Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki olej silnikowy do Audi?


Rajmondo

Rekomendowane odpowiedzi

uwierz mi ze przeczytalem watek od deski do deski i nie znalazlem odpowiedzi na swoje pytania, a juz najbardziej nie zrozumiale są twoje chamskie odzywki nic nie wnoszace do tematu :hi:

Zalej Schell Helix 10W40 Do Twojej jednostki wystarczy jak najbardziej :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

jeżeli tak nie rozumiesz to wlej "Kujawski" i tez bedzie fajnie

widze że niedowiarkiem a stereotypy jakimi sie kierujesz sa mocno konserwatywne i co za tym idzie do d.....

Motul znacznie poprawi Ci prace silnika, na pewno go wyciszy

łatwiej bedzie zapalał, zwłaszcza w zimowe poranki

silnik bedzie w środku dużo czystszy, pozbedzie sie złogów

spadnie spalanie i lepsze beda parametry na analizatorze spalin itd itp

najmocniej dziekuje za pierwsza czesc pytania :notworthy: :notworthy: :notworthy:

uwierz mi ze przeczytalem watek od deski do deski i nie znalazlem odpowiedzi na swoje pytania, a juz najbardziej nie zrozumiale są twoje chamskie odzywki nic nie wnoszace do tematu :hi:

Zalej Schell Helix 10W40 Do Twojej jednostki wystarczy jak najbardziej :good:

apeluje o czytanie ze zrozumieniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odradzam castrola wyplukuje silniki.Wiem z doświadczenia ale to Jest moje zdanie tylko.Każdy leje co chce.Ja wiem że już więcej tego nie wleje.pozd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odradzam castrola wyplukuje silniki.Wiem z doświadczenia ale to Jest moje zdanie tylko.Każdy leje co chce.Ja wiem że już więcej tego nie wleje.pozd

jak dla mnie castrol zasyfia silniki:

castrolwaek.jpg

castroldwignie.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie wczoraj zmieniłem olej na Motul x-cess i jestem bardzo zadowolony.... Po zrobieniu ok 50 kilosów auto zaczęło inaczej pracować.... Silnika prawie nie słychać, odpala lepiej....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz takie pytanie do znawców tematu :cool1: do tej pory śmigałem na oleju Schel Helix 5w30 i czy dobrze zrobię jak zmienie na 5w40 Motul 8100 X-cess ???????

Wiadomo przy wymianie płukanka :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie Waszym zdaniem oleje sprzedawane w hurtowniach Makro badz Selgros sa olejami z pewnego zrodla?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie Waszym zdaniem oleje sprzedawane w hurtowniach Makro badz Selgros sa olejami z pewnego zrodla?

powinny być :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja osobiście leję Mobil s 10W40 i nie narzekam

kiedyś przy Golfie zalałem Castrol Magnatec 10W40 i tak jak parę postów wyżej zgadzam się wypłukuje syf z silnika ( musiałem robic regenerację głowicy ) - dlatego po tym doświadczeniu osobiście odradzam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie Waszym zdaniem oleje sprzedawane w hurtowniach Makro badz Selgros sa olejami z pewnego zrodla?

A po co tak kombinować?

Na forum masz na 100% kilku pewnych dostawców. Wpłacasz kasę i masz kuriera do domu i to nawet taniej niż w jakiejs tam sieciówce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co tak kombinowac? Hmmm.. bo mam od reki tanio i dostepne kiedy chce :hi:

Tylko czy to tanio znaczy sie ze olej bedzie oryginalny nie fake i tego chcialbym sie dowiedziec w jakis sposob

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zmieniłem olej na Motul 8100 X-cess 5W40 a przy tym płukanka Motul Engine Clean i powiem wam że teraz silnik znacznie ciszej pracuje :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro jadę na wymianę oleju silnikowego, pierwszy raz tym samochodem. Patrzę dziś do książeczki, którą otrzymałem od gościa, który sprowadził samochód z Niemiec i przygotowywał go do jazdy (olej, filtry, klocki, rozrząd - pasek, rolka, napinacz), a tam pisze, ze wymieniono olej na Shell 15W40. Według danych, które znalazłem to jest to zwykły olej mineralny. :frown:

Jakim olejem mam zalać jutro? Pełen syntetyk chyba nie jest najlepszym pomysłem - czytałem, że taka zmiana może zaszkodzić silnikowi. Wlać półsyntetyk? Dziś dzwoniłem, mają Mobil, Elf, Castrol, Shell, Shell z beczki - który?

Kup motul 5w/40 x ces 8100 na forum i zanieś mechanikowi. Możesz dokupić do tego od razu filtry.

Mechanior powinien oddac Ci jeszcze jakieś 1,4 litra oleju wiec przy trzech wymianach oleju 4 masz gratis jak jeździsz duzo bo jak mało to sie zestarzeje.

ps. z beczki to sie kapustę kiszoną kupuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew:

Kolego widziałeś date tego posta ?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:polew: :polew: :polew:

Na każdym NOWYM oleju będzie ciszej ,kolego.To nie kwestia płukanki i motula.

Taaaaak? A to ciekawe bo na Schelu ani na Mobilu tego nigdy nie było. No ale ..... śmiej się śmiej skoro jest to dla ciebie zabawne :gwizdanie:

Pewnie lejesz Castrola 10w40 z beczki :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew:

Kolego widziałeś date tego posta ?????

Nie zauważyłem, że pierwszy podklejony :embarrassed::polew: :polew:, ale mam nadzije, że pomogłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:polew: :polew: :polew:

Na każdym NOWYM oleju będzie ciszej ,kolego.To nie kwestia płukanki i motula.

Taaaaak? A to ciekawe bo na Schelu ani na Mobilu tego nigdy nie było. No ale ..... śmiej się śmiej skoro jest to dla ciebie zabawne :gwizdanie:

Pewnie lejesz Castrola 10w40 z beczki :tongue4:

To poczytaj tematy olejowe na róznych forach to sie przekonasz. Każdy pisze że jest ciszej i nieważne jaki olej wylał , a jaki wlał. Po wymianie na "lepszy olej" jest "ciszej" ,silnik pracuje jakby "aksamitniej" i lepiej "wkręca sie na obroty". :polew: :polew: :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...