Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Logi do diagnozy BFB 1.8 t

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, wszystkich. Bardzo proszę o Przejrzenie moich  logów, robiłem to pierwszy raz wiec proszę o wyrozumiałość.

http://vaglogi.pl/log-115_118_D4Bys.html

http://vaglogi.pl/log-003_020_sa3X7X.html

http://vaglogi.pl/log-002_033_9mksg2.html

Logowałem na benzynie, mam też LPG. w aucie mam nowe n75, DV, świece. Audi mam wrażenie słabo jedzie. Błędy jakie mam to niedoładowanie turbo i w trakcie logów wypadanie zapłonu.

Edytowane przez lukasz s

Opublikowano
Godzinę temu, lukasz s napisał:

Witam, wszystkich. Bardzo proszę o Przejrzenie moich  logów, robiłem to pierwszy raz wiec proszę o wyrozumiałość.

http://vaglogi.pl/log-115_118_D4Bys.html

http://vaglogi.pl/log-003_020_sa3X7X.html

http://vaglogi.pl/log-002_033_9mksg2.html

Logowałem na benzynie, mam też LPG. w aucie mam nowe n75, DV, świece. Audi mam wrażenie słabo jedzie. Błędy jakie mam to niedoładowanie turbo i w trakcie logów wypadanie zapłonu.

Auto po programie, turbo w ogóle nie osiąga zadanego ciśnienia, mizerny przepływ powietrza.

Zaczął bym od szczelności dolotu :)

Opublikowano
  • Autor

Szczelność sprawdzałem kompresorem i wyszła malutka nieszczelność na w ezektorze. 

Edytowane przez lukasz s

Opublikowano

Zdejmij kata, możliwe że jest zatkany, najlepiej wywal go, do tego turbo obejrzysz bo prawdopodobnie popękane, program jest bardzo kiepski.

Opublikowano
  • Autor
37 minut temu, Łukasz13 napisał:

Zdejmij kata, możliwe że jest zatkany, najlepiej wywal go, do tego turbo obejrzysz bo prawdopodobnie popękane, program jest bardzo kiepski.

A mogę wydłubać 

 kata i wsadzić samą puszkę?

Edytowane przez lukasz s

Opublikowano

Pewnie ze mozesz sam wklad wywalic. Najpewniej turbo jest w kiepskim stanie i wymaga regeneracji.

Opublikowano
  • Autor

A warto wrzucać turbo z BEX czy nie?

 

Opublikowano

Mozesz wsadzic z bexa od razu. Na takim turbie zrobisz 230km (bez kata, z wiekszymi wtryskami i lepszym ic).

Opublikowano
2 godziny temu, lukasz s napisał:

A mogę wydłubać 

 kata i wsadzić samą puszkę?

albo kup DP , na forum zbieramy 5 osób na grupowe zamówienie wtedy jest taniej są już 3 byłbyś 4..

Opublikowano
  • Autor

A jak była by cena za DP?

Opublikowano
  • Autor

Jestem po wymnie turbo na BEX po pełne regeneracji, wydłubanie kata. Auto nareszcie jedzie ale cos kuca przy 5000 tyś obrotach. Proszę o analizę logów po wymianie turbiny i usunięciu kata.

http://vaglogi.pl/log-002_033_93PwT9.html

http://vaglogi.pl/log-115_118_UmOMW.html

http://vaglogi.pl/log-003_020_oO31z6.html

Opublikowano

Jest spoko, turbo ladnie pompuje i szybko wstaje. Wsadzaj wieksze wtryski (najtaniej od saaba o nr 0280156023 lub z baam) i jedz na korekte softu. Powinien ladny wynik wypluc.

Doladowanie powyzej 5000 obrotow na k03s bedzie spadac, to nie jest duza turbina. Ma co prawda szybki spool ale powyzej 5000 doladowanie spada. Nie ma sie tutaj czym przejmowac.

Opublikowano

Sprawdź jeszcze ciśnienie paliwa, bo wtryski pętlą i stąd pewnie odczuwasz takie objawy. Jak ciśnienie ok to korekta softu lub większe wtryski i korekta softu :D

Edytowane przez przem8

Opublikowano
  • Autor

Dzięki za podpowiedź.  Wtryski zamówione,  a później korekta softu. 

 

Opublikowano

czy na podstawie przeplywki wynik mocy w km jest miarodajny? jesli np po przeplywnie wychodzi nam 230km i postawimy auto na hamownie wyjdzie nam bardzo podobny wynik?

Opublikowano
  • Autor
17 godzin temu, przem8 napisał:

Sprawdź jeszcze ciśnienie paliwa, bo wtryski pętlą i stąd pewnie odczuwasz takie objawy. Jak ciśnienie ok to korekta softu lub większe wtryski i korekta softu :D

Jaki filtr paliwa założyć? Może zna ktoś numer filtra.?

 

Opublikowano
  • Autor

Koledzy,  podpowiedzcie czy sterownik silnika a4b7 BFB 2006 rok jest jakiś problematyczny do zaadoptowania mu wtrysków z BEX żeby mi nie pętliły pow 5000 tyś . Kolega pomaga mi poprawić mapę po zmianie na suszarkę i wtrysków z BEX. Poprzedni program był na oryginale BFB. Proszę o podpowiedź. Od innego znajomego usłyszałem że mój sterownika będzie się grał z wtryskami od BEX bo ma jakieś ograniczenia. 

Opublikowano

Problemów żadnych nie powinno być, a zmiana wtryskiwaczy na te z bexa to codzienność dla tunerów przy zmianie softu. Brak umiejętności lub pompa nie domaga w tym przypadku.

Opublikowano
  • Autor

A jak powinno wyglądać poprawne ciśnienie pompy paliwa ?

Opublikowano
29 minut temu, lukasz s napisał:

A jak powinno wyglądać poprawne ciśnienie pompy paliwa ?

Regulator jest 4 bar, więc tyle powinno być na listwie wtryskowej w każdym zakresie obrotów. 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.