Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Zamiana skrzyni multitronic na manual

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam wiem ze bylo wiele postów tego typu ale to sa posty z 2008r

Chce odświeżyć sprawę tej przekladki i przy okazji przedstawić swaja ssytuacje

Kupiłem audi a4 b7 diesel 2007r 140km BPW kod silnika skrzynią automatyczna multitronik

I pytanie do was gdzie (najlepiej okolice Śląska) i czy sie oplaca robic przeklade tej skrzyni na manual

Jakie koszta z tym sie wiążą i czas realizacji

Z.góry wam dzieki za info i pozdrawiam

 

Opublikowano

Ja robiłem w Robin-Car w Strachocicach. Niby miałem bliżej niż Ty, ale to nie miało dla mnie znaczenia. Nawet do Sopy pojechałem w Twoje okolice, jak próbowałem swojego multi naprawiać. 

Zapłaciłem 4,5k. Generalnie jest ok. Jedyne co się posypało dosyć szybko to wysprzęglik. Już wjechał nowy i jest ok. Nie żałuję

Trwało to niestety ok 2tyg. Miał być tydzień, ale zamówili za świeżą skrzynię - przez to jakiś czujnik nie działał. Musieli załatwić drugą. 

Edytowane przez Tomasz Krajewski

Opublikowano

kiedys byłem w mysłowicach od ręki ogarneli multi

Opublikowano
  • Autor

Tomek a jaks gwarancje ci na to dali?

Wyzyk83 ogarneli ? Masz na myśli naprawie czy wymiane 

Bo sam nie wiem czy to sie wgl oplaca naprawiać bo za renowacje.chce od4/7tys 

 

Opublikowano

tzn. jechalismy 450km w 1 stronę skrzynia w bagazniku wymontowana

gość zapewniał nas  że nam naprwi skrzynie od ręki

po rozebraniu skrzyni okazało się że skrzynia nie do naprawy i dał nam inna skrzynię z roczną gwarancja

właściciel auta od multi nie chciał przeróbki na manula

auto przywiezione z niemiec z uszkodzona skrynia

było to ponad 4 lata temu do dziś multi lata bez problemu

Edytowane przez wyzyk83

Opublikowano
3 godziny temu, Siwy2041 napisał:

Tomek a jaks gwarancje ci na to dali?

 

Na montaż tylko na części nie, bo wszystko używane. Więc w zasadzie nie ;)

Powiem tak: u Soby mi zaproponowali 7 tyś za drugiego multi. Gwarancja rok (chyba) ale obowiązkowo u nich przeglądy tej skrzyni, chyba trzy. Każdy przegląd 1,2 tyś. Czyli generalnie prawie 11 tyś cała impreza. Spytałem ile gwarancji przy założeniu, że podniosę moc. Nic

Teraz mam manuala, którego każdy mechanik ogarnie. Jak się posypie to kupuję drugiego za tysiaka i mam problem z bani. Do tego moim zdaniem posiadanie manuala zamiast multi podnosi samą wartość auta - kupujący omijają szerokim łukiem auta z multi. 

Nie ukrywam - na multi jeździło mi się fajnie. Manual zrobił z tego auta takie... zwykłe. 

Decyzja oczywiście jest trudna. Powodzenia :)

Opublikowano
4 godziny temu, Tomasz Krajewski napisał:

 Jedyne co się posypało dosyć szybko to wysprzęglik. Już wjechał nowy i jest ok. Nie żałuję

 

Tomek jakie miałeś objawy wysypanego wysprzęglika?

Opublikowano
15 godzin temu, Rabbi napisał:

Tomek jakie miałeś objawy wysypanego wysprzęglika?

Ubywało płynu hamulcowego. Zbagatelizowałem, w końcu sprzęgło wpadło w podłogę i skończyło się jak na obrazku ;)

 

IMAG5360.jpg.e4d43b09dd66aad3307adada551b622b.jpg

Opublikowano
  • Autor

Rozumiem Tomku a powiedz mi masz jakies namiary na tych mechaników i części sam kupowałes ?

Czy auto zostawiłeś i oni ci wszystko zrobili?

I druugie pytanie czy jeśli oddam stare części bede mial cos taniej ?

Opublikowano

Tu masz np. namiary:

Wszystkie stare klamoty (łącznie ze skrzynią) zabierają. I wtedy jest cena 4,5. Jak będziesz chciał zabrać skrzynię to pewnie będzie dużo drożej. 

Oni ogarniają wszystko. Dzwonisz, umawiasz się (muszą mieć części), zostawiasz auto i czekasz. Zadzwoń jutro do Roberta, spoko się z nim gada nawet przez telefon. Nie jest bucowaty, czy coś, wszystko fajnie opowie. 

Opublikowano
  • Autor

Super dzięki ci mega pomogłes ! 

Jak narazie bede jeździł do puki.nie.padanie całkowicie bo temat ze skrzynią sie dopiero zaczyna, szarpnie tak 2.razy dziennie 

Opublikowano
W dniu 26.11.2017 o 19:35, Siwy2041 napisał:

Super dzięki ci mega pomogłes ! 

Jak narazie bede jeździł do puki.nie.padanie całkowicie bo temat ze skrzynią sie dopiero zaczyna, szarpnie tak 2.razy dziennie 

A to na pewno wina skrzyni ?

BPW lubi poszarpywać przy delikatnym przyspieszaniu pomiędzy 1700 a 2200 obr/min .

Mówię o manualu, ale warto dokładnie sprawdzić , bo może w multi też tak jest  :P

Opublikowano
  • Autor

Powiem wam szczerze ze kupiłem te auto z uszkodzoną niby skrzynią wymieniłem olej zrobilem adaptacje i sie naprawilo jest to wgl mozliwe o.o

  • 8 miesięcy temu...
Opublikowano

Witam, chciałbym odświeżyć temat... czy ktoś jeszcze oprócz Tomka robił przekladke multitronic na manual w b8? jeśli taki się znajdzie to dajcie znać z jakim efektem ??

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.