Skocz do zawartości
IGNOROWANY

B7 wymiana głośników.


Lygrys

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie krótkie pytanie.

Głośniki Hertz której serii będą się najlepiej sprawować w b7 avant pod rns-e ,jakiego suba zamontować w ori  miejsce i czy ori wzmacniacz pociągnie wszystko? 

Mam ori głośniki z tego co widzę na maskownicach to teoretycznie bose "teoretycznie" bo grają znośnie ,ale nie satysfakcjonująco na dodatek mam spalonego suba który jest odłączony. Interesuje mnie wymiana na głośniki które będą grały czysto i po podgłoszeniu nie będą trzeszczeć. Nie oczekuje walącego basu z bagażnika (od tegp są tuby lub skrzynie) tylko pożądną czystą jakość dźwięku z delikatnym miękkim basikiem. Cena zestawu do 1200 zł ja wiem ,że za taką kwotę nie będzie super dźwięku ,ale mam inne koszty związane z autem. Aha drzwi mam wytłumione matą bitumiczną przez poprzedniego właściciela (audiofila).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Lygrys napisał:

Panowie krótkie pytanie.

Głośniki Hertz której serii będą się najlepiej sprawować w b7 avant pod rns-e ,jakiego suba zamontować w ori  miejsce i czy ori wzmacniacz pociągnie wszystko? 

Mam ori głośniki z tego co widzę na maskownicach to teoretycznie bose "teoretycznie" bo grają znośnie ,ale nie satysfakcjonująco na dodatek mam spalonego suba który jest odłączony. Interesuje mnie wymiana na głośniki które będą grały czysto i po podgłoszeniu nie będą trzeszczeć. Nie oczekuje walącego basu z bagażnika (od tegp są tuby lub skrzynie) tylko pożądną czystą jakość dźwięku z delikatnym miękkim basikiem. Cena zestawu do 1200 zł ja wiem ,że za taką kwotę nie będzie super dźwięku ,ale mam inne koszty związane z autem. Aha drzwi mam wytłumione matą bitumiczną przez poprzedniego właściciela (audiofila).

http://allegro.pl/audio-system-hx165-sq-140w-hiend-germany-wroclaw-i5101838261.html

 

 

:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie tylko ,że mi chodzi o wymianę wszystkich głośników ,a tu podałeś link do zestawu na przód.

Niema jakiegoś kompletnego zestawu w sensie wszystkie głośniki lub dobrać je osobno? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.12.2017 o 19:33, strazak990 napisał:

 

Przecież to będzie pierdzieć pod wzmacniaczem Bose..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Przecież to będzie pierdzieć pod wzmacniaczem Bose..

Dlaczego?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.12.2017 o 17:19, misiek95 napisał:


Dlaczego?

Mała moc wzmacniacza w relacji do mocy głośników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, erchi napisał:

Mała moc wzmacniacza w relacji do mocy głośników.

Te głośniki odnajdują się bardzo dobrze nawet pod radiem. A niedobór mocy wzmacniacza nie spowoduje w żadnym wypadku pierdzenia.

Nie jestem żadnym przedstawicielem tej firmy i nie mam z tego profitów, ale polecam każdemu. Bardzo mi przypasowała ta firma i jakość :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jeszcze szybkie pytanie o rozmiar i głębokość wszystkich 10 głośników w b7 kombi. Chcę wymienić wszystkie głośniki  : 4 w drzwiach ,4 syczki w drzwiach, centralny z deski i subwoofer tylko potrzebuje wymiarów.

 

 

A więc trochę się porozglądałem i do szedłem do wniosku ,że głośniki Audio System M165 wyniosą mnie za drogo więc szukam czegoś od Hertz-a i tu moje pytanie ponieważ mam kilka typów, które lepiej zagrają pod serią radiem i wzmakiem (wzmak zwykły nie BOSE) ?

1.Hertz DCX165

2.Hertz DV165

3.Hertz EV165

4.Hertz K165 

wiadomo ,że dojdą jeszcze tweetery tylko nie wiem jakie ,więc czekam na propozycje od was i centralny też czekam na propozycje. Subwoofer pójdzie BOSE jeśli trzeba będzie to i wzmacniacz na BOSE wymienię jeśli pod wtyczki będzie pasował.

 

A może się skuszę na Audio System M165EVO cena 469zł z dystansami do a7 Avan i z tweeterami ,a Hertz-e bez tweeterów kosztowały do 300zł. A może by tweetery zostawić w spokoju? Panowie co myślicie może wystarczy wymienić 4 głośniki w drzwiach i suba żeby grało w miarę czysto ,głośno i z delikatnym pomrukiem bassu? Drzwi są juz wygłuszone.

 

A może by tak wszystko wymienić na BOSE tylko radio RNS-E zostawić ?

