Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Włącza się wentylator po zgaszeniu auta.


magdyj5

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z tym, że czasami po zgaszeniu auta sam się włącza wentylator od chłodnicy. Po jakiejś minucie od zgaszenia auta. Na kompie nie pokazuje żadnych błędów. Wymieniłem dwa przekaźniki o numerze 370 znajdujące się pod kierownicą. Nic to nie dało. Dalej to samo. Muszę po zgaszeniu auta czekać i słuchać czy się włączy wentylator bo mi rozładuje akumulator. Wystarczy, że włączę i wyłączę zapłon i wiatrak ustaje. Proszę o pomoc w sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś to już było na forum, to jest normalne zjawisko, nie każdy samochód tak ma ale są modele, które tak mają i tak ma być :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest normalne zjawisko, bo wcześniej tak nie było. A wentylator się nie wyłącza. A co do wody to jest woda na podszybiu. Ale czy ona coś zalewa to grom go wie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, magdyj5 napisał:

Ale czy ona coś zalewa to grom go wie.

Na podszybiu masz kanały spustowe którymi spływa woda. U Ciebie są te odpływy zatkane i woda stoi. Jeden odpływ jest pod aku a drugi obok obudowy kompa.  Zobacz czy nie zalało kompa.  

 

Edytowane przez jacek70
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej przekaźnik od wentylatora jest zamoczony. 

Przepchaj kanały spłtwowe i zobacz czy się poprawi.  Jak nie może być konieczność wymiany przekaźnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywal gumki od odpływów wody pod aku i wysuszyć kompa

Wysłane z mojego HTC Desire 825 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjąłem dziś akumulator. Pod akumulatorem nie ma wody i żadnych liści. Przekaźniki pod komputerem były wymieniane bo ostatnio były zalane. Wymienione były na używki ale oryginalne.  Dziś się wentylator nie włączał. Pojeżdżę jeszcze chwilę i zobaczymy. Będę informował co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie również pojawił się problem, przyczyną była pęknięta obudowa ecu i zalane przekaźniki po wymianie na nowe wszystko jest ok. u mnie dodatkowo pompa przestawała podawać paliwo i wyświetlał się błąd check-engine

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie pisałem bo obserwowałem co się będzie działo dalej. Problem ustał sam. Jednak dziś powrócił. Zamówię ten przekaźnik 219 i zobaczę co się będzie działo i dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy nie masz gdzieś pękniętej obudowy kompa bo sama wymiana przekaźnika nie wystarczy a jeśli masz zapchane odpływy to i tak poczujesz wodę pod dywanikami na wykładzinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...