ale Zmieniam na MIllersa CFS 5w30 ... bynajmniej silnik jest czysciutki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten 10W40 jest do tego silnika w sam raz, nie łudź się, że jak zmienisz markę albo klasę oleju to przestanie brać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...