Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Jaki olej silnikowy do Audi?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Ja lałem Mobila 5W50 do wcześniejszej a4 1.8 ADR przez ponad trzy lata,furkę sprzedałem sąsiadowi,który śmiga następne cztery lata na 5W50 Mobilu,nalatane ponad 300 tysięcy i nic się nie dzieje.Na obecną chwilę mam 1.8T i na 5W50 Mobilu śmigam i jest super żadnych dolegliwości w silniku,nie to żebym polecał akurat Mobila ale 5W50 jest ok. jak dla mnie.

  • Odpowiedzi 5 tys.
  • Wyświetleń 794,7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano

Na tym Mobilu 5w50 silnik na zimnym znacznie dłużej hałasował i przy mocniejszym pałowaniu jak by chydraulika nie wyrabiała (ogólnie głośniejsza praca silnika) auto słabiej się zbierało :blink:

Jak 1.8T nie ma więcej jak 250KM to nie warto lać gróbszy olej od tego co jest zalecany przez producenta a jak auto mocmo zmodzone to może Valvoline VR1 lub Motul 300V :rolleyes:

Opublikowano

No i dokładnie sobie sam odpowiedziałeś, jak auto nie jest modzone to leje się standard, 5w50 po rozgrzaniu jest gęstszy i dlatego te objawy, po prostu inny olej.

Opublikowano

dawno juz powinieneś to zrobic

Opublikowano

devastation wiem ale dopiero teraz doszedlem do tej swiadomosci czytajac troszke forum

Opublikowano
:polew: :polew: :polew: Kolego, post który zacytowałeś jest z marca 2007 więc pewnie Rajmondo wymienił już olej :decayed:
Opublikowano

A Ja mam pytanko... Jak kupiłem moją audiczkę to była zalana olejem Castrol 10W/40.... Auto chodzi bajecznie. Nie bierze oleju, silnik pracuje cichutko, jest żwawy, widać że auto nie było katowane... Na stronie Castrola znalazłem takie cóś odnośnie mojego auta http://www.castrol.com/castrol/iframe.do?categoryId=9033152&contentId=7060743 i z tego wynika że raczej nie powinienem katować mojej niuni półsyntetykiem.... I teraz nasuwa mi się myśl żeby zalać ją pełnym syntetykiem Castrol 10W60 czy to dobra opcja czy nie ???? Nie zmaszczę tym silnika ???

Opublikowano

Mówisz motula... hmmm... A co myślisz o tym castrolu 10w60 ???

Opublikowano

Niech wypowiedzą się Ci co lepiej wiedzą ode mnie, ja na temat tego oleju nie mam zdania, chociaż moim zdaniem to raczej olej do bardziej wysilonych silników i Motul będzie lepszy. Oczywiście jak go wlejesz nic się nie stanie i możesz na nim jeździć.

Opublikowano

Dużo czytałem na temat różnych olejów i wybór będzie między motulem x-cess 5W-40 a repsolem 5W/40 competicion....

Opublikowano

Mówisz motula... hmmm... A co myślisz o tym castrolu 10w60 ???

to nie do Twojego silnika, szkoda kasy

Opublikowano

zmienilem dzisiaj mobila 10w40 na motula 5w40 co zauwazylem po wymianie i przejechaniu 200km auto lepiej odpala i kultura pracy silnika ulegla znacznej poprawie

Opublikowano

motul-8100-x-clean-5w30 to olej w sam raz do 1.8T :good: Tylko nie kupuje na allegro :no: chyba że jakieś pewne źródło :rolleyes:

Opublikowano

Dla mnie podstawą i w zasadzie jedynym wyborem są 3 marki: Valvoline, Liqui Moly i Motul. Do auta z turbo to bym zalał tylko: Valvoline SynPower albo Synthoil Liqui Moly-oba pełne syntetyki :). Zresztą i do innych aut to najlepsze co można dać silnikowi :)

Opublikowano

motul-8100-x-clean-5w30 to olej w sam raz do 1.8T :good: Tylko nie kupuje na allegro :no: chyba że jakieś pewne źródło :rolleyes:

w życiu możemy być pewni tylko śmierci i podatków :naughty: kolo z tego linku wydaje się byc poważnym człowiekiem i po komentarzach widzę że chyba można mu "zaufać"[br]Dopisany: 01 Październik 2011, 20:46_________________________________________________znacie może jakieś dobre preparaty do płukania silnika z pozostałości oleju,nagaru itp.?[br]Dopisany: 01 Październik 2011, 20:47_________________________________________________http://www.racingforum.pl/index.php?showtopic=65273&st=0

k**wa u mnie chyba bedzie to samo :wallbash: :wallbash: :wallbash:

Opublikowano

jak zdejmę pokrywę zaworów to się okaże,bo łańcuch klepie już niemożliwie aż się boje jeździć

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.