Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czujnik zapiecia pasów


Kamsz82

Rekomendowane odpowiedzi

K dawid mam jeszcze problem z podgrzewaniem siedzenia kierowcy nie grzeje.  Na kompie pokazuje jakis blad 00825 ogrzewany fotel kierowcy - z6 . Masz pomysl co to moze byc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum jest gdzieś temat o naprawie grzanego fotela. Najczęściej przerywa się element grzewczy w macie albo pada termistor. Poszukaj tego tematu, tam jest wszystko opisane.

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja się podepnę.

Jestem nowy, więc nie krzyczeć na mnie, bo się od razu w sobie zamknę ;)

Kupiłem autko parę dni temu, ma parę bolączek. Głównie to plastiki, więc o tym (jeśli w ogóle) to w innym dziale.

Mam problem z czujnikiem, ale wydaje mi się, że to raczej kabelki pod samym zapięciem, niż sam czujnik - ruszanie klamrą nic nie zmienia, całym zapięciem już tak. Na razie wsadziłem tam ścierkę, niejako przekrzywiając cały uchwyt - prawie działa - przy mocnym przyspieszaniu zaczyna, niestety, piszczeć, że mam niezapięte pasy. Czytałem gdzieś, że nie trzeba kodować, wystarczy odpiąć kostkę, bo podobno jest oddzielna. Czy to prawda? Chodzi mi raczej o chwilowe rozwiązanie problemu, dopóki nie kupię całego uchwytu i nie wymienię, a na to chyba potrzeba odrobiny cierpliwości, bo o ile się orientuję, to czeka mnie wyjmowanie fotela... Gdzieś też wyczytałem pytanie, niestety bez odpowiedzi, jak takie wyjęcie kostki wpływa na airbagi? Czy to w ogóle prawda?

No a jeśli trzeba już kodować, to czy to wyłącza jedynie sygnał dźwiękowy, czy też całą procedurę sprawdzania zapięcia pasów i kontrolka w ogóle przestaje się świecić?

To chyba na tyle pytań w tym temacie...

Pozdrawiam,

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wypięcie kostki pod siedzeniem załatwi sprawę ,do czasu wymiany lub naprawy zapięcia

 

20170124_194841.jpg.db28b88c1bb14140ae827b07ff0d6478.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzewam :D

A4 B6 piszczy przy niezapiętym pasie kierowcy? U mnie cisza i nie wiem, czy szukać odpiętej kostki lub usterki jakiejś do zrobienia lub kodowania jeśli jest kostka w ogóle ;)

 Rok 2002 S-line.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, powiadamia.

A jest powiadomienie akustyczne jak zostawisz auto na włączonych światłach?

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Muskel1 napisał:

Tak, powiadamia.

A jest powiadomienie akustyczne jak zostawisz auto na włączonych światłach?

Tak kolego, na światłach jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Muskel1 napisał:

A kontrolka na zegarach świeci gdy pasy są niezapięte?

Nie, nic od pasów nie świeci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc najprawdopodobniej masz zapięcia bez czujników. Takie też były. Na zapięciu pasów na odwrocie jest wytłoczony nr części. Zrób fotkę i wstaw. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Muskel1 napisał:

Więc najprawdopodobniej masz zapięcia bez czujników. Takie też były. Na zapięciu pasów na odwrocie jest wytłoczony nr części. Zrób fotkę i wstaw. 

Okej, niedługo wstawię. Dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Muskel1 napisał:

Więc najprawdopodobniej masz zapięcia bez czujników. Takie też były. Na zapięciu pasów na odwrocie jest wytłoczony nr części. Zrób fotkę i wstaw. 

O to chodzi?

8E6E836B-C45F-4D4F-A681-E4CCF46F3E01.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, o zamek/zapięcie, w które wpinasz pas. To z czerwonym przyciskiem do odpinania. Jest zamontowany do fotela.

Jeżeli masz zapięcia z czujnikiem powinny być w nichbtakże przewody jak na poniższymnzdjęciu.

Screenshot_20210815-154507_Opera.jpg

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Muskel1 napisał:

Nie, o zamek/zapięcie, w które wpinasz pas. To z czerwonym przyciskiem do odpinania. Jest zamontowany do fotela.

Jeżeli masz zapięcia z czujnikiem powinny być w nichbtakże przewody jak na poniższymnzdjęciu.

Screenshot_20210815-154507_Opera.jpg

A to nie wiem, jak szłam nie było tego zdjęcia jeszcze, ale jest raczej tylko gruby przewód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jak włączyć vcds ostrzeżenie o nie zapiętych pasach ? U mnie jest tak że aby działa ostrzeżenie o nie zapiętych pasach u pasażera a chce żeby działał też u kierowcy jak to zrobić ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź, czy w zapięciu pasa masz czysto, jak masz tam dużo syfu to ciągle może widzieć zapięty pas, stąd brak komunikatu.

Edytowane przez Langista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...