Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Płukanie klimatyzacji.


X18XET

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć :). Macie jakieś sprawdzone patenty na dokładne wyczyszczenie klimy po zatarciu sprężarki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poważna sprawa bo nie ma pewności  czy wyczyscisz opił ki z chłodnicy. Kumpel w podobnej sytuacji dawał nową chłodnicy ( dla pewności i spokoju ) 

Zawsze możesz oddać na warsztat a będziesz miał gwarancję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nową chłodnicę biorę pod uwagę, bo to nie jest jakiś ogromny wydatek, ale i tak trzeba wyczyścić resztę :). A co do warsztatu, to jeszcze się rozeznam, ile sobie liczą za taką usługę, choć wieść gminna niesie, że liczą niemało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, X18XET napisał:

A co do warsztatu, to jeszcze się rozeznam, ile sobie liczą za taką usługę, choć wieść gminna niesie, że liczą niemało.

Taka usługa może się wahać od 400 do 1100zł, przynajmniej tyle mi mówiono jak robiłem rozeznanie. Obowiązkowo do wymiany osuszacz, skraplacz i dysza rozprężna. Przerabiałem zatarcie kompresora i całość z regeneracją kompresora mnie wyniosła 2000zł i dwa dni roboty dla fachowca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zatarciu demontujesz wszystko. Rurki przepłukasz bez problemu. Do parownika przydała by się pompa plus specjalny plyn. Chlodnica obowiazkowo nowa do tego nowa dysza i osuszacz. Oczywiscie kompresor też nowy. Jak bedziesz chciał bawić się sam to w zależności ile wydasz na części koszt 2000-2500zl z nabiciem czynnika. W dobrych zakładach od klimy to ok 3000-4000zl 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, MaTeo85 napisał:

Jak bedziesz chciał bawić się sam to w zależności ile wydasz na części koszt 2000-2500zl z nabiciem czynnika. 

Bez przesady. Ja tam planuję utrzymać koszty bliżej 1k, niż 2k :P. Na razie moje wydatki wyglądają następująco:

- kompresor 440pln (sprawna używka 260 + ogarnięcie go na tip-top 180)

- dwie rurki 100pln

- osuszacz + dysza rozprężna 80pln

- filtr kabinowy z węglem 72pln.

Czyli obecnie wydałem niecałe 700pln. Nową chłodnicę NRF znalazłem za 215pln, 250ml PAG46 to jakieś 30pln, czyli będzie ~ 940. Pozostaje kwestia wyczyszczenia układu, sprawdzenia szczelności i wtłoczenia czynnika.

 

Edytowane przez X18XET
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podalem ceny uwzględniające nowy kompresor (ok. 1000-1400zl w zaleznosci od producenta) stad tez spora różnica w wyliczeniach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, wtedy wydatki znacznie rosną. A co, oprócz specjalnych płynów, nadaje się do płukania klimy? Benzyna ekstrakcyjna? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...