Skocz do zawartości
IGNOROWANY

S4 B5 Avant 2001r. S4ntorinblau by Tasior


tasior87

Rekomendowane odpowiedzi

Coś pasuje zrobić z tą wysokością bo mi zaraz okoliczne koty zaczną przesiadywać na oponach.  

Edytowane przez tasior87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, krzysiek_f napisał:

?

W sumie lepiej tam niż miałyby spacerować po masce czy dachu.

Fakt, lepiej :decayed:

Edytowane przez tasior87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, tasior87 napisał:

Fakt, lepiej :decayed:

Poszukaj 1BV od 2.4Q

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Dev napisał:

Poszukaj 1BV od 2.4Q

Po ile takie chodzą?

Wydaje mi się, że lepiej znaleźć jakiś kit bilsteina czy coś podobnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, tasior87 napisał:

Po ile takie chodzą?

Jak Ci się uda to sprężyny kupisz za parę zlotych, amortyzatory na przód mam, nowe Sachsa Plus osłony i dboje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Dev napisał:

Jak Ci się uda to sprężyny kupisz za parę zlotych, amortyzatory na przód mam, nowe Sachsa Plus osłony i dboje

Pomyślę ale do jazdy na gwincie już się przyzwyczaiłem i wolałbym założyć coś sztywniejszego niż tylko niższe sprężyny. Troche za bardzo buja tą eską 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik ABS - 70 zł.

Brak piszczącego komunikatu hamulca - bezcenne.

Wpadł do auta nowy czujnik Delphi. Dotarła również uszczelka dolnej miski olejowej której w sklepie nie mogli znaleźć. Wpadnie do auta przy najbliższej wymianie oleju wraz z oringami i uszczelkami przewodów spływowych.

b0dbff46fe47da60med.jpg

d3c7084de7e621a7med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu udało mi się znaleźć wolniejszy weekend do tego aby skończyć detaling przednich foteli. Było przy nich trochę więcej pracy. Kanapa i boczki były już wyczyszczone i zabezpieczone jakiś czas temu. 

W związku z tym, że jest to jasna skóra w dodatku mocno zapuszczona efekt po samym czyszczeniu był bardzo widoczny.

 075da63b35e3db4amed.jpg

ae2d3d052d05dcb3med.jpg

b520c89b91204532med.jpg

1ef4aceff7840c19med.jpg

148f89f6f41570femed.jpg

206baa72e3fbe5fbmed.jpg

5e81ceed345f3ee6med.jpg

b5afea141254a3d6med.jpg

09dd647614c8e571med.jpg

Edytowane przez tasior87
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra robota ! Fotele od razu odżyły i na pewno odmłodzą auto wizualnie. Przestrzegam jednak, że po malowaniu samo zabezpieczenie colourlock versiegelung nie wystarczy. Ja zrobiłem ten błąd u siebie i uwieżyłem producentowi, że to wystarczy. Okazało się, że bez produktu typu Top Coat sie nie obejdzie bo farba strasznie szybko się ściera. Nie zrób tego samego u siebie bo szkoda roboty. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Sebalbn napisał:

Dobra robota ! Fotele od razu odżyły i na pewno odmłodzą auto wizualnie. Przestrzegam jednak, że po malowaniu samo zabezpieczenie colourlock versiegelung nie wystarczy. Ja zrobiłem ten błąd u siebie i uwieżyłem producentowi, że to wystarczy. Okazało się, że bez produktu typu Top Coat sie nie obejdzie bo farba strasznie szybko się ściera. Nie zrób tego samego u siebie bo szkoda roboty. Pozdrawiam

O jakim produkcie dokładnie mówisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lakier bezbarwny od FC z dodatkiem cross linker 10% który powinien dać rade. Tutaj podeślę Ci linki

 

Mi niestety nikt z firmy CL nie podpowiedział, mimo rozmów telefonicznych, że trzeba nałożyć coś jeszcze. Dodam tylko od siebie, że firma CL nie sprzedaje takiego Top Coat'u osobom prywatnym, tylko studiom detailingowym które przeprowadzają renowacje skóry. Na szczęście są na rynku firmy które mają inną polityke :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.02.2020 o 07:19, tasior87 napisał:

Podziękował.

