Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Tatusiowóz - Laguna 3 2.0 Turbo Initiale Paris


talib1990

Rekomendowane odpowiedzi

Benzyna 2.0 16V. Prosty silnik, z którym nic się nie działo. A reszta, jak to wiadomo :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie to że się słodzi marce reno itp.Ale pod nie którymi względami reno wypada lepiej niż inne marki.I moim zdaniem jak na używane auta to czy to bd reno czy inna marka to i tak na wydatki trzeba się przygotować .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne autko, niech służy. Kolor wnętrza i lakieru nie przemawia do mnie ale rozumiem, że ważniejsze były inne względy. 

Jeśli będzie śmigał bezawaryjnie to nic tylko lać paliwo i o to powinno chodzić w samochodach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ujmuję marce Renault, bo twierdzę że to jak z każdym autem - kwestia jak się trafi. W pracy dwie osoby jeżdżą takim modelem jak ja miałem, kupione zza granicy kij wie z jakim przebiegiem i sobie chwalą.

Mój egzemplarz niestety był słaby (salon Polska, pierwszy właściciel, 104kkm udokumentowany) :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza naprawa za mną 

Wpadł zestaw 2 osi tarcze + klocki + płyn 

Wszystko ORI Renault . Cena nie dużo wyższa niż zamienników stąd decyzja o montażu oryginały . Tarcze które były na aucie były na nim od nowości (136 tys km ) Teraz powolne docieranie bo za tydzień wyjazd na urlop :)

IMG_20180730_094821.jpg

IMG_20180801_170635.jpg

IMG_20180801_170613.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tam sprawują się obydwa reno ,właściciel zadowolony nadal ;]

Edytowane przez maniek2408
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.09.2018 o 18:23, maniek2408 napisał:

Jak tam sprawują się obydwa reno ,właściciel zadowolony nadal ;]

pierwsza awaria za mną - akumulator który był od nowości zakończył żywot - pozatym wszystko wporządku :) szukam powoli opon - postanowiłem przejść na 16" z oponami Michelin Crossclimate + zobaczymy czy się sprawdzą jak wielu pisze :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oponki dotarły , jeszcze przed montażem dla pewności pojadę na geometrię 3d i dynamiczne doważanie kół :)

 

Wiele dobrego nasłuchałem się o tych oponach , stąd decyzja o zakupie opony " wielosezonowej " wiem , że niektórzy się pukają w czoło ale zgodnie z zasadą jak nie spróbujesz to się nie przekonasz muszę sprawdzić na własnej skórze :)

IMG_20181010_070432.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji kolejnej wymiany oleju wpadły koła o których pisałem wcześniej . Klasyczne 16" z Michelin'ami CC+ . Zdam relacje po zimie ile jest warty taki wynalazek ;)

IMG_20181116_195859.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minął rok odkąd zakupiłem lagunę . Dla ciekawskich przez ten czas wymieniłem

- 2 łączniki stabilizatora ( zaraz po zakupie )

- akumulator 

- tarcze , klocki -2 osie

- 2 x serwis olejowy 

- sprężyny przód ( w lutym jedna pękła przy prędkości 20 km/h ) 

 

czy to zbyt wiele ? Sami oceńcie 

 

zrovilem nią 25 tys km przez ten rok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.04.2019 o 18:44, icemerc napisał:

A jak ci sie Automat sprawuje? nie chciałes w manualu? 

Bardzo dobrze , fajnie zmienia biegi . W L3 jest zastosowana przekładnia Jatco , nie jak w L2 wadliwy Aisin . Awaryjność jak pytałem w serwisach ASB i ASO jest znikoma. W grę wchodził tylko automat , do manuala raczej już pod żadną postacią nie wsiądę .

Kumpel się przejechał moją i kupił taką samą :) tapicerka , kolor wszystko identyko tylko on ma 2.0 dCi 

 

IMG20190502130436.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Automaty są nieśmiertelne, chyba jedyna rzecz jaka nie psuje się w tych autach :decayed:

Edytowane przez Dev
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czerwcu biorę Kadjara na testy 1.3 turbo 140 koni z 7 biegowym edc , ciekaw jestem jak to chodzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem kiedyś chyba rocznik 2012 megane 5 drzwiowe z silnikiem 1,6 l i 101 KM. Auto mogłoby konkurować z golfem, zawieszenie, wykonanie i materiały bdb. Tylko przy 130 nie szło jechać, głośno tak że nie szło rozmawiać. Nie rozumiem czy inżynierowie w Renault są głusi? Gdyby go lepiej wyciszyć to by renault sprzedało ich 5 razy więcej

Edytowane przez aprox99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...