Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki olej silnikowy do Audi?


Rajmondo

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie według poprzedniego właściciela autko z przebiegiem 250000 jedziło na castrolu magnatec 10w/40 , a na dolewkę stosował castrol slx professional longtec 0w/30 bo niby lepiej dla turbiny , co wy na to powiecie ? bo jakieś to dziwne mi się wydaje pomimo ze sie zbytnio nie znam . Co by tu teraz odpowiedniego wlać? a może dobrze gość gadał tylko trzeba pozostać przy samym połsyntetyku bez dolewek tego drugiego, albo zostawić tak jak było?

syntetyk Motul 8100 x-cess 5w40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

"dobrze dla turbiny..."

To by bylo jakby od poczatku lal fulla

a nie robil jakis dziwnych mieszanek w silniku

zapodaj xcessa 5W-40 i bedzie ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie co polecanie do silniczka 2.4 V6? Wg książki poprzednik (niemiec) zalewał go shell - em 5w30 :gwizdanie: pozostać przy tej gęstości czy może zalać standardowo motula 5w40 ? Silniczek z oryginalnym przebiegiem 177tyś. :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie co polecanie do silniczka 2.4 V6? Wg książki poprzednik (niemiec) zalewał go shell - em 5w30 :gwizdanie: pozostać przy tej gęstości czy może zalać standardowo motula 5w40 ? Silniczek z oryginalnym przebiegiem 177tyś. :kox:

pisz do Dzika:

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=44215.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jestem posiadaczem A4 1997r. 1.8 125km ADR.Pprzebieg to 240tys(faktycznie tyle ma :>) Dwie wymiany już zrobiłem na Mobil 10w40 i jest ok, ale chce zmienić na Motul, tylko nie wiem jaki 10W40, czy 5W40 :mysli: W instrukcji auta pisze, że olej ma spelniac normy 500.00, 501.01 i 502.00 do audi z silnikiem benzynowym do 1999r., a motul ma 502.00-505.00 wiec chyba sie nie nadaje :mysli:- co myslicie i czy zmiana z pół na pełen będzie dobrym posunieciem :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmiało lej Motul 5W40.Sam na takim jeżdżę przy podobnym przebiegu :good:

ale on wczesniej jezdzil na syfiastym polsyntetyku mobila :cool1: Ja latalem kiedys adr`em na 10w40 motul i bylo git :good: lej motul 6100 :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli dalej nie wiem czy 10W czy 5W bo widze, że zdania podzielone. Na pewno lepszy full, ale czy silnik sie nie rozszczelni :mysli: Pitmann pewnie wandej ma racje, bo ten 5W jest lepszy do audi z turbo jak u ciebie a jam mam zwykły :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jestem posiadaczem A4 1997r. 1.8 125km ADR.Pprzebieg to 240tys(faktycznie tyle ma :>) Dwie wymiany już zrobiłem na Mobil 10w40 i jest ok, ale chce zmienić na Motul, tylko nie wiem jaki 10W40, czy 5W40 :mysli: W instrukcji auta pisze, że olej ma spelniac normy 500.00, 501.01 i 502.00 do audi z silnikiem benzynowym do 1999r., a motul ma 502.00-505.00 wiec chyba sie nie nadaje :mysli:- co myslicie i czy zmiana z pół na pełen będzie dobrym posunieciem :mysli:

ja leje X-cessa. Mozesz smialo lac 6100 10W-40 tez.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z własnego doświadczenia moge polecić Motul 8100 x-cess 5w40

popieram kolege zmienilem mobila 10w40 na tego wlasnie motula i auto sprawuje sie duzo lepiej

na czym polega ta poprawa pracy silnika :mysli:

ja od lat jezdze na oleju castrol, wieloma poprzednimi autami tez i jestem/bylem jak najbardziej zadowolony az do teraz kiedy czym wiecej czytam na temat olejów silnikowych tym mam wieksze obiekcje co do tego co wlac, aby nie zaszkodzic silnikowi!

moim skromnym zdaniem kluczem do tego jest zalewanie oleju o odpowiednych normach w odpowiednim czasie, akurat w moim przypadku padlo na marke castrol.

ale do rzeczy: bo najbardziej teraz obawiam sie ze zakupie jakiegos fake'a,

powiedzcie czy hurtownie typu makro lub selgros moga byc zaufane pod tym wzgledem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uderz do Kolegi Dzik w tej materii

a jak wlejesz motula 5W-40 to zrozumiesz jaka jest róznica vs Castrola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uderz do Kolegi Dzik w tej materii

a jak wlejesz motula 5W-40 to zrozumiesz jaka jest róznica vs Castrola

z calym szacunkiem ale nie ma tu konkretnej odpowiedzi na moje pytania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz prawie 70 stron informacji na ten temat :wallbash: :wallbash: :wallbash:

nie szukaj ch.... do d.... tylko go wlej i ciesz sie z jazdy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uwierz mi ze przeczytalem watek od deski do deski i nie znalazlem odpowiedzi na swoje pytania, a juz najbardziej nie zrozumiale są twoje chamskie odzywki nic nie wnoszace do tematu :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli tak nie rozumiesz to wlej "Kujawski" i tez bedzie fajnie

widze że niedowiarkiem a stereotypy jakimi sie kierujesz sa mocno konserwatywne i co za tym idzie do d.....

Motul znacznie poprawi Ci prace silnika, na pewno go wyciszy

łatwiej bedzie zapalał, zwłaszcza w zimowe poranki

silnik bedzie w środku dużo czystszy, pozbedzie sie złogów

spadnie spalanie i lepsze beda parametry na analizatorze spalin itd itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...