Edytowane przez Lygrys
Pytanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast ładować 4 hertze, włóż dobry przód z auiosystemu. Ja mam z przodu x165 Evo, wzmacniacz m80.4 i subwoofer audiosystem r10 w zabudowie w boczku. Upalam ten zestaw juz któryś miesiąc i ciągle się zachwycam. Zajrzyj do mojego tematu o b7..

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej by było jagby ktoś z Was mial zmienione original głośniki na coś fajnego i był z okolic Zakopanego żeby dało się tego posłuchać.

Misiek95 ile wydałeś na ten zestaw ?

Subwoofer musi podejść w miejsce oryginalnego ,a tył jednak byłby dopełnieniem nie lubię mieć z tyłu gorszych głośników bo wtedy albo trzeba je wyciszyć albo odłączyć ,a u mnie tyle głośników ile jest czyli 10 tyle ma grać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem używki, komplet poniżej 1500zl mnie wyszedł. Ja odpuszczam, widzę ze masz swój pomysł na audio w samochodzie i nic tu po mnie :)

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misiek95 pomysł fajny ,ale nie chcę za dużo rezać no i budżet nie może wyjść więcej jak 1000 zł. Ale dzięki za informacje.

Misiek95 wrzucił byś link do twojego tematu z głośnikami bo nie mogę znaleźć ,a z chęcią obejrzę co i jak.

Edytowane przez Lygrys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Lygrys napisał:

Misiek95 pomysł fajny ,ale nie chcę za dużo rezać no i budżet nie może wyjść więcej jak 1000 zł. Ale dzięki za informacje.

Misiek95 wrzucił byś link do twojego tematu z głośnikami bo nie mogę znaleźć ,a z chęcią obejrzę co i jak.

Tutaj zajrzyj. Kilka zdjęć tylko jest, ale widać co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misiek95

Mam pytanie ponieważ tych głośników z Audio System jest mnóstwo ktróre byś polecił najbardziej te co ty masz czy może jakieś inne? w cenie max 500zł za 2 głośniki i 2 tweetery ? Dystanse dorobię u znajomego z MDF.

Tak myślę nad M165Evo jak twoje na przód i tył z tweeterami lub nad MX165DE tak samo przód i tył ,subwoofera nie muszę mięć ,a i ten głośnik centralny też mi nie potrzebny.

Tak wyliczyłem ,że bez wzmaka wyrobie się w 1200 zł ,ale wzmacniacz pewnie też by się przydał ,a jeśli tak to czy CO65.4 wystarczy ? jest nie drogi bo 800 zł ,ale to już będzie łącznie 2000zł.

Jagby nie patrzeć BOSE wychodzi taniej (600zł komplet używki) aczkolwiek nie wiem czy nie lepiej będzie powoli kompletować Audio System np. pierwszy miesiąc tylko przód pod ori radio ,a później wzmak i tył.   Jak myślisz ? Podpowiesz?

Zaintrygowałeś mnie tymi Audio System i teraz spać nie mogę heheheh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kombinowałem tak jak Ty, ale też mnie kolega zaraził tą marką i poradził kilka rzeczy. Podstawą jest dobry przód. Jak masz kupić 2 zestawy mx165 na przód i tył, to naprawdę lepszą opcją jest kupić coś dobrego na przód i dobrze wygłuszyć drzwi- taki jest pierwszy krok. W następnym dokupił bym wzmacniacz. Ja używam m80.4 i szczerze Ci powiem, że nie słuchałem nic z niższej półki od tej firmy. Ten wzmacniacz jest optymalny. Później dokup sobie suba. M10,R10, wolnostojący czy też zabudowany- wedle uznania. Na koniec jak uznasz że musisz mieć koniecznie te głośniki z tyłu, to sobie je włóż- ale musisz mieć świadomość że na tym skorzysta jedynie pasażer z tyłu. Ja mam tył całkowicie odłączony aktualnie. Myślałem żeby wrzucić tam jakieś MX, żeby pasażerowie z tyłu słyszeli czego słucham, ale zostawiam to na kiedyś. Ten głośnik centralny to może Ci co najwyżej zepsuć scene, odłącz go i zapomnij o nim :)

Mx to taka najniższa opcja- mam je w tylnej półce w mercedesie. Grają głośno, ale seria M to już klasa wyżej i każdy usłyszy różnicę. R165 nie miałem okazji posłuchać. Przewineło się przez moje ręce kilka modeli X165. Od starych żółtych, do najnowszych X165 EM EVO które mam w aucie. Ten głośnik nawet jak sie go weźmie w ręke, to robi mega wrażenie,a co dopiero efekt pod dobrym wzmacniaczem i w dobrych drzwiach:)

I na koniec Ci poradze, że jak nie chcesz wydać dużo to szukaj tak jak ja używek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...