Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Avant 1.9 TDI Atlasgrau by luki19862121


luki19862121

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj już był taki akt desperacji że założyłem z powrotem starą kiere, ale jej też nie mogłem zakodować :) jeszcze raz wszystko na spokojnie i poszło więc przełożyłem z powrotem na b7 i było git. Nie działał tempomat ale dziś już go odblokowalem. Zastanawia mnie tylko jedna rzecz kostka dwu pionowa nie pasowała mi do taśmy musiałem ją trochę zmodyfikować. To starej taśmy było ok, ale do nowej kostka powinna wyglądać podobnie jak do poduszki tylko mniejsza. 12282239_IMG_20180706_200524.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam i ja :) jeszcze kilka poprawek ale dziś już na szybko składałem żeby na wódeczke zdążyć :)12284832_IMG_20180707_161047.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli pakiet S zamknięty :P

Co Ty teraz będziesz modził :P ? ? ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, kamil-vag napisał:

Czyli pakiet S zamknięty :P

Co Ty teraz będziesz modził :P ? ? ? 

Jeszcze wewnątrz roboty jest sporo no i lakiernik może w tym roku zdążę. Dekory, tunel, wymiana kubka podswietlanego i wizytownika, koła na zimę trzeba kupić.... Zanim wszystko zrobię pewnie auto będzie miało innego właściciela :) Od jakiegoś czasu przy skręcaniu przy powolnej jeździe coś mi w zawieszeniu strzela muszę to zweryfikować bo zawias nawet pół roku nie ma. Planów jest jeszcze milion :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee to ja już bliżej niż dalej :P w planach na razie mam nic hehe ;) ale to dobrze, bedę miał co u Cb poczytać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, kamil-vag napisał:

Eee to ja już bliżej niż dalej :P w planach na razie mam nic hehe ;) ale to dobrze, bedę miał co u Cb poczytać ;)

Ja ciągle sobie powtarzam, że koniec, ale cały czas coś kupię hehe. Cały czas czekam na lampę moją no i kupiłem komplet dekorów na forum leżały w kartonie ze 3 tygodnie i podczas montażu okazało się że połowa zaczepów jest połamana:( a forumowicz milczy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik ciśnienia :P wywaliło od razu błąd czy miałeś już jakieś symptomy ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kamil-vag napisał:

Czujnik ciśnienia :P wywaliło od razu błąd czy miałeś już jakieś symptomy ? 

Od razu econ się zaswiecił i lipa. Wcześniej wszystko było cacy. Niestety to nie koniec problemów po naprawie czujnika sprężarka nie startuje i nie wiem dlaczego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknij na bloki pomiarowe 001 i 002. Jak co to mozesz wkleic na pw. A w ogole czujnik nowy dobry kupiony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MaTeo85 napisał:

Zerknij na bloki pomiarowe 001 i 002. Jak co to mozesz wkleic na pw. A w ogole czujnik nowy dobry kupiony?

Mati czujnik ok w bloku 1 wszystko jak należy napięcie podaje ciśnienie w stanie spoczynku 5bar więc ok. Podejrzewam że sprzęgło się zerwało bo coś zgrzytlo jak przez bramki na autostradzie przejeżdżalem, ale nie jestem pewien czy to u mnie było :). Dziś udało się oddać auto do dobrego speca co we Wrocławiu graniczy z cudem terminy po 20 sierpnia wszędzie więc zobaczymy co powie. W 2 bloku nie wiem jakie wartości pokazuje ale były w granicach normy patrząc w vcds. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko jak auto u speca to się nie wtrącam.

Jak juz piszemy sobie to blok 002 podaje warunki wylaczenia kompresora... Jesli wylaczony zostal przez sterownik klimy lub silnika. W przypadku zerwanego sprzegla klima nie wywali błędów. Pamietac trzeba że zerwane sprzęgło to objaw a nie przyczyna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MaTeo85 napisał:

Spoko jak auto u speca to się nie wtrącam.

Jak juz piszemy sobie to blok 002 podaje warunki wylaczenia kompresora... Jesli wylaczony zostal przez sterownik klimy lub silnika. W przypadku zerwanego sprzegla klima nie wywali błędów. Pamietac trzeba że zerwane sprzęgło to objaw a nie przyczyna. 

Też jestem ciekaw co tam się porobiło. Błąd był tylko czujnika i wskazania 33bary po wymianie wskazania wróciły do normy innych usterek brak dlatego byłem pewien że czujnik niestety kompresor się nie załącza reszta wydaje się być ok. Jak będę coś więcej wiedział napiszę coś się stało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klimatyzacja wskrzeszona. Diagnoza uszkodzone sprzęgło wiskotyczne. Podczas ciągłej jazdy przy 33 stopniowym upale ciśnienie w układzie tak wzrosło, że przy nagłym zwolnieniu na bramkach podczas gdy wentylator na wiskozie ledwo się kręcił ciśnienie gazu rozwaliło czujnik ciśnienia klimatyzacji do tego stopnia że wypięło kostkę od czujnika a czujnik sam w sobie ma przedmuch jak rurka. Wymieniona wiskoza oraz czujnik klima działa jak należy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dawno nic się nie działo zbliża się 10tys km więc kolejne wymiany eksploatacyjne. Cały czas walczę z strzelaniem podczas ruszania i hamowania na progach oraz pakowaniu przy skreconych kołach. Zawieszenie nowe, łożyska nowe, hamulce nowe padło na przeguby lewy wewnętrzny i zewnętrzny będziemy wymieniać przy okazji olejowo filtrowej. Ostatnio walka z kluczami póki co działa i odpala 1 z 4 :) są już bixy Intemo 3 dekory 1nk i światło białe w boczkach drzwi + klamki podświetlane. Ostatnimi czasy zdechł również mechanizm wycieraczek więc został wymieniony wraz z nowym odrzutnikiem wody podszybia 12834080_IMG_20180720_145527.jpg12834079_IMG_20180905_183421.jpg12834077_IMG_20180905_183810.jpg12834078_IMG_20180720_145536.jpg

Edytowane przez luki19862121
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jaki rozrząd polecacie do A4 B6 2002r 1.9tdi ? i nie wiem czy istotne jest to ze ma kierownice po prawej ?
Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Bartman1905 napisał:

Witam, jaki rozrząd polecacie do A4 B6 2002r 1.9tdi ? i nie wiem czy istotne jest to ze ma kierownice po prawej ?
Pozdrawiam :)

Na forum zobacz dział sprzedaży można tam dostać ori rozrząd w dobrych cenach. Polecają INA, pasek conti lub ina pompa wody hepu ale ja zawsze biorę komplet ori i jeździ. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...