Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki olej silnikowy do Audi?


Rajmondo

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Pierwszy to syntetyk, drugi półsyntetyk - wybór należy do Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałeś do jakiego auta będziesz to lał. Ten 5w30 jest olej ekologiczny, o zmniejszonych oporach płynięcia czy jak to zwał, na ciepło rzadki jak woda. Do starego podjechanego silnika nie jest najlepszym wyborem, lepiej użyć 5w40, do młodego jak najbardziej, zwłaszcza jeżeli producent przewiduje użycie oleju o takiej lepkości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a4 95r poj. 2.6 260 000

zalany jest

elf 10w40 competition :hi:

a jaki do skrzyni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie

Jeśli ktoś byłby zainteresowany mam 3.9l Motula 5W30 X-Cleana+ do sprzedania za przysłowiowe 50 zl, jest w oryginalnym baniaczku 5l, resztę stosowałem na dolewki. Olej zakupiny w Sierpniu ubiegłego roku, zmieniłem na Millersa 0W40 więc to jest przyczyną sprzedaży, wszystko oryginalne, nie jest to "lipna" oliwka(można porównać, sprawdzić "organoleptycznie"), pozbywam się bo nie mam gdzie tego użyć. Odbiór tylko osobisty w Jaworznie woj Śląskie, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a4 95r poj. 2.6 260 000

zalany jest

elf 10w40 competition :hi:

a jaki do skrzyni

Ta lepkość oleju jest w porządku, producenta zmieniaj wedle uznania, jak nie masz wycieków ewentualnie zalej coś 5w40. 5w30 to nie jest dobra oliwa dla tego silnika. Skrzynia automatyczna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez zmienilem na millersa 5w30 CFS przed wlaniem plukanka tez millersa, i olej po 500km zolty jak nowka:D a wczesniej zawsze byl juz ciemno-brazowy:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mało z was pisze o oleju Mobil co o nim myslicie??? Bo akurat sie przymierzam do tego Mobil Super 3000 X1 5W-40 do mojego 1.8t AEB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym raczej chciał poznac opinie o Mobilu. Bo wiekszoście to pewnie poleci mi Motula.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym raczej chciał poznac opinie o Mobilu. Bo wiekszoście to pewnie poleci mi Motula.

Miałem mobila 5w50 i dość szybko zrezygnowałem z niego. Mimo że olej grubszy to silnik pracował głośniej, miał głośniejsze starty na zimnym :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mało z was pisze o oleju Mobil co o nim myślicie??? Bo akurat się przymierzam do tego Mobil Super 3000 X1 5W-40 do mojego 1.8t AEB.

Jeżdżę już dwie wymiany na takim oleju ( wymieniam co 10tyś) Nie mam, żadnych problemów. Czy silnik pracuje głośniej? Jeździłem już na olejach na których silnik pracował głośniej.

Tak więc ja polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie przybieram się do wymiany oleju i chciałbym się dowiedzieć co sądzicie o Valvoline MAX LIFE 10w-40? Obecnie Jeżdżę na Mobilu SUPER 2000 10w-40.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm:

Kolego masz silnik z turbo, do tego silnika minimum 5W-40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej mam pytanko :) mam niunie z silnikiem 1.8T i delikatnie bieże olej czyli na rok czasu dolewam pół litra to normalne ?

Tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...