Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AAH] Benzyna 95 czy 98 ?


xmnichx

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy mam pytanie jaką benzynkę lejecie do swoich a4 ja ostatnio próbuje 98 i chyba nie widzę różnicy. Niektórzy mówią że może mniej palić i mieć leprze osiągi. W moim przypadku audi zaleca 95 ale myślałem że jak dostanie leprze paliwko to mu nie zaszkodzi co o tym sądzicie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rób to na co Cie stac... U nas na stacjach nawet 98 nie ma tyle oktanów ile powinno byc wiec można te paliwo uznac za pełnowartosciowa 95tke. Różnicy w osiagach nie zobaczysz zadnej. Nie wierz w różne bajki. Był tu założeony topic na ten temat i docelowy wyczerpany merytorycznie... wiec poszukaj i przestudiuj jeśli Cie to interesuje ;)

Na rynku paliw dostępnych u nas w hurcie jedyne paliwo jakie odbiega jakościowo od wszystkich innych i na którym zobaczysz różnice w kulturze pracy to właśnie Shell V-power - jedyne paliwo które jest natleniane :]

(ale jak kolega wyżej napisał na tym paliwie spalanie skacze do góry i nawet niech nikt mi nie próbuje powiedziec ze nie bo sam to testowałem)

Podobna sytuacja jest gdy lejesz specyfiki typu STP do baku - kalorycznosc sie zmienia i spalanie skacze (co nie zmienia faktu ze działanie swoje spełnia czyszczac np wtryskiwacze).

Myśle że kolega znajdzie odpowiedni temat a ten może zamknąc bo zaczniemy wszystko od poczatku zupełnie nie potrzebnie...

pozdroo :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Swego czasu na forum były opublikowane przez jednego z kolegów testy z lepszymi paliwami. Testowano różne rodzaje silników.I żeby nie przedłużać powiem że efekty były tylko w silnikach z turbo.

Ale nie czarujmy się nasze paliwo 98 ma tak naprawdę 95 oktan i silnik pracuje spokojniej(tak jak powinien).

Ale wybierasz i płacisz Ty to Twoje autko.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bylo 100 razy

w/g ksiazki w B5 pb98 z dopuszczeniem pb95 leje sie do S4, 2.8 30V, 1.8T 180

do pozostalych V6, 1.8T 150 i slabszych leje sie pb95 z dopuszczeniem pb91 - tankowanie do tych aut pb98 nie daje nic oprocz lepszego samopoczucia kierowcy i w niektorych przypadkach zmniejszenia mocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim 1.8T mam wlepę ABT o stosowaniu 98pb.Do tej pory tankowałem tylko takie paliwo.Wczoraj zajechałem na stację i zalałem pod korek 95pb :wallbash: .Jak wyjechałem wyraźnie czuć że dostał muła i jak by było słychać gorsze smarowanie :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silnik AAH przystosowany jest do spalania 95 więc nie ma co lać 98 bo nic to nie da :wink4:

Na klapce wlewy będziesz miał info jakie paliwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silnik AAH przystosowany jest do spalania 95 więc nie ma co lać 98 bo nic to nie da :wink4:

Na klapce wlewy będziesz miał info jakie paliwo

Ja mam APU po programie ABT i różnica jest znaczna silnik zupełnie inaczej się wkręca,czuć ciąg.Wyjeżdżę pół baku i leję Schella V pover 100pb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

98 leje się do silników o wysokim stopniu sprężania, w innych takie paliwo nic nie zmieni, a nawet spali więcej bo im więcej oktanów tym niższa wartość opałowa paliwa. Wszelkie inne odczucia to placebo właściciela :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

98 leje się do silników o wysokim stopniu sprężania, w innych takie paliwo nic nie zmieni, a nawet spali więcej bo im więcej oktanów tym niższa wartość opałowa paliwa. Wszelkie inne odczucia to placebo właściciela :wink4:

Jeżeli ABT zaleca stosowanie 98pb to coś w tym chyba jest :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mówiłem o niewysilonych, niechipowanych silnikach, takich jak ten autora wątku :) Ty Kolego masz chip od ABT, zmienione mapy w tym prawdopodobnie przesunięty zapłon i nie sprzeczam się, ze na 95 możesz mieć spalanie stukowe przy dużych obciążeniach bo to są te dźwięki jakby słabszego smarowania, o których pisałeś, a na 98 doskonale równą pracę silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim 1.8T mam wlepę ABT o stosowaniu 98pb.Do tej pory tankowałem tylko takie paliwo.Wczoraj zajechałem na stację i zalałem pod korek 95pb :wallbash: .Jak wyjechałem wyraźnie czuć że dostał muła i jak by było słychać gorsze smarowanie :mysli:

a co ma smarowanie do rodzaju paliwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silnik AAH przystosowany jest do spalania 95 więc nie ma co lać 98 bo nic to nie da :wink4:

Na klapce wlewy będziesz miał info jakie paliwo

Ja mam APU po programie ABT i różnica jest znaczna silnik zupełnie inaczej się wkręca,czuć ciąg.Wyjeżdżę pół baku i leję Schella V pover 100pb

no dobrze, ale ty masz chipowane turbo a xmnichx ma wolno ssącą vałkę.

a tak na marginesie mnie 1,8t na 100 oktanowym v-powerze przestalo jechać jak kiedyś wlałem na próbę :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem najlepiej lać V-Power na Shell'u i problem z głowy :)

95 oktanów, tylko "skład" lepszy...

Przynajmniej ja nie narzekam, a leję V-Power już do drugiego auta z kolei, od kilku lat i śmiga jak należy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdziwa róznica w oktanach benzyny jest chyba na shellu. Na innych to z dystrybutora 98 i 95 leci ta sama :>

A poza tym do wiekszosci stacji cysterny jezdza z jednej rozlewni wiec zalezy od stacji ile wody doda od siebie : :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...