Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zmiana lusterek na elektrycznie skladane


Korni83

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. 

Mam male pytanko: czy oprocz zmiany samych lusterek na te skladane elektrycznie i zmiany kontrolera w drzwiach oraz samego mocowania w drzwiach trzeba dokonac jeszcze innych modyfikacji zeby nowe lusterka dzialaly jak te fabrycznie montowane w Audi? 

Moje sa elektrycznie regulowane i podgrzewane a kontroler do sterowania ma 4 pozycje (lewy, prawy, 0, i podgrzewanie). Mam juz nowe lusterka elektrycznie skladane i nowy kontrolel z dodatkowa opcja - skladanie. 

Wystarczy zamienic? 

Dziekuje i pozdro!!!

 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinam się do tematu !

Czy można wymienić (nawet w ASO) lusterka zwykłe na automatycznie składane ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Temat zglebiony. Sytuacja jest dosyc prosta ale trzeba pamietac o paru rzeczach.

-Oczywiscie same lusterka musza byc automatyczne (bodaj 11 kabli we wiazce to minimum ale nie jestem pewien) 

-Moduly drzwi przednich musza byc odpowiednie (nie kazdy ma funkcje skladanych lusterek. W weekend wrzuce numery czesci ktore pasuja)

-sam joystick w uchwycie drzwi musi miec dodatkowa funkcje ktora umozliwi zlozenie lusterek na zadanie

-i ostatnia funkcja to kodowanie (to w autach po 2015 roku bodajze) Kodowanie jest dziecinnie proste jesli uzyjesz OBDeleven - musisz znac tylko podstawowe funkcje po angielsku. Z profesjonalnym kablem VAG nie mialem do czynienia choc wiem ze tam zmienia sie tylko wartosci w kanalach (znow internet tu pomoze) Zasada jest taka ze najpierw uruchamiasz funkcje skladanych elektrycznie lusterek w modulach drzwi przednich a pozniej odpalasz funkcje sterowania lustrami z MMI. Mnie to zajelo 10 min choc zglebianie tematu i wypicie 2 piw na odwage pol dnia :) 

Jak bedzie wiecej czasu to wrzuce jakies fotki i filmik no i to co zgromadzilem z neta. Sorki jesli podalem jakies niesprawdzone info na temat rocznikow i nazw ale nie jestem profesjonalista tylko uparciuchem :) 

 

Pozdrawiam 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.09.2018 o 09:05, Korni83 napisał:

Hej

Temat zglebiony. Sytuacja jest dosyc prosta ale trzeba pamietac o paru rzeczach.

-Oczywiscie same lusterka musza byc automatyczne (bodaj 11 kabli we wiazce to minimum ale nie jestem pewien) 

-Moduly drzwi przednich musza byc odpowiednie (nie kazdy ma funkcje skladanych lusterek. W weekend wrzuce numery czesci ktore pasuja)

-sam joystick w uchwycie drzwi musi miec dodatkowa funkcje ktora umozliwi zlozenie lusterek na zadanie

-i ostatnia funkcja to kodowanie (to w autach po 2015 roku bodajze) Kodowanie jest dziecinnie proste jesli uzyjesz OBDeleven - musisz znac tylko podstawowe funkcje po angielsku. Z profesjonalnym kablem VAG nie mialem do czynienia choc wiem ze tam zmienia sie tylko wartosci w kanalach (znow internet tu pomoze) Zasada jest taka ze najpierw uruchamiasz funkcje skladanych elektrycznie lusterek w modulach drzwi przednich a pozniej odpalasz funkcje sterowania lustrami z MMI. Mnie to zajelo 10 min choc zglebianie tematu i wypicie 2 piw na odwage pol dnia :)

Jak bedzie wiecej czasu to wrzuce jakies fotki i filmik no i to co zgromadzilem z neta. Sorki jesli podalem jakies niesprawdzone info na temat rocznikow i nazw ale nie jestem profesjonalista tylko uparciuchem :)

 

Pozdrawiam 

 

Dzięki. Ja to pewnie zostawię u siebie w ASO, żeby zamówili i podmienili. Ale ciesze się, że jest to do ogarnięcia małym kosztem demontażu.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

syngress byles juz w ASO z tymi lusterkami. Interesi mnie magiczna kwota jaka trzeba dac za taki przywilej.

Z gory dzieki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Podpowie ktoś jak zakodować lusterka VCDS-em, żeby pojawiła się opcja automatycznego składania-otwierania w MIB?

Zakodowałem je w sterownikach drzwi i działają przełącznikiem ale nie mogę ogarnąć tego w MIB, grzebałem w kodowaniach i adaptacjach w 5F, 09, 46 i lipa.

Pomoże ktoś to ogarnąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś zmieniał sam lusterka na elektrycznie składane w B9? Może opisać co i jak? Co należy zmienić przez VCDS? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cicho w temacie a ja mam pytanie odnosnie wymiany w aucie z uk na lusterka z auta z kierownicą z lewej strony.

Czy one pasują p&p czy nie. Odbiło mi się o uszy że mogą różnić się tym metalowym mocowaniem do pojazdu.

Ma ktoś jakieś info w tym temacie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.02.2020 o 18:38, leewang napisał:

Czy ktoś zmieniał sam lusterka na elektrycznie składane w B9? Może opisać co i jak? Co należy zmienić przez VCDS? :)

Dołączam się do pytania. Czy kodowanie w obydwu drzwiach i w 46 Central conv wystarczy? Jestem w trakcie gromadzenia gratow. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...