Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[S4 B9] - S4 Avant Black Edition


zwierzakfm

Rekomendowane odpowiedzi

Przyszła pora na pierwsze, fabrycznie nowe auto. Downsizing na maxa (przesiadka z Q7), ale równocześnie powrót do eSki :D

Auto będzie jeździło po UK, więc poniższe zdjęcie wnętrza ma kierownice po złej stronie (konfigurator nie przystosowany dla kilentów w UK ;) )


Największym problemem będą 3-4 miesiące oczekiwania na dostawę ;)

Silnik: uturbione 3.0 V6 TFSI, 354KM, 500Nm
Skrzynia: 8-mio biegowy tiptronic

W seryjnym wyposażeniu jest m.in.:

- asystent długich swiateł
- siedzenia "S" Super Sport ze skórą Fine Nappa (przednie fotele kubełkowe), kolor Rotor Grey aby nie było zbyt czarno w środku ;)
- przednie siedzenia ogrzewane, z funkcją masażu
- kierownica z płaskim spodem
- MMI Plus z 8.3" wyświetlaczem i touchpanel'em
- Audi Connect Infotainment Services - subskrypcja na 36 miesięcy
- tylna klapa otwierana/zamykana elektrycznie (także z wewnątz auta), elektryczna roleta bagażnika
- klimatyzacja 3-strefowa


Auto zamówiłem z takimi, dodatkowymi opcjami:

- lakier Navarra Blue (troszkę inaczej wygląda na żywo niż na poniższych zdjęciach)
- felgi 19" jak na zdjęciu
- zawieszenie adaptacyjne z kontrolą twardości
- pakiet zewnętrzny Black (lusterka, relingi dachowe, ramki okien, przedni grill, ramki w przednich i tylnych wlotach powietrza)
- siedzenie kierowcy z pamięcią, boczne lusterka przyciemniane i z pamięcią (funkcja kerb po stronie pasażera)
- przyciemniane tylne szyby, przód szyby akustyczne
- carbon inlay w środku
- boczne poduszki z tyłu
- Comfort and Sound Pack - nagłośnienie B&O, klucz advanced z otwieraniem bagażnika kopniakiem, kamera cofania, hill assist
- Light and Vision Pack - wirtualny kokpit, ambient LED ze zmianą kolorów, przednie światła matrix LED z dynamicznymi kierunkowskazami przód/tył
- Driver Assistance Pack - adaptive cruise control z system stop/go i traffic jam assist (auto jedzie samo do prędkości 37mph), efficiency assistance, pre-sense (automatyczne hamowanie), kamera rozpoznająca znaki, turn assist i active lane assist

Kilka zdjęć:

89WbNk8ikWW7DbPZJKNCxGH_lWj6z5G6b4PwB_4n

-QFo-wTTgbxPIQ9wBzmgwBylDNbi17RtwFOxg7Ja

gkiSwh-Avnj_V6y5ZKYh-__tIjWqcC0sn5DGxXMt

JcIC2XDbBawYSw6YOgA-oofqXPxHHZOaWfeK_Q-l

 

o9O3X5-xoKdtgx3AvEYHc9Zy2RGZUGzevEP_9SFr

IKgaSj2jIKpnrlhl3QxLOwJD4rinUsf3gKyO_FZf

Edytowane przez zwierzakfm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje nowego nabytku!

kolor miazga, a w pakiecie black to już odlot totalny! 

Szkoda że w ESce nie dają Stronica.  Ciekawe jak sprawdza się TIP. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiadasz, że siedzenia sportowe z opcją masażu? Jakim cudem jest to możliwe w S4/A4 skoro w innych audi przy sportowych stołkach nie ma opcji na masaż i wentylację.

Pięknie esę skonfigurowałeś, pozazdrościć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Graty i czekamy na odbiór i prawdziwe zdjęcia :)

PS. spróbuj zapomnieć o zamówionym samochodzie - czas szybciej leci.. jak będziesz wciąż o tym myślał to współczuje.. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Fajna opcja i oryginalny lakier.

Pakiet czerń robi robotę ;D

Szkoda, że te felgi RS nie wychodzą w czarnym połysku...

Czy fotele S można zamówić pół skóra/pół alcantara w przeszyciu z kontrastową nicią ?

Szkoda, że w UK jesteś chętnie byśmy w Wawie oblookali na spocie ;D

Ciekaw jestem tego tip'a 8 stopniowego, podobno b.szybki..

Żeby Ci oczekiwanie szybko zleciało :D

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

13 godzin temu, edraven napisał:

Szkoda że w ESce nie dają Stronica.  Ciekawe jak sprawdza się TIP. 

Może dlatego, że Stronic nie wytrzymuje zabardzo, znam ze dwa przypadki gdzie ludzie musieli naprawiać skrzynie jeszcze przed końcem gwarancji. Ale pewnie właściciele B8 wiedzą lepiej :) Ja tylko zgaduje ;)

12 godzin temu, mystic.pl napisał:

Powiadasz, że siedzenia sportowe z opcją masażu? Jakim cudem jest to możliwe w S4/A4 skoro w innych audi przy sportowych stołkach nie ma opcji na masaż i wentylację.

Gwoli ścisłości to masaż jest tylko w sekcji lędźwiowej. Poniżej cytat z angielskiego cennika:

‘S’ Super Sport seats are standard on S4 and offer luxury with a distinctive sporty design. These seats come with integrated head rests and Fine Nappa leather enhanced with diamond stitching and
‘S’ embossing on the front seat backs. The pronounced side bolsters and thigh extensions offer improved lateral support whilst the pneumatic lumbar with massage function provides added comfort
with optimum support to the lumbar area with targeted inflation/deflation using three inflatable lumbar bolsters. Also includes massage function which is controlled via MMI or the multi-function
switch on the seat.
Seat functionality includes electric adjustment of seat height, forwards/backwards position, seat angle, backrest angle and manual adjustment of belt height.

