Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Jaki olej silnikowy do Audi?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Zgadzam się z kolegą emilk89, choć nie wiem czy nie lepszy byłby Motul X-Cess albo X-Lite

  • Odpowiedzi 5 tys.
  • Wyświetleń 794,7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano

X-Lite napewno:thumbup1:, ale ten specyfic też "daje radę"......

Opublikowano

Panowie duża jest różnica pomiędzy MOTUL SPECIFIC 505.01 5W40 a tym MOTUL 8100 X-LITE 0W-30. Pytam ponieważ u siebie mam tego specific i chciałem zaczerpnąć wiedzy na przyszłość co lać i czy jak teraz mam specific to będę mógł go zmienić na x-lite

Opublikowano

Zmienić możesz spokojnie ale X-LITE jest chyba sporo droższy.

Opublikowano

Aż takiej dużej różnicy w cenie nie ma, a z tego co znalazłem na temat x-lite

Specjalnie zaprojektowany do nowoczesnych samochodów o dużych mocach, do silników

benzynowych, do silników Diesla z bezpośrednim wtryskiem.

Zalecany do AUDI TT i S3, oraz do wszystkich silników w układzie W z grupy Volkswagena.

Odpowiedni do benzyny bezołowiowej i ołowiowej, oleju napędowego i LPG.

Opublikowano

Jeśli nie ma aż tak dużej różnicy w cenie to chyba przy następnej wymianie wybiorę właśnie ten olej.

Opublikowano

Panowie, a jaki olej do mojej audi? Przebieg 300 tysięcy.

A4 b5 1.8 20 V.

Opublikowano

Motul X-cess 5W-40

Opublikowano

A powiesz mi coś więcej o tym oleju? Jestem lajkiem w tych sprawach, dlaczego taki?

Opublikowano

62 strony masz informacji na temat tego oleju

wystarczy poczytac...... :grin: :grin:

Opublikowano

Przeszukałem i znalazłem, podziękował.

Opublikowano

Do silnika Audi 2.6 zalecany jest Motul 6100 Synergie+ 10W-40 lub Motul 8100 X-cess 5W-40 (5 litrów wchodzi),a do skrzyni biegów Motul GEAR 300 75W-90 (2,3 litra)

Opublikowano

Motul GEAR 300 75W-90 i o dodatku getriebeoil additiv mos2-leichtlauf-konzentrat

silnik 2.6 260 000 b5

Opublikowano

A coś poza Motulem z grupy 0w30 nadaje się do 1.8T??? Elf coś tam robi... jest też Castrol Edge :whistling:

Opublikowano
Elf coś tam robi... jest też Castrol Edge :whistling:

a ja myślę że te oleje powinny zostac na półce w sklepie, i nigdzie indziej.... :polew::polew::polew:

Opublikowano
Elf coś tam robi... jest też Castrol Edge :whistling:

a ja myślę że te oleje powinny zostac na półce w sklepie, i nigdzie indziej.... :polew::polew::polew:

Nie napierdalaj się ze mnie :baseball: Podobno Elfy są całkiem ok i pozostawiają czysto po sobie :polew:

Opublikowano

Kolego ale trochę kulturalniej się wyrażaj na forum:P

Opublikowano

Tomus poza MOtulem, moga tez zalewac w Valvoline Max life, Liqui moly, Millers :) ale to juz wyjdzie troche drozej :)

Opublikowano
Panowie, a jaki olej do mojej audi? Przebieg 300 tysięcy.

A4 b5 1.8 20 V.

Pytanie retoryczne...

Motul X-cess 5W-40

Odpowiedź oczywista :grin:

A coś poza Motulem z grupy 0w30 nadaje się do 1.8T??? Elf coś tam robi... jest też Castrol Edge :whistling:

Elf - może i nie powala jakością, ale jako standardowy olej dla niewymagających wystarczy (seryjnie zalewany do Renault)

Castrol vel. Castrat - (seria w Toyocie) - GTX Magnatec jeszcze jak cię mogę, ale pozostałe to porażka - nagar, nagar i jeszcze raz nagar

Elf coś tam robi... jest też Castrol Edge :whistling:

a ja myślę że te oleje powinny zostac na półce w sklepie, i nigdzie indziej.... :polew::polew::polew:

nic dodać, nic ująć :polew:

Opublikowano

pytanie dotyczące oleju zmiany oleju

pacjent 1.8T AEB przebieg 260tys

Jeździłem dwa lata temu na 10w40 castrol ostatnie dwie zmiany przeszedłem na 10w60 Valvoline i powiem szczerze, że nie podoba mi się do końca praca na tym oleju jakby może bardziej był słyszalny hmm nie wiem takie mam odczucie.

Pytanie jest takie jaki najlepiej olej polecacie do tego silnika smarowanie rzecz święta a ten Valvo jakoś mi nie leży

Castrol też odpada

Jeszcze jedno pyt czy ten valvo 10w60 nie jest rzadszy od 10w40 ?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.