Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Padła turbina


Piotrqqq

Rekomendowane odpowiedzi

jesli obudowa nie jest zniszczona to mozesz regenerować

tzn wymiana wirnika uszczelniaczy itd. na nowe

musi to byc dobry mechanik

ja polecam z Gdanska Myszkiera robiem u niego i jestem zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często regeneracja wygląda tak ze wysyłasz im swoją a oni przysyłają Ci taką samą regenerowaną.

Swoją drogą może pomysl o turbo np. z AWXa :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trwalosc turbiny regenerowanej jest z reguly mniejsza niz nowej. zawsze sugeruje wymiane na nową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

W moim autku padła turbina ;( Czy może ktoś poradzic mi czy mam zrobic regeneracje czy kupic nowa ,a jak nowa to z jakiego zrodla? i ile kosztuje turbina?

www.reampoland.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moge poleecic zaklad ktory specializuje sie w regeneracji turbawek. Sam u nich czyscilem swoja,

P.H.U TOKARSKI

66-002 Stary Kisielon /Kolo Zielonej Góry

ul Pionierow Lubuskich 48

tel. 607483216

[email protected]

skontaktuj sie z nimi,

a tak na marginesie zmien dane dot silnika. w 1997roku byl AFN a nie AVG :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak na marginesie zmien dane dot silnika. w 1997roku byl AFN a nie AVG :hi:

a skąd wiesz ???? może ma przekładkę? :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj kolegi Neck99 tu masz kontakt:

http://www.a4-klub.pl/smf/b5_afn_wymiana_turbiny_z_afn_na_turbo_od_awx-t23016.0.html;msg443497#msg443497

Ja brałem i działa bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nie chcę zaczynać nowego wątku więc się podłączę...

Dzisiaj po mocniejszym wciśnięciu gazu, po chwili usłyszałem paskudne buczenie/świst turbiny i autko zupełnie straciło moc...człapiąc się kilka km nagle buczenie ustało i z wydechu poszła chmura białego dymu, po chwili zapaliła się kontrolka od oleju :(

Zakładam, że turbawka do wymiany (regeneracji)

Jakie są szanse, że nic poza tym się nie stało i obejdzie się bez wymiany silnika lub innych drogocennych podzespołów?

Jeśli już wymiana turbo to zapewne polecicie od AWX'a. Mam soft na 143PS. Czy konieczna jest korekta programu czy wystarczy zamontować suszarę i jazda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Turbo AWX dmucha inaczej, więc korekta może być potrzebna. Co do konsekwencji - wiadomo, rozwaliła się turbawka, wciągnęło olej do kolektora ssącego, w przewody, a resztę na zewnątrz - trzeba umyć rury, IC, oprzyrządowanie, zmienić olej i turbinę. To powinno wystarczyć, o ile nie jechałeś, gdy ujrzałeś na desce kontrolkę od oleju...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ajc..... ale zapaliła sie od braku ciśnienia, czy że mało olliwy??<żółka-mało, czerwona-Brak ciśnienia> Kilometr to niedużo,ale dla metalowych części trących o siebie na sucho :o lepiej nie mówić.... Jeśli to tylko turbo to wstaw od awx. Zrobisz korektę i bedziesz miał wydajniejszą i żywotniejszą suszare;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regenerowana turbawka to wydatek około 1200-1400zł przy oddaniu starej lub 1700-1800zł bez dawania starej Jeżeli chcesz nową to cena mniej więcej 3000zł :)

Wiem że każdy będzie miał Swoje inne ceny, ale jak ja szukałem i pytałem to właśnie tak to wyglądało :)

To są ceny turba od AWX-a jak Michał radził, do AFN-a może być troszku taniej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup uzywke od awx-a avf-a z angola który jeszcze jest na chodzie(teraz to chyba najtansze turbiny uzywane poprostu pelno tam jest pasatówow avf) i dlatego cena takiej turbiny 600 -800 pln i po korekcie bedzie ci latal jak tralala , napewno fajniej niz na ori od afn-a duzo lepszy przebieg momentu i mocy (niekoniecznie wieksza moc musi byc ) bedziesz mial.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trwalosc turbiny regenerowanej jest z reguly mniejsza niz nowej. zawsze sugeruje wymiane na nową.

to prawda ale to już zależy od finansów - różnica jest na pewno w żywotności ale i też ogromna w cenie. Regenerować już mozna poniżej 1000 pln w pożądnych zakładach a nówka to ponad 2 razy droższa spokojnie ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trwalosc turbiny regenerowanej jest z reguly mniejsza niz nowej. zawsze sugeruje wymiane na nową.

to prawda ale to już zależy od finansów - różnica jest na pewno w żywotności ale i też ogromna w cenie. Regenerować już mozna poniżej 1000 pln w pożądnych zakładach a nówka to ponad 2 razy droższa spokojnie ;(

Jestem podobnego zdania. To już chyba troszku za stare autka żeby sie w nowe turbo pakować...

Jak już to po regeneracji nie używkę i oczywiście ze sprawdzonego żródła bo dzisiaj dużo fuszerki mozna dostać... :disgust:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trwalosc turbiny regenerowanej jest z reguly mniejsza niz nowej. zawsze sugeruje wymiane na nową.

to prawda ale to już zależy od finansów - różnica jest na pewno w żywotności ale i też ogromna w cenie. Regenerować już mozna poniżej 1000 pln w pożądnych zakładach a nówka to ponad 2 razy droższa spokojnie ;(

Jestem podobnego zdania. To już chyba troszku za stare autka żeby sie w nowe turbo pakować...

Jak już to po regeneracji nie używkę i oczywiście ze sprawdzonego żródła bo dzisiaj dużo fuszerki mozna dostać... :disgust:

zalezy ile autem bedzie jeszcze smigal bo jak ze 100 tys to spoko mozna dostac uwywke co ma 100tys najechane i bedzie lepsza niz regenerowana z czego garret sie wycofał i nie zaleca. a jak wiecej to moze jednak pokusic sie na nowa koledzy z klubu maja namiary na nowki w super cenach wystarczy poszukac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super cena za nową to conajmniej 2k... Za takie pieniądze też bym się nie bawił w używki i regenerowane :)

Tylko czy za tyle kupi :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego uważaj na te nówki , najczęściej są to używki zrobione na ideał ale nie są to nówki , za 2k nie kupisz nowej turbiny no chyba że kradzioną ze sklepu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...