Nie wiem, jak to będzie działało, bo nie przetestowałem tej opcji, jak jeździłem autem. Były ważniejsze rzeczy to obczajenia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Szkoda, że te felgi RS nie wychodzą w czarnym połysku...

Czy fotele S można zamówić pół skóra/pół alcantara w przeszyciu z kontrastową nicią ?

 

W rzeczywistości ta szlifowana częśc felgi jest ciemniejsza. Zdjęcia nie oddają tego dobrze.

Co do foteli to jest tylko opcja pełnej skóry Nappa.

Edytowane przez zwierzakfm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W cenniku w UK nie ma takiej opcji. Czytałem w innym temacie na tym forum, że chyba w Niemczech (i zakładam, że pewnie też w PL) można zamówić auto ze sportowym wydechem. 

Może w UK jest on montowany standardowo, a może po prostu jest zwykły wydech. Jakbym miał kod tej opcji to sprawdze w moim aucie jak tylko dostanę wiecej szczegółów z produkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to sportowy wydech nie jest w opcji dopiero od RS-y? eSy mają tylko jeden seryjny wydech..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajne auto :). ale dla mnie nie wziąłeś chyba najważniejszej rzeczy -> dynamiczny układ kierowniczy. rozważ ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy nie będziesz miał problemów z odbiorem.. Właśnie eSki zniknęły z konfiguratorów.. kolejna aferka. 

Cytat:

"zmieniła się metoda badania emisji spalin i okazało się, że S4 nie mieści się w homologowanych wcześniej wartościach. "Nowa" wersja ma mieć podobno nowe oprogramowanie, które powoduje bardziej rownomierne rozwijanie mocy ("smooths out power delivery") - czytaj: obniżymy troszkę moc, bo emitujemy za dużo CO2. Póki co, nie można zamówić S4/S5 w ogóle (jednego z silników 2.0 również). Jak tak dalej pójdzie, to okaże się, że S4 B9 stanie się wersją limitowaną :wink:

Źródła:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artukuł jest z 17 lipca, znalazłem żródła w angielskiej prasie z 10 lipca. Myśle, że sprawa przedawniona ;) (chyba, że UK jest tak bardzo do tyłu)

W UK S4 dalej jest dostępne w konfiguratorach. Wczoraj dostałem maila z potwierdzeniem przyjęcia zamówienia przez fabrykę. Wszystkie dane na temat zużycia paliwa, mocy itd. itp. zgadzają sie z danymi katalogowymi.

Jeżeli mają coś zmieniać to niech nie obniżają mocy. Niech podniosą zużycie paliwa i CO2. To auto i tak pali mniej i jest tańsze w opodatkowaniu niż moje aktualne Q7, więc mnie to nie przeraża ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, zwierzakfm napisał:

Artukuł jest z 17 lipca, znalazłem żródła w angielskiej prasie z 10 lipca. Myśle, że sprawa przedawniona ;) (chyba, że UK jest tak bardzo do tyłu)

W UK S4 dalej jest dostępne w konfiguratorach. Wczoraj dostałem maila z potwierdzeniem przyjęcia zamówienia przez fabrykę. Wszystkie dane na temat zużycia paliwa, mocy itd. itp. zgadzają sie z danymi katalogowymi.

Jeżeli mają coś zmieniać to niech nie obniżają mocy. Niech podniosą zużycie paliwa i CO2. To auto i tak pali mniej i jest tańsze w opodatkowaniu niż moje aktualne Q7, więc mnie to nie przeraża ;)

Sprawa na pewno jest aktualna. Tyle, że może nie dotyczyć UK. Z UE zniknęły eSy. Sprawdziłem i faktycznie w konfiguratorze brytyjskim wszystko wygląda ok.

Edytowane przez Kosmita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zaczną grzebać w sofcie i zmienią się parametry auta (spadnie moc, zwiększy się spalanie) to będzie to odstąpienie od specyfikacji zamówionego auta = częściowy zwrot kasy ;)

Zadzwonie do dealera z zapytaniem czy coś na ten temat wiedzą.

Edytowane przez zwierzakfm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, zwierzakfm napisał:

Jeżeli zaczną grzebać w sofcie i zmienią się parametry auta (spadnie moc, zwiększy się spalanie) to będzie to odstąpienie od specyfikacji zamówionego auta = częściowy zwrot kasy ;)

Zadzwonie do dealera z zapytaniem czy coś na ten temat wiedzą.

może z poza UE nie będą grzebać, a jak będą to będziesz mógł zrezygnować z zamówienia lub przystać na nowe warunki. Na zwrot części kasy nie licz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy. 

Zawsze mogę zrezygnować z zamównienia, przyjść spowrotem następnego dnia i złożyć zamównie na znaną już przez dealera specyfikacje, tylko z większym upustem z uwagi na pogorszone parametry auta.  

Bez stresu, pożyjemy, zobaczymy. Najgorzej jak dostawy będą opóźnione :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, zwierzakfm napisał:

Nie będę tym autem jeździł po torze, więc sobie odpuściłem tą opcje ;)

jeżeli nie jeździłeś autem z takim układem kierowniczym sugeruję się przejechać ;). jest to świetna opcja do jazdy na codzień- manewry na parkingach, ronda...  do jeżdżenia po torze to S4 się niezbyt nadaje i z tym układem :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...