Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wysoka temperatura. Pomocy


olopan

Rekomendowane odpowiedzi

Dałem go jedynie od góry, pomiedzy korkiem a zbiorniczkiem zeby "powietrza nie łapało". Najwyżej potem wyszkrobie :P Teraz go odpaliłem doszło do ~89 ten górny wąż co idzie do chłodnicy był ciepły, ten co idzie do termostatu zimny. A jakie były by objawy uszkodzonej pompy??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, olopan napisał:

Dałem go jedynie od góry, pomiedzy korkiem a zbiorniczkiem zeby "powietrza nie łapało". Najwyżej potem wyszkrobie :P Teraz go odpaliłem doszło do ~89 ten górny wąż co idzie do chłodnicy był ciepły, ten co idzie do termostatu zimny. A jakie były by objawy uszkodzonej pompy??

 

Ty pompy wody nie masz na rozrządzie, zgadza się? Nie wiem po co dawałeś ten silikon... Mógłby się gotować, mogła by ciec itd. Mi osobiście nie chce się wierzyć, że to wina zbiorniczka. Stawiałbym właśnie na pompę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też bym obstawiał pompe ale sprawdzam każde rozwiazanie. Jestem laikiem w tych sprawach i nie mam kompletnie pojęcia o co Ci chodzi :/ Tam jest normalny pasek...

Dużo roboty z wymianą bo jutro mam wolne więc bym się za to zabrał.

Jeszcze jedno, nawiew działa OK czyli zimne i ciepłe powietrze.

Edytowane przez olopan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze to trzeba zdiagnozować czy to na pewno wina pompy na 100%. Żeby się nie pchać w koszta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo tak na prawdę Sylikon nie jest w stanie Ci tego uszczelnić, jakie są węże przy rozgrzanym silniku, jak temperatura skacze powyżej 95 stopni? Czy dolny tez jest ciepły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw wymień termostat na ten co miałeś wcześniej, skoro przy ponad 95 stopniach płynu dolny jest zimny, to coś jest nie halo. Który dokładnie czujnik wymieniałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, olopan napisał:

Ten:

http://allegro.pl/czujnik-temperatury-wody-audi-a4-b5-a6-c4-c5-i5560079376.html

A przy jakiej temp powinien otworzyć się termostat? Bo jak ten stary wrzuciłem do wody to dopiero podczas silnego gotowania się otworzył.

Termostat powinien się otworzyć zanim woda zacznie się gotować. Jeśli jest inaczej to taki termostat nadaje się na śmietnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik też taki sobie, ja kupiłem ten : http://allegro.pl/czujnik-temperatury-wody-audi-a2-a3-a4-059919501a-i6589897778.html i wskazuje poprawnie, a ten to jakaś firma krzak, i nie zdziwie sie jak od nowości źle pokazuje. Co do termostatu.. powinien otworzyć się przy 87C, ale są też takie, które otwierają się przy 89C, gdzie woda mając 85 zaczyna już się gotować. Najlepiej jakbyś zagotował wodę w garnku z pokrywką, która pokazuje temperaturę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Twój czujnik też kupiłem ale go nie wymieniłem bo mam inne wejscie i nie pasuje, chyba że tam jest jeszcze jeden z takim wejściem. 

Jutro sprawdze termostat stary i nowy. Zobaczymy co pokaże termometr.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten mój czujnik kupiłem w intercarsie najdroższe co było.

Panowie jeszcze mi się coś przypomniało, ale dzisiaj już mi się nie chce tego sprawdzać. Jest to normalne że od razu po odpaleniu pracuje wentylator? mimo że na dworze 0 stopni?

 

Edytowane przez olopan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwu-pinowy jest od czujnika temperatury paliwa, i nie trzeba go wymieniać bo one z reguły się nie psują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym silniku jak kolega napisał są 2 rodzaje termostatu.musisz kupić ten który ma niższą temperaturę otwierania pełnego obiegu. Ogarnieci sprzedawcy będą wiedzieć o co chodzi

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Objawy jak na uszczelkę pod głowicą

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...