Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki olej silnikowy do Audi?


Rajmondo

Rekomendowane odpowiedzi

Ja lałem Mobila 5W50 do wcześniejszej a4 1.8 ADR przez ponad trzy lata,furkę sprzedałem sąsiadowi,który śmiga następne cztery lata na 5W50 Mobilu,nalatane ponad 300 tysięcy i nic się nie dzieje.Na obecną chwilę mam 1.8T i na 5W50 Mobilu śmigam i jest super żadnych dolegliwości w silniku,nie to żebym polecał akurat Mobila ale 5W50 jest ok. jak dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Na tym Mobilu 5w50 silnik na zimnym znacznie dłużej hałasował i przy mocniejszym pałowaniu jak by chydraulika nie wyrabiała (ogólnie głośniejsza praca silnika) auto słabiej się zbierało :blink:

Jak 1.8T nie ma więcej jak 250KM to nie warto lać gróbszy olej od tego co jest zalecany przez producenta a jak auto mocmo zmodzone to może Valvoline VR1 lub Motul 300V :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ja mam pytanko... Jak kupiłem moją audiczkę to była zalana olejem Castrol 10W/40.... Auto chodzi bajecznie. Nie bierze oleju, silnik pracuje cichutko, jest żwawy, widać że auto nie było katowane... Na stronie Castrola znalazłem takie cóś odnośnie mojego auta http://www.castrol.com/castrol/iframe.do?categoryId=9033152&contentId=7060743 i z tego wynika że raczej nie powinienem katować mojej niuni półsyntetykiem.... I teraz nasuwa mi się myśl żeby zalać ją pełnym syntetykiem Castrol 10W60 czy to dobra opcja czy nie ???? Nie zmaszczę tym silnika ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo czytałem na temat różnych olejów i wybór będzie między motulem x-cess 5W-40 a repsolem 5W/40 competicion....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz motula... hmmm... A co myślisz o tym castrolu 10w60 ???

to nie do Twojego silnika, szkoda kasy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

motul-8100-x-clean-5w30 to olej w sam raz do 1.8T :good: Tylko nie kupuje na allegro :no: chyba że jakieś pewne źródło :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie podstawą i w zasadzie jedynym wyborem są 3 marki: Valvoline, Liqui Moly i Motul. Do auta z turbo to bym zalał tylko: Valvoline SynPower albo Synthoil Liqui Moly-oba pełne syntetyki :). Zresztą i do innych aut to najlepsze co można dać silnikowi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

motul-8100-x-clean-5w30 to olej w sam raz do 1.8T :good: Tylko nie kupuje na allegro :no: chyba że jakieś pewne źródło :rolleyes:

w życiu możemy być pewni tylko śmierci i podatków :naughty: kolo z tego linku wydaje się byc poważnym człowiekiem i po komentarzach widzę że chyba można mu "zaufać"[br]Dopisany: 01 Październik 2011, 20:46_________________________________________________znacie może jakieś dobre preparaty do płukania silnika z pozostałości oleju,nagaru itp.?[br]Dopisany: 01 Październik 2011, 20:47_________________________________________________http://www.racingforum.pl/index.php?showtopic=65273&st=0

k**wa u mnie chyba bedzie to samo :wallbash: :wallbash: :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zdejmę pokrywę zaworów to się okaże,bo łańcuch klepie już niemożliwie aż się boje jeździć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...