Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Czy to przegub wewnętrzny ?


Voucher

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Będąc dzisiaj na wymianie tarcz i klocków zaniepokoiła mnie pewna sprawa. Mianowicie gdy po zdjęciu lewej tarczy zacząłem ruszać piastą raz w lewo raz w prawo usłyszałem takie dziwne terkotanie dobiegające z przegubu wewnetrznego (tak jakby jakiś luz). Czyżby to była wina tego przegubu?

Dodam tylko że podczas jazdy jest cisza, nie słysze żadnych stuków, ani podczas jazdy na wprost czy też przy skręcie.

Kwalifikuje się to do wymiany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak poleci ci przegub wewnętrzny to na pewno to poczujesz, przy większych prędkościach ( powiedzmy 120 km/h ) będzie ci telepało całym silnikiem co przenosi sie na skrzynie biegów co z kolei przenosi się na całą karoserie i masz wrażenie jak byś po niewiadomo jakiej tarce jechał. W 90 % przypadkach takie są objawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czemu wcześniej nie pisałes o tym ja własnie mam stuki jak jade wolno bez gazu i czasem samochód szarpie to oczywiste ale oprócz tego mam taki metaliczny stuko jakbym miał luz doradzili mi żebym wymienił wew. przeguby zrobiłem to jest dużo lepiej luz jest mniejszy i ten stuktot jestżadszy ale dalej pozostał i przy większych szarpnięciach go słychać ale tylko jak sie jedzie wolno bo jak szybko to się tego nie słyszy i nie czuć więc nie wiem co jest grane, ponoć poduszki mam dobre więc o co chodzi ?

czy wczesniejszy własciciel dawał dobrz po garach że zrobił sie taki luz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

and napisał: "doradzili mi żebym wymienił wew. przeguby zrobiłem to jest dużo lepiej "

A w jakim stanie były półosie. Czy mechanik sprawdzał zużycie półosi, może tam jest problem...

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

własnie padła mi półoś, jakas zawleczka spadła z przegubu zewnetrznego i posypał sie przegub i starło troche frez na półośce ale mechanik mówi ze można jeszcze na tej półoscie jeździc wiec wymieniam tylko przegub tylko nie wiem jakiej firmy drogiego nie chce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymieniam tylko przegub tylko nie wiem jakiej firmy drogiego nie chce

Na przegubie niestety nie zaoszczędzisz bo jak założysz tani to bardzo szybko wrócisz do mechanika. Dam Ci porównanie - przegub LOBRO przejechał ok 45kkm i dalej chodzi, przegub jakiejś włoskiej firmy o połowę tańszy przejechał ok 3tyś i już go zaczyna być słychać i niestety takie są doświadczania z większością tańszych przegubów ale jak chcesz testować i znajdziesz coś taniego a wytrzymałego to daj znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie na ori nie bylo stac - wg mechanika ktory mi zakladal GLO jest prawie tak dobry jak ori

Sam kupowalem przegub - powiedzial ze jakbym kupil cokolwiek innego to nawet by sie nie podjal zakladania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzewany kotlet jak... nie powiem co - mam nadzieję, że nikt mnie nie przetrąci za to. Mam dokładnie takie same auto jak autor tematu (miał). Zainteresowały mnie tutaj niektóre odpowiedzi na temat stuków/dużych prędkości itp. i mam wrażenie że kilka odpowiedzi stąd rozwiązywałoby mój problem.

W skrócie:

- stuka przy hamowaniu przy jeździe na wprost(?) - szczerze to nie zweryfikowałem czy przy skręcaniu też

- stuk jest pojedynczy

- nawet przy niskiej prędkości/wręcz toczeniu się auta nadal stuka

- stuk jest z okolic przedniego lewego koła

- wymieniano tam właśnie drążek i łącznik stabilizatora

- sprawdzane były hamulce i nic nie wykazano

- przy dużej prędkości, właśnie jakoś ponad 120km/h zacząłem słyszeć dziwne dźwięki... jakby nierówna praca silnika/warczenie no na pewno dźwięk inny aniżeli zawsze miałem przyjemność słyszeć po prostu jak zwał tak zwał chodzi o to, że odnoszę takie wrażenie

Czy moje objawy w tym przypadku mogłyby wskazywać na przegub? Szukam i szukam odpowiedzi bo nie chcę połowy auta wymieniać a niestety czasem się do tego sprowadza...

Z góry dziękuję za jakąkolwiek odpowiedź!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...