Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL TDI] Jaki olej do tdi?


marcinA4 TDI

Rekomendowane odpowiedzi

a ja jak juz zleci wszystko to jeszcze auto od strony pasażera lubie na lewaru troche ponieść żeby wszystko z miski zleciało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o sposobie wymiany oleju ? Wyciągać przez miarkę czy zlewać przez korek ? Zasięgałem języka wśród warsztatów zajmujących się takimi sprawami i zdania są podzielone 50/50.

standardowo .... osłona na glebe i zlewam ... :diabelek:

:one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przymierzam się do wymiany oleju i mechanik zalecił mi wymianę na Castrol mineralny 15w40. Mówi że niewiadomo jaki przebieg ma ten samochód i byłoby dla niego lepiej. Nie wiem czy ma rację, i nie wiem czy czasem wcześniej nie był też takim zalewany, czy to tobre rozwiązanie? Mam wrażenie że gość zna ten samochód. Jeżeli jeździł na takim oleju to warto zmieniać na półsysntety? jeżeli tak to jaki byłby najlepszy? Pozdro. :a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mechanik zalecił mi wymianę na Castrol mineralny 15w40.

niech se osioł sam zaleje swojego poloneza nim :053: :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja Tdi musi śmigać na syntetyku.

Hmmmm... A u mnie fabrycznie zalecany jest półsyntetyk :P .

Jak kiedyś ojciec zalał fullsyntetykiem, to ciekło.

Jak wrócę do chaty, to sprawdę co dokładnie zalali, bo nie pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko tylko czy zmiana z minerała na synteik czy pólsyntetik jest dobra? czy nie wyczyści silnika za bardzo?

napewno nie jezdzil na mineralu :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę abyś miał przejechane 1 mln. km. to pewnie nie masz jeszcze takich luzów aby wypłukanie nagaru miało rozszczelnić Twój motor. Zrobisz jak zechcesz. Ja bym wlał syntetyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to może chociaż półsyntetyk? Dorada mile widziana. Ja mogę się zdać tylko na Was ponieważ mechanik pryecież si nie zna. :a4fan:

A czemu nie zalejesz tym co zaleca producent? Mechanior, zna się czy nie, powiinien mieć magiczną księgę gdzie piszą co jest zalecane do danego silnika.

Jak mu nie ufasz, to zadzwoń/ odwiedź serwis Audi to powinni Ci bez problemu powiedzieć.

A w najgorszym wypadku odezwij się na PW to spróbuję zadzwonić do swoich wymieniaczy (akurat mam do nich trochę zaufania) - z pewnością coś podpowiedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tyle juz bylo stron dyskusji o oleju do TDI ze chyba nie potrzeba roztrzasac tego jeszcze raz :P wnioski z tego co pamietam byly takie:

TDI=full syntetyk

[ Dodano: 23-01-2007, 14:55 ]

scalilem tematy zeby balaganu nie robic ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Też mam problem bo nie wiem co mu wlać. Moje autko ma elastyczny licznik przeglądów co 30-35tys. Zawsze jeżdził na pełnym syntetyku zalewanym w ASO w Niemczech. Szkoda mi tak rezygnować z tej elastycznej zabawki i przestawić się na sztywne przeglądy co 15tys. - chociaż z drugiej strony Long Life olej sporo kosztuje - tzn. opłaca sie nawet wymienić 2 razy na 30 tys. na jakiś połsyntetyk.

Pozdrawiam

MASA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...