Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL TDI] Jaki olej do tdi?


marcinA4 TDI

Rekomendowane odpowiedzi

Niedługo wymiana oleju, do tej pory jeżdziłem na Texaco, ale chce zmienic na Motula, jaki rodzaj motula trzeba zalać do audi a4 2,5tdi 155KM rok 2002, przebieg 105000km???

Z góry dziekuje za wszystkie info

moze taki ...

:arrow: http://motul.orfika.net/catalog/product_info.php?cPath=21_32&products_id=61

P.S niech sie jeszcze znawcy 2.5 TDI V6 wypowiedza ..... ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego kaj82, masz mało przejechanych km, i jest zima, więć zastanów się nad olejem 0w40, jak mi mechanik mówił jest na zimę lepszy.

http://motul.orfika.net/catalog/product_info.php?cPath=21_32&products_id=59

chyba, że masz pompowtryskiwacze to "(z wyjątkiem silników VW z pompami wtryskowymi wymagającymi oleju MOTUL SPECIFIC 505.01 5W40) " koniec cytatu.

na lato moze być ten co napisałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba, że masz pompowtryskiwacze

no przecież ma 2.5TDI.... tam nie ma pompek

Co z tego ze 2.5TDI, tu masz z pompowtryskami:

http://www.samochod.website.pl/audi_a6.html

kolego zasiegnij informacji o budowie i zastosawanych systemach wtryskowych w silnikach TDI (koncern VAG) a potem wypowiadaj sie na forum ... ;-)

P.S co ma wnosic do tematu podany przez Ciebie link (bo ten kto go pisał musi sie jeszcze sporo nauczyc ;-) ) :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba, że masz pompowtryskiwacze

no przecież ma 2.5TDI.... tam nie ma pompek

Co z tego ze 2.5TDI, tu masz z pompowtryskami:

http://www.samochod.website.pl/audi_a6.html

kolego zasiegnij informacji o budowie i zastosawanych systemach wtryskowych w silnikach TDI (koncern VAG) a potem wypowiadaj sie na forum ... ;-)

P.S co ma wnosic do tematu podany przez Ciebie link (bo ten kto go pisał musi sie jeszcze sporo nauczyc ;-) ) :?:

To mnie urzekło :lol:

TDI, od Turbodiesel Injection (ostatni wyraz oznacza wtrysk).

dalej tez jest ciekawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedługo wymiana oleju, do tej pory jeżdziłem na Texaco, ale chce zmienic na Motula, jaki rodzaj motula trzeba zalać do audi a4 2,5tdi 155KM rok 2002, przebieg 105000km???

Z góry dziekuje za wszystkie info

Ja zalałem do swojego 2.5TDI 1,5 tygodnia temu Motula 505.01 5W40. Taki mi polecono w oddziale Mastersa we Wrocławiu (Jetronic). Aha - wchodzi do układu 5,5l oleju :shock: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie jeżdze na Texaco 505.01, ale te oznaczenie znajduje zastosowanie do silnikow z pompowtryskiwaczami a u mnie jest pompa, więc chyba skusze się na motula X-cess 8100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie jeżdze na Texaco 505.01, ale te oznaczenie znajduje zastosowanie do silnikow z pompowtryskiwaczami a u mnie jest pompa, więc chyba skusze się na motula X-cess 8100

A co masz w intrukcji napisane? U mnie właśnie jest polecany przy zmianie co 15tys. olej o specyfikacji 505.01 (przy longlife inny). A silniki nasze chyba aż tak się nie różnią (155KM vs 163KM)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem bo ksiazka serwisowa podczas ogladania auta była a potem sie gdzies zagubila wiec nie mam okazji sprawdzic :???:

Ts 147 mam jeszcze jedno pytanie do ciebie: czy masz naklejke w miejscu kola zapasowego z kodami wyposazenia, bo czytalem na forum ze powinna byc, ogladalem kilka furek i jedna ma druga nie ma, jak to jest u ciebie??

http://www.tdiracing.pl/viewtopic.php?t=3271 <--- chce zamowic olej u tego ziomka, znacie jakies lepsze oferty ale zeby olej byl pewny i byla f-ra vat??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem bo ksiazka serwisowa podczas ogladania auta była a potem sie gdzies zagubila wiec nie mam okazji sprawdzic :???:

U mnie tak jak napsisałem w intrukcji jest napisane 505.01 i to samo powiedzili mi w Jetronicu - nie wiem, moze silnik BDG różni się mocno od AKU (trochę na pewno, ale żeby zalecali inny olej?).

Ts 147 mam jeszcze jedno pytanie do ciebie: czy masz naklejke w miejscu kola zapasowego z kodami wyposazenia, bo czytalem na forum ze powinna byc, ogladalem kilka furek i jedna ma druga nie ma, jak to jest u ciebie??

A no własnie też mnie ciekawi ten temat. Wlepkę w ksiązce serwisowej mam, a w bagażniku nie wiem gdzie ma być - u mnie poza tym nie ma koła zapasowego tylko zestaw naprawczy (nie wiem, czy to coś zmienia). Autko na 100% jest pewne, wiec dziwiło mnie też, że nie mogę znaleźć wlepki. Może nie wszystkie mają? Albo jest w innym miejscu? Sam nie wiem. Moze ktoś się jeszcze wypowie?

http://www.tdiracing.pl/viewtopic.php?t=3271 <--- chce zamowic olej u tego ziomka, znacie jakies lepsze oferty ale zeby olej byl pewny i byla f-ra vat??

Ja płaciłem więcej, bo 240zł za Motula 505.01 za 5l we Wrocławiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość darecki84

Witam i mam pytanie znalazłem kartke że jest wlany olej mobil super s 10w40 i znalazłem taki olej tylko na jednym nie pisało że jest do diesla ale obsługa powiedziała ze jest uniwersalny a gdzieindziej znalazłem taki sam tylko ze pisało ze jest do diesla ? i jak mam to zrozumiec ? czy ten olej wogóle jest dobry ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MorgothDBMA

mój klekot przepala Shell Helix Semi-synthetic 10w40 Diesel, ma przebieg 222 kkm. Myślałem o syntetyku, ale poprzednio był ten sam więc wolałem nie ryzykować... Poza tym przy tym przebiegu syntetyk nie do końca byłby chyba dobry?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :) i podłącze się do tematu.

kupiłem samochód i nie wiedzialem jakim olejem był zalany, więc zalałem go 10W 40.

Co mnie zaniepokoiło to że rano mi zawory zagrają, a w cześniej na starym tego nie było.

Co powiecie na to ? A może przejść na 5W 40

Sprawdzałem ciśnienie w cylin. to 1,2 miał 32 b, a 3,4 miał po 29 bar.

Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...