Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Założenie zamiennika DPFw


gkarol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam przymierzam się do założenia zamiennika DPF-a mam pytanie kto wstawia takie zamienniki. ? pozdrawiam i proszę o odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy średnio kumaty mechanik powinien sobie poradzić z wymianą DPF-a na zamiennik :decayed:

Po wymianie trzeba tylko się podłączyć do kompa by zapisać w sterowniku silnika fakt wymiany cegły :hi:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szwagier ma zamiennik firmy JMJ w volvo 1.6d, działa, spełnia swoje zadanie i nie ma z filtrem problemów- od zmiany najechane jakieś 40 tys. km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, piotrsob1 napisał:

Każdy średnio kumaty mechanik powinien sobie poradzić z wymianą DPF-a na zamiennik :decayed:

Po wymianie trzeba tylko się podłączyć do kompa by zapisać w sterowniku silnika fakt wymiany cegły :hi:

 

a jest problem że ja usunąłem DPF 3 lata temu. czy to w niczym nie przeszkadza? czy już zostawić jak jest i nie grzebać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Cię nikt nie ściga za jego brak to po co zakładać ?:decayed:

Chyba że trzeba wrócić do stanu fabrycznego, to na pewno da się zrobić, może być trudniej i drożej jak ten co cegłę wywalał , wywalił przy okazji osprzęt typu EGR, klapa gasząca, chłodnica spalin albo instalację elektryczną od tego ustrojstwa :hi:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, piotrsob1 napisał:

Jak Cię nikt nie ściga za jego brak to po co zakładać ?:decayed:

Chyba że trzeba wrócić do stanu fabrycznego, to na pewno da się zrobić, może być trudniej i drożej jak ten co cegłę wywalał , wywalił przy okazji osprzęt typu EGR, klapa gasząca, chłodnica spalin albo instalację elektryczną od tego ustrojstwa :hi:

 

 

a powiedz mi jeszcze jak jest z kontrolom drogową albo z przeglądami? jak sie ktoś doczepi?, Klapa gasząca jest EGR jest

Edytowane przez gkarol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się ktoś doczepi i nie podbije przeglądu , albo zabierze dowód rejestracyjny  to będziesz musiał założyć :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakie mogą być koszta założenia DPF. a jakby wstawił najzwyklejszy katalizator to by było lepsze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby Ci B7 przeszło skrupulatny przegląd z katalizatorem to chyba musi być wyprodukowane przed 2006 rokiem ...

Od 2006 roku w unii obowiązuje EURO 5 i bez DPF-a raczej nie da rady jej spełnić :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a pomoże założenie tego katalizatora coś w sensie czy będzie mniej kopcił i czy nie będą mu tak spaliny śmierdzieć? Czy zostawić tak jak jest i nie ruszać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie wstawiaj. Wywaliłem dpf jskiś czas temu, latam po Niemczech i nikt się nie czepia.

Wysłane z mojego HTC Desire 825 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ecobuda napisał:

latam po Niemczech i nikt się nie czepia.
 

Do czasu, znajomy transportowiec mówił mi ostatnio, że Niemcy zaostrzyli kontrole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem. W Niemczech płacisz podatki od jakości spalin i jeżeli wywalisz dpf a płacisz za normę euro 4,5 to wtedy masz przejeb.... Ale dotyczy to tylko pojazdów zarejstrowanych w de.

Wysłane z mojego HTC Desire 825 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka zamienników już zamontowałem do różnych aut i jak narazie jeżdżą 

Teraz JMJ budowali mi Dpf do nissana Murano, więc niedługo będzie dostępny na allegro... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra dzięki za odpowiedzi. Nic nie będę ruszał. i Zostawię tak jak jest czyli bez DPF-a 

Temat można zamknąć. pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...