Auto już odebrane. Od razu zabrałem na małe mycie. 

30469fab541003efmed.jpg

879f858fdd8868camed.jpg

d6303a56570e4e38med.jpg

Muszę się udać w weekend na wulkanizacje żeby ponownie wyważycć przednie koła i jakoś mądrze zamocować obciążniki. Musiałem ściągnąć stare bo haczyły o zaciski :).  

Żeby nie było kolorowo to dzisiaj padł mi moduł zaplonowy. Trzeba coś ogarnąć na szybko.

Powiedz jaka długość ma u ciebie przewód hamulcowy z przodu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, przemolll napisał:

Powiedz jaka długość ma u ciebie przewód hamulcowy z przodu??

O ile pamiętam to wraz z zarobionymi końcówkami okolo 31cm, a sam przewód coś koło 28 ale mogę się mylić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Sebalbn napisał:

Lakier bezbarwny od FC z dodatkiem cross linker 10% który powinien dać rade. Tutaj podeślę Ci linki

 

Mi niestety nikt z firmy CL nie podpowiedział, mimo rozmów telefonicznych, że trzeba nałożyć coś jeszcze. Dodam tylko od siebie, że firma CL nie sprzedaje takiego Top Coat'u osobom prywatnym, tylko studiom detailingowym które przeprowadzają renowacje skóry. Na szczęście są na rynku firmy które mają inną polityke :)

Dzięki za linki. 

Faktycznie w tych filmikach instruktarzowych CL nie ma żadnej mowy o Top Coat. Wszędzie tylko info o zabezpieczeniu przy pomocy leder versiegelung.

Zagłębie się w temacie jak z tego teraz wybrnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, tasior87 napisał:

Dzięki za linki. 

Faktycznie w tych filmikach instruktarzowych CL nie ma żadnej mowy o Top Coat. Wszędzie tylko info o zabezpieczeniu przy pomocy leder versiegelung.

Zagłębie się w temacie jak z tego teraz wybrnąć.

Dokładnie, nie jest kompletnie nic wspomniane abyś... Za rok czy dwa kupił kolejny zestaw do renowacjii :) Ja następnym razem jak będe to robił to musowo położyć bezbarwny, wtedy to ma szanse przetrwać kilka lat. Najlepiej to jakiś mały kompresor, jakiś tani pistolet i jazda. Albo jakiegoś lakiernika zapytać czy by nie przypylił. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Sebalbn napisał:

Dokładnie, nie jest kompletnie nic wspomniane abyś... Za rok czy dwa kupił kolejny zestaw do renowacjii :) Ja następnym razem jak będe to robił to musowo położyć bezbarwny, wtedy to ma szanse przetrwać kilka lat. Najlepiej to jakiś mały kompresor, jakiś tani pistolet i jazda. Albo jakiegoś lakiernika zapytać czy by nie przypylił. 

Czyli co bezbarwny, a na to leder versiegelung? Nie wiesz jak to teraz wyprowadzić jak już mam nałożony leder? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym dał na to bezbarwny i potem jeszcze raz po 24h CL leder versiegelung. A piszą jeszcze, żeby po bezbarwnym szlifnąć papierem p4000 delikatnie dla wygładzenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem właśnie na etapie kompletowania sobie zestawu do odświeżenia skórzanej kierownicy więc dzięki za cenne informacje.

Zamiaruje kupić zestaw:

https://allegro.pl/oferta/colourlock-zestaw-tonujacy-50ml-audi-soul-farba-9022074527?reco_id=6a33db0f-7755-11ea-a9e2-b8ca3a6ab208&sid=0e7a5475e04eefd78184d559df6fb9f87c889ad5ac94196dac75ac99722370c3&bi_s=archiwum_allegro&bi_c=Product&bi_m=reco&.

Ale już stwierdziłem że do tego potrzeba jeszcze benzynę do skóry dla jej odtłuszczenia i pad szlifierski żeby przygotować skórę. A tu widzę że jeszcze by się przydał bezbarwny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej żeby dac komuś żeby obszyc kierownicę na nowo ?

Koszt ok 300zł i do tego fajny efekt, można dac całość w perforowanej skórze albo jak kto woli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...