Skocz do zawartości
IGNOROWANY

1.8T AVJ 150KM, DUZE SPALANIE


porsche19961

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, niestety mam mały problem z spalaniem, tankuje go do pełna 42ltr gazu, zrobie na tym maksymalnie 350km przy jezdzie 100-120 trasa, wychodzi 13.5ltr, nigdy nie udało mi sie zrobic 400km, gaz to BRC Genius Sekwencja, byłem u gazownika lecz ten tylko podpina mały komputerek który pokazuje dawke paliwa i mówi ze ma prawidłową dawke i nic więcej nie sprawdza, czy mu si cos wiecej ogarnąc? dodam ze filtry zmienione. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W quattro masz to auto? :D

Wydaje mi się, że nie jest złe to spalanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przód napęd, troche mnie to irytuje bo patrze na auto kumpla a6 c5 2.4 przód napęd, też brc to 11 ltr pali -_- 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, k232 napisał:

W quattro masz to auto? :D

Wydaje mi się, że nie jest złe to spalanie.

W 1,8T przy takiej jeździe,co mówi?To jest tragedia.?.Mnie ASN przy takim czymś pali 11-11,5.Beny 2 literki mniej.Butlę gamonie tak w ogóle koledze dali za małą.Ja robię 500 km przy zatankowaniu do pełna 56.Te 13.5 z takimi prędkościami trasa, to byś w 4,2 wykręcił?,albo i mniej jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to nie wina gazu ? 

Przepływomierz sprawny? Sonda sprawna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepływomierz nowy Bosch, sonda sprawna bo patrzyłem na Vagu, dodam że na kompie spalanie pokazuje 8,6 ltr Benzyny, ale je jeżdze na gazie to nawet dodajmy te 1.5 ltr wiecej to wychodzi 10ltr spalania które nigdy nie osiągnąłem, jak to skomentujecie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli było ok i coś się pochrzaniło na pewno.Jaką masz pojemność butli?Ile zawsze tankowałeś do pełna?Ja u żony w BEX 2 razy wymieniałem wielozawór na gwarancji.Za mało do butli wchodziło w stosunku,do deklarowanej pojemności.Też BRC.Może faktycznie być wina po tej stronie.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, mirek31071977 napisał:

Czyli było ok i coś się pochrzaniło na pewno.Jaką masz pojemność butli?Ile zawsze tankowałeś do pełna?Ja u żony w BEX 2 razy wymieniałem wielozawór na gwarancji.Za mało do butli wchodziło w stosunku,do deklarowanej pojemności.Też BRC.Może faktycznie być wina po tej stronie.?

Przecież kolega pisze że tankuje 42 litry i robi 350km maks

 

 

U mnie wychodzi taki wynik ale mam quattro i 201koni z hamowni i nie oszczedzam pedału gazu.

 

Zmień gazownika dokładnie przejrzyj osprzęt silnika i na pewno znajdziesz zlodzieja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udam się do Warszawy tam na pewno znajde dobrego gazownika,A może świece, katalizator? dodam że auto chodzi bardzo dobrze nie ma żadnych problemów, od zakupy czyli października nie zmieniałem żadnych świec, a zrobilem z 20 tys km, nic nie szarpie nie dusi się. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Katalizator raczej nie bo na benzynie też miałbyś duże spalanie a pb wygląda okej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób logi dynamiczne tylko z korektą krótkoterminową sondy lambda 002 + 033. Zobaczymy jak masz gaz wyregulowany.

U mnie też pali podobnie (tylko że mam ciężka nogę) i mam instalację ustawiona za bogato, za bardzo podlewa :)

Zdarza mi się, że spalę 11,2 :) ale zdarzy się też tak że 14 ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przejechania się z podpiętym komputerem to taki gazownik g... może stwierdzić. Dlatego te przeglądy instalacji to dla mnie lipa i marnowanie kasy. Podpina gość komputer i czasy wtrysku na postoju sprawdza... Od początku tak masz? Może gdzieś gaz ucieka? Przy wymianie filtra można wąż uszkodzić jak się za mocno skręci opaskę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj papierosa zapalić przy otwartej masce wszystko się okaże ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na swoim miałem taki przypadek, spalanie nie wzrosło jakoś drastycznie, ale dało się zauważyć(jakieś 2l na butli). Okazało się, że przy opasce na filtrze fazy lotnej był pęknięty wąż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany gaz jest szczelny tak samo i auto jest szczelne w sensie turbo weżyki itp, od początku mi dużo pali, gazownik sprawdzał również podczas jazdy lecz tym mały śmiesznym komputerkiem co sprawdza jedynie dawke paliwa nic więcej i mówił ze jest wzorowe -_-, polecicie jakiegoś godnego gazownika BRC i niezbyt drogiego w Warszawie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób log na lpg 2+33 i będzie widać jak jest wystrojony gaz oraz zerknij przed kasowaniem błędów na korekty w gr. 32.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...