Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1Z] Zbyt duże zużycie paliwa


Gość xxxxx

Rekomendowane odpowiedzi

witam

mam problem ze spalaniem... otóż zalalem do pelna do pierwszego odbicia, po przejechaniu 100km po mieście, dolalem znów do pełna i weszło 8,77L, czy to jest normalne spalanie??? bo każdy mówi że jemu pali po mieście 6,5L a mój prawie 9! i teraz mam pytanie czy pompa wtryskowa aż tyle może lać??

wtryski sprawdzane Vagiem nie leją, dawka startowa paliwa 21, dawka paliwa na postoju 3,2, wszystkie filtry wymienione, katalizatora nie ma, hamulce zrobione nie blokują... jaka może być przyczyna? bo już nie mam pomysłów... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może masz szerokie opony, lub uszk. termostat? Wiadomo, że w mieście zimą auto spali więcej, ale jak na 1z, to i tak dużo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No rzeczywiscie 8,77 to sporo jak na 1Z :no: To jeszcze zalezy jak Ty go ganiales po tym miescie :decayed: a moze stales godz. w korku ..

Sam posiadam 1Z i wiadomo nie ma rewelacji ale jesli chodzi o spalanie to chyba nie zamienil bym go na zaden inny :tongue4:

Choc powiem szczerze przy porzadnym butowaniu zrobilbym ten wynik 8,77 :evil2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój 1Z pali mi w mieście koło 9 !! Tylko ze termostat siedzi , nie jestem w stanie rozgrzac go powyżej 70 stopni czyba że będę go butował ostro to wtedy te 90 osiągnie. Od września zeszłego roku raz go zagrzałem do 90, jadąc autostrada przez dłuższy czas z prędkościa 180km/h :naughty: Zanim padł termostat to spalanie w mieście wypadało w granicach 7l/100. więc te 9 to sporo jak na ten silniczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku 50/50 miasto/trasa:

AFN - średnio 1000km na baku

1Z - średnio 850km na baku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Siedlcach pewnie "słabe" paliwo mamy. Mój AFN'ik kolo 8 - 8,5 literka wciąga średnio. Tylko, że gazu mu dokładam co by się nie turbo nie muliło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moj poprzedni AHU wiec jednostka prawie taka sama spalał w mieście 7,5 przy butowaniu około 9 więc nie jest najgorzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Siedlcach pewnie "słabe" paliwo mamy. Mój AFN'ik kolo 8 - 8,5 literka wciąga średnio. Tylko, że gazu mu dokładam co by się nie turbo nie muliło.

czy ja wiem czy takie słabe tankowałem na sokołowskiej tam za karo jest stacja "no name" i nie narzekałem najtaniej w Siedlcach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moj AFN 8 do 8.5 literka dodam ze jezdze na bardzo krotkich odcinkach praca i po miescie duzo????

czego ja sie dowiaduje :decayed: Brat ma passata AFN jedyna opinia jaka slysze to za pali ponad 8

zrobil mu juz wszystkie nastawy-bez wiekszych rezultatow

teraz ma zamiar wymieniac wtryski :polew:

Powiem wam ze sciska go w szyji jak ja mu sie chwale ze mi pali z tej strony 6L :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem od czego to sie ma ale miałem passata b4 1z 94 rok i palił mi mniej a na dodatek miał lepszego kopa tłumacze to sobie inna skrzynia biegów

wydaje mi sie ze to nie skrzynia ma znaczny wplyw na zuzycie..choc B4 to juz inna bajka

masa auta,skrzynia i przedewszystkim jezdzily na innych kolach[br]Dopisany: 06 Luty 2009, 16:40_________________________________________________..swego czasu w testach na pustyni (nie pamietam ile km)Audi 80 z 1Z spalil 3,9l/100km

zaskakujace prawda? :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestią stylu jazdy .. niektórzy piszą "po mieście" ale umówmy się jazda po mieście w Warszawie a np. w Pawłowicach (bez urazy) to nie to samo. Do tego zima no i but .. mój to inny silnik ale po mieście w zależności od stylu jazdy i korków pali od 6,5 do 9,6 :naughty:

* to wątek o silnikach 1Z [Musashi]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestią stylu jazdy .. niektórzy piszą "po mieście" ale umówmy się jazda po mieście w Warszawie a np. w Pawłowicach (bez urazy) to nie to samo. Do tego zima no i but .. mój to inny silnik ale po mieście w zależności od stylu jazdy i korków pali od 6,5 do 9,6 :naughty:

u mnie wychodzi średnio 6,5 w mieszanym, wg mnie nie jest tak źle, a przy dobrym butowaniu to myślę ze 9 spokojnie weźmie :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no panowie bez przesady bo w 90ps to 6l/100 jest bardzo realne, ale nasze 130ps-owe na dodatek rasowane silniki napewno się nie mieszczą w granicy 6l;p i niech nikt nie pisze że a4b6 które waży 1640kg spali 6 :cool1: u mnie teraz<zima> spalanie średnie wynosi o7-8,2l ale po zmianie prog. na 160ps wydaje mi się że wir w baku sie robi :kox: Zostaje nam czekać lata i lepszych paliw i wtedy obserwować czy są zmiany w spalaniu.

Sprawdzajcie spalanie 2x. 1raz na paliwie które zawsze tankujecie a 2próba na vervie;p Gwarantuje różnicę i to ogromną;p

* to wątek o silnikach 1Z [Musashi